Пак за лекарската небрежност

  • 831
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Пак съм потресена, възмутена и какво ли не от лекарската некадърност.
Племеничката ми е на 11 месеца и се зарболя: вдигна Т 39 градуса, стигна и до антибиотик.
Както и да е, но стана цялата в пъпки който за час, два се превърнаха в хроли.
Отиваме в спешна помощ(събота е) и ужас. Събраха се 4-5 лекаря и я гледат както се гледа телевизия, Дали е от антибиотика, или пък от храна. Дали е алергия или шарка. Дали от спадането на Т и т.н. и т.н.
След като детето огладня, опища приемното и заспа изтощено ги изпратиха в къщи с единственото предписание да следят обрива.
След часове обрива се усили и пак в болницата и пак същото.
Лекарите така и не можаха да разберат какво и е, така и не помеждуси не можаха да решат ще се спара ли антибиотика, ще се налага ли хранителен режим.......
Изобщо не разбрах тия хора какво правят в болницата и защо получават заплати   

# 1
  • Мнения: X
Ами то си е за потрес  ooooh! Мен от това най-ме е страх - да незнаят какво му има на детето. Както моята е болна в момента направо ми настръхват косите.....

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не е нещо ново за мен. Големия ми син има едно такова заболяване на 1.4 г. и досега не знаем какво точно беше - скарлатина или алергична реакция. А пък мъжа ми имаше миналата седмица такова и пак не разбраха - рубеола ли е или алергия към лекарство, защото беше с Т и пи разни лекарства. Явно симптномите са доста сходни и не винаги едни и същи затова се затрудняват лекарите.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Некомпетентност и небрежност са различни неща а в случая е по-скоро първото.
Но и в двата случая - повече от неприятно. В крайна сметка какво се оказа? И как е детето сега?

# 4
  • Мнения: 7 186
А имаше ли педиатър сред тези лекари?Казваш,че сте ходили в Спешното...

# 5
  • Мнения: 17 402
................Явно симптномите са доста сходни и не винаги едни и същи затова се затрудняват лекарите.

Ами да, нарича се диференциална диагноза. Понякога поставянето на точна диагноза отнема време, но не защото лекарите са некомпетентни или небрежни Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 032
Натиснаха ли обривите да видят дали изчезват? Обриви, които не изчезват (можеш да натиснеш с дъното на стъклена чаша и да видиш) може да са признак на менингит. Не съм лекар и никой не искам да шашкам обаче, просто питам.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Натиснаха ли обривите да видят дали изчезват? Обриви, които не изчезват (можеш да натиснеш с дъното на стъклена чаша и да видиш) може да са признак на менингит. Не съм лекар и никой не искам да шашкам обаче, просто питам.
Няма нужда чак от такова шашкане. Минингита си има и други признаци като дразнене от светлина, една специфична поза на тялото с извита глава и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт