Аномалия или не

  • 1 083
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Забелязахме ,че при нашето 8 месечно бебе има  видима разлика между дясната и лявата страна.Дясното краче е по -тясно, дясното око е по-малко от лявото.Някои до сега имал ли е такъв проблем?Притеснявам се с растежа да не се увеличи тази разлика.

# 1
  • София
  • Мнения: 721
Миличка, а какво казва педиатърът?

# 2
  • Мнения: 491
Аз не съм забелязвала такова нещо newsm78

# 3
  • Мнения: 2 090
Не сме имали подобен проблем,но ако бях забелязала такъв щях веднага да бягам при педиатъра.
Имах съмнение за луксация при сина ми(разлика в гънките на краченцата бях забелязала в първите месеци) и веднага се консултирах.Тези неща не са шега работа,не губете време,а потърсете помощ за да се успокоите ако всичко е наред или ако има проблем да се реагира навреме Peace

П.П Между другото по принцип двете страни на тялото не могат да са абсолютно симетрични,да не си внушавате че е чак толкова видимо newsm78
Дано тевогите ви са неоснователни  bouquet

# 4
Педиатъра каза че не е болест която може да се лекува.Трябвало да го приемем.Но ще търсим и друго мнение, така ни посъветва.

# 5
  • Мнения: 2 825
По принцип всеки човек е така - лявата страна е различна от дясната, може при твоето детенце да е по-ясно изразено това различие. Надявам се, че с възрастта ще се заличи разликата.
За по-сигурно се консултирайте със специалист .

# 6
  • Мнения: 2 090
Педиатъра каза че не е болест която може да се лекува.Трябвало да го приемем.Но ще търсим и друго мнение, така ни посъветва.
Педиатъра направо ви е успокоил ooooh!.И обясни ли ви изобщо каква е тази болест?
Наистина по-добре да отидете при специалист при това положение.

# 7
Да ще ходим във Варна за друго мнение.

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз не съм забелязвала такова нещо newsm78
И аз.

# 9
  • Мнения: 2 374
а защо не го заведете на ортопед?или на друг лекар не е лошо да чуете и друго мнение

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 18:05 от БИБКА

# 10
  • Мнения: 9 814
По принцип човешкото тяло не е симетрично и винаги има разлика между лявата и дясната страна. Проблем от чисто естетическо естество е, когато например едно око е видимо по-малко от другото. Но, когато на лице е явно различие между лява и дясна половина, мисля, че е редно наистина да бъде потърсен компетентен специалист.

# 11
  • Мнения: 498
Не знам, какъв е тоя педиатър и какво значи болест в това състояние. Моя съвет е да хванете детенцето и веднага да потърсите специалист, който да даде адекватен отговор евентулано лечние, за да не се задълбочи проблема.
Ясно, е че човешкото тяло не е симетрично, но такава очевидна разлика, не е за подценяване.
Успех.

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Консултирайте се със специалист  Peace

Стискам палци вс.да е Оки с детенце  Hug

# 13
  • Мнения: 9 973
дано с времето се заличи разликата Peace

# 14
  • Мнения: 6 438
Според мен се консултирай с лекар и то не един.Ако този във Варна не ти се стори много компетентен или не ти отговори на въпросите потърси друг.
Дано всичко да е наред! Hug

Общи условия

Активация на акаунт