помощ от Suisse

  • 708
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Moмичета попрочетох ви, но маи ще имам нужда от помощ:
Не съм в БГ, а трябва да готвя на 2 мюсюлмани, които не ядяли какво да е месо, трябвало животното да е заколено при определени обстоятелства.
за сега се справям с поснотиики, но и нчмам много време да седя пред пе4ката.
Даваите съвети, 4е ве4е се видчх в 4удо.

# 1
  • Мнения: 1 951
А при вас няма ли турски или други арабски магазини? Предполагам, че месото което се продава в тях ще отговаря на изискванията...

# 2
Здрасти Simple Smile

Преди няколко месеца и аз бях в тази ситуация с един приятел от Пакистан - мюсюлманин.

Според тяхната религия има забранени храни, както е общоизвестно - свинско, покрай него кръв, месоядни животни и алкохол.
Теб те интересува другата част, т.е. позволената - от арабски - halal. За месото основно изискване е животното да бъде заклано от вярващ и да бъде произнесена кратка молитва/ритуал (не знам подробности, общо взето се извиняват на животното, че го убиват). Много важен момент е, че животното не трябва да страда - всичко се прави максимално бързо и безболезнено. От тук тръгват и множеството различни вариации - според някои трябва кръвта да се изцеди напълно. Някои мюсюлмани признават и месо от животно, заклано от вярващ от "народите на книгата" - евреи и християни (стария завет на трите религии е общ) при положение, че отново са спазени условията.

Тук има магазини в които се продават halal, kosher и т.н. специални храни, а дори в някои супермаркети има специализирани щандове. Проблемът е, че различните религиозни течения имат свои правила и норми.

Накратко - поговори с хората за които искаш да готвиш, най-добре те да ти обяснят конкретно кои от всичките правила спазват.

Дано да съм бил поне малко полезен, успех Simple Smile

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
спираш се на арабските магазини и си избираш месо според това, което искаш да готвиш! агнешко, телешко, пилешко, пуешко,заешко! риба, морски деликатеси без проблеми си хапват! рецептите,ако решиш да правиш от техния регион потърси из нета,има за вси4ки страни, за подправките свиркай в арабските теми от готварския!

Общи условия

Активация на акаунт