Някой да е гледал това предаване?

  • 893
  • 6
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Наскоро по ТВ-то имаше анонс за предаване, в което трябваше да дават през уикенда нещо като филм за турска сватба - писани булки и прочие...

Все си мисля, че за бТВ Репортерите трябва да е ставало въпрос. Подминах го, не ми беше интересно и дори не помня на кой канал беше.

А този уикенд сме канени на тридневна турска сватба, та сега се ядосвам, че не гледах предаването...

Много би ми се искало да го намеря в нета и да го гледам, ако го има  Peace

# 1
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Да, аз го гледах. Наистина беше по БТВ Репортерите и на мен ми беше интерсено. Казваше се"Шарената приказка Рибново" Разказва за интересният живот и бит на помаците в България.
Ето и линк:

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=225&video_id=1058

# 2
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Много ти благодаря  Hug
Сега ще разгледам какво има тука  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 794
Предаването беше страхотно. Много много интересно ми беше да видя какви традиции крие това селце.. Не съм предполагала, че са толко колоритни там.

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
да, снощи го гледахме с мъжа ми
и на нас ни хареса
малко свърши изведнъж - сватбата не е представена докрая, един вид показаха само първия ден и началото на втория и дотам...
е, беше ни интересно определено

сега ще видим как точно става, в реалност  Simple Smile

да ви кажа, имам чувството, че турците в БГ съхраняват старата турска традиция по-ревностно от турците в Турция. Бяхме на сватбено пътешествие в Истанбул и там бяха доста по-европеизирани от тукашните турци по малките села. Е, вярно, че за Истанбул говоря. Аз имам доста познати турци, клиенти на нашата фирма. Пращали са ни снимки на децата си, на сватби, на изписвания от родилното - ми те са си европейци.

Може би в дълбоката турска провинция е доста по-различно - Анадола и натам  newsm78

# 5
  • Мнения: 794

Всъщност хората от Рибново са от т.нар. "помаци".

# 6
гледах и аз интересно бе ше , да казаха помаци и много ми приличаха по ритуал на индуска сватба била съм 98% прилика пак 3 дни трае и така рисуват булката

Общи условия

Активация на акаунт