Повръщане след хранене

  • 889
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте,имам следния проблем. Детето ми е на 3 месеца и 1 седмица,след всяко хранене започва едно плюене или повръщане (незнам как точно да го нарека) на част от млякото. Незнам дали се дължи на това,че непрекъснато рита и маха с ръчички доста енергично. По мои наблюдения,няма никакви симптоми да е болничко - постоянно се смее,бърбори си нещо,има много добър външен вид,много е весела и жизнерадостна. Ще Ви бъда много благодарна ако ми помогнете с някаква информация по моя проблем.

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако изтича от устата на струйка това е физиологичен рефлукси се преудолява когато започне да приема по- кашава храна. Ако приема АМ има мляко срещу рефлукс- Фризовом и то се дава в съотношение 171 с другото АМ. Ако е на кърма е добре главичката да е на по-високо от стомахчето, за да не се връща млякото в хранопровода и да повръща.
Добре едетето да се държи след хранене да се оригне добре 2-3 пъти.
Ако това не помогне има медикаменти за тонизиране на стомашната мускулатура.и тогава трябва да се консултирате с детски гастроентеролог.
Ако бебето повръща 10-15 мин. след хранене на фонтан или силна струя надалеч и това се случва 3-4 х дневно е добре да се консултирате с детски хирург от Пирогов. В тези случаи е добре да се изключи пилорна стеноза- стеснение на изхода на стомаха към тънките черва.

Общи условия

Активация на акаунт