На колко години се омъжихте?

  • 34 966
  • 480
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Аз съм на 18 г.,тази година съм абитуриентка.
Живея в сравнително малък град.
Имам си приятел,който е на 28г.
От 3 години сме заедно и много се обичаме.
Мечтаем си след година-две да се оженим.
Аз искам да влезна във ВУЗ тази година и за да не е всичко толкова навързано,а и за да имаме все пак,както ние,така и родителите ни някакви финанси,трябва да мине малко време.

Проблемът или по-скоро дерзанието ми е,че твърде много хора казват,че съм твърде малка,да нямало да ставам като циганките толкова рано да се женя,да отивам да уча,после в чужбина и вече към 30 щяло да ми е добре за женене.Те знаели.
Аз,че няма да ги направя тези неща-няма,но някак си ме чувъркат тези и още куп подобни думи,които чувам от роднини,от съседи,които редовно клюкарят и като цяло из града.
Моите родители са на мнение,че когато ние си решим или дето се вика-когато ни е писано,въпреки,че майка ми не е въодушевена от мисълта,не ми се бърка въобще-винаги казва,каквото сама решиш,но помисли.
Неговите родители са ни приготвили още от сега  Joy

Та....искаше ми се да си направя една малка статистика,въпреки,че нещата са ясни-едно време още като се завърши училище и хайде сватба,пък сега все по-късно,ако може.
Но все пак....се надявам,че ще се намери някой от форума,който ще уцели точните за мен думи и ще ми помогне да бъда отново в хармония със себе си.

Благодаря за вниманието   bouquet

# 1
  • Мнения: 54
Аз се омъжих на 19 но като се замисля сега и ако бях с това мислене тогава щях да се омъжа поне на 30.

# 2
  • Мнения: 125
За тези неща няма малък голям.На кой кога му дойде късмета.Аз се омъжих на 28г.Но просто тогава намерих човека до себе си и разбрах ,че вече не мога да живея без него.
Каквото и да решиш ти  пожелавам да си щастлива.  bouquet

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На 23 години се омъжих, на 24 родих първото, на 28 второто, а междувременно и учех в университет. Ако се чувстваш готова, няма възраст за тая стъпка.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 131
Аз се омъжих осем дни след като навърших 26 години. Смятам, че е напълно нормална възраст за създаване на семейство. Съпругът ми е с три години по-голям.

# 5
  • Мнения: 6 582
Аз се омъжих на 24, а родих на 26. Преди това 5 години бяхме гаджета.
Не вярвам много в теорията за жененето към 30 като си походиш. Мисля, че човек се жени, когато реши че е намерил подходящия партньор. И много важно условие е когато е финансово независим да се грижи да себе си и семейството. В твоя случай ме притеснява по-скоро доколко бихте били финансово независими. А и в никакъв случай не бих имала дете толкова рано и да следвам с бебе. Първо следването- после бебето.

# 6
  • Мнения: 2 005
На 31  Peace и съм много щастлива  Peace Явно тогава е трябвало да се срещнем с моя съпруг  Joy

# 7
  • Мнения: 22 343
Омъжих се на 23г, тогава и родих детето си. Бяхме преди това заедно 3г. Честно казано ако не бях забременяла, нямах никакви намерения за женитба поне до 25-26г, така се случи обаче и не съжалявам.
Донякъде хората са прави, човек трябва да си изкара следването, да го пооблъска живота малко и тогава да прави такава стъпка. От 15г си с този човек и едва ли си била с някой друг и си видяла нещо различно, помисли внимателно.

# 8
  • Мнения: 1 599
Омъжих се на 22 г. на 24 г. родих първото си дете

# 9
  • Мнения: 2 448
Омъжих се на 19 и ако тогава не се бях излъгала сигурно нямаше да се реша изобщо. Simple Smile
В смисъл за брак, подписи и както си му беше реда, по - скоро на семейни начала бих живяла, ама пусто акъла ми дойде късно. Laughing
Дете обаче родих чак на 30 и тогава разбрах напълно що е то обвързване.

# 10
  • Мнения: 1 447

На 25 се омъжих паралелно с това и учих.Нали знаеш когато дойде сляпата неделя
тя не пита,независимо колко си годишен.Когато сметнеш ,че си готова за тази стъпка
мисля,че можеш да го направиш

# 11
  • Мнения: 274
Омъжих се на 19 години.  Blush

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Омъжването не променя нещата между двама души, мила, детето е това, което прави животът различен. Щом се обичате, според мен, женете се и се обичайте на воля Hug Но за дете е по-разумно да почакаш още няколко годинки. Аз се влюбих в мъжа си на 16 Crazy, но се омъжих почти десет години по-късно, когато решихме, че искаме дете Peace
Като цяло мисля, че не годините определят момента, а човекът Peace И аз не съм планирала да срещна голямата си любов още дете, ама не - случи се Party И вярвам, че щеше да е сууупер тъпо да го оставя, че да си "поживея". Въобще не съжалявам Peace

# 13
  • Мнения: 223
Аз се омъжих на 19 но като се замисля сега и ако бях с това мислене тогава щях да се омъжа поне на 30.
Peace

# 14
  • Мнения: 25 447
Омъжих се на 24, малко преди да се дипломирам от университета.
Нормално и логично е майка ти да те съветва да не бързаш, а неговата да припира. Сравни годините ви и ще се сетиш защо, умно момиче си.
Твърдо вярвам в това, че човек трябва да се жени, когато се е наживял. За съжаление, нагледах се на достатъчно грозни развои при ранните бракове. Естествено, всяко правило си има и изключения.  Peace
Все пак, от голямо значение е и с какво се занимава любимият. Ако учи и той, добре. Но ако работи, а ти учиш, особено в чужд град, очаквай проблеми - ревност, мрънкане... Чест резултат на което е ти - боса, бременна пред печката, с друго дете, овесено на полата ти и висшето като все по-отдалечаващ се мираж...

Общи условия

Активация на акаунт