КРАЖБАТА

  • 4 547
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 343
Години наред събирам редки сортове лалета ,нарциси ,зюмбюли... подредени и отглеждани с много обич и желание.Няма да е нескромно да твърдя че имах една от най-красивите градини в околноста.
До миналата пролет когато се наложи да постъпя за дълго в болница  за наблюдение на много тежка бременност и възможни усложнения с раждането.Като се прибрахме с бебка у дома радостта ми бе помрачена от ......кражба на прекрасната ми колекция от луковички Tired .Главата ми не побираше как може ooooh! Н е че ме боли по малко но го преглътнах някак все пак денем всички са на работа и е възможно някой непознат злосторник....
 Тази пролет обаче съм смаяна от факта че прекрасната колекция разцъфва в двора на съседите/мои първи братовчеди,които до момента имаха само кокичета и обикновени червени лалета/.А такава колекция се събира с години и струва стотици левове-сума  доста над възможностите им още повече за такова кратко време.
 Как да постъпя?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Махни с ръка и си засади нови.
Не си струва човек да се тормози!

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace

# 3
Години наред събирам редки сортове лалета ,нарциси ,зюмбюли... подредени и отглеждани с много обич и желание.Няма да е нескромно да твърдя че имах една от най-красивите градини в околноста.
До миналата пролет когато се наложи да постъпя за дълго в болница  за наблюдение на много тежка бременност и възможни усложнения с раждането.Като се прибрахме с бебка у дома радостта ми бе помрачена от ......кражба на прекрасната ми колекция от луковички Tired .Главата ми не побираше как може ooooh! Н е че ме боли по малко но го преглътнах някак все пак денем всички са на работа и е възможно някой непознат злосторник....
 Тази пролет обаче съм смаяна от факта че прекрасната колекция разцъфва в двора на съседите/мои първи братовчеди,които до момента имаха само кокичета и обикновени червени лалета/.А такава колекция се събира с години и струва стотици левове-сума  доста над възможностите им още повече за такова кратко време.
 Как да постъпя?


Аз, бих им казала, че разпознавам тези  специални и скъпи цветя, които са ми изчезнали преди време. Така ще им покажеш, че имаш едно на ум, и за в бъдеще хич да не ти се правят на близки и мили , и когато почукат на вратата ти за нещо да не се чудят, защо не откликваш, или изобщо да не чукат повече. Това е долно и мръсно поведение, особено към близки, не че към далечни бих го одобрила.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 435
Не съм по цветята, но се ядосах, защото може да не обичам да ги отглеждам, но ми харесва като видя такива градини.Или отиваш и си ги искаш, или си ги поделете.То е ясно,че са твоите, щом колекцията е събирана с години и не е толкова лесно да ги купят и те.Надявам се, че няма да са толкова нагли да ти откажат.

# 5
  • Мнения: 1 103
Иди и си ги изрови  Naughty аз ако бях щях така да направя .
Не се замисляи  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 5 940
Бих ги похвалила за прекрасната градина, същата като твоята миналата година...

# 7
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Не си го слагай на сърце-това са само цветя! Радвай им се отдалеч, а на твоите бр,чеди им покажи,че знаеш и ги отлюспи от живота си!

# 8
  • София
  • Мнения: 553
Със сигурност нямаше да си трая и щях да си им кажа лице в лице какво си мисля. Пък тях не ги ли е срам и грях - бременна жена да влезе в болницата и те да й откраднат луковиците и то сте и роднини ... Направо - всякакви нагли хора има на тоя свят !

# 9
  • Мнения: X
Със сигурност нямаше да си трая и щях да си им кажа лице в лице какво си мисля. Пък тях не ги ли е срам и грях - бременна жена да влезе в болницата и те да й откраднат луковиците и то сте и роднини ... Направо - всякакви нагли хора има на тоя свят !

 Peace

# 10
  • Мнения: 47 898
аз си изнасях сандъчетата с мушката и сакъзчета на стълбите във входа, защото там е топло и светло през зимата
ми крадяха ми ги няколко години, накрая спрях да ги отглеждам изобщо
недей да правиш така, гледай напред, засади си други цветя и не обръщай внимание на такива неща
аз лично бих си ограничила контактите с тях, като преди това ги уведомя за причината, разбира се

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Много грозна постъпка! Но как ще докажеш, че това са твоите луковици? Малко трудно ... Затова ги изчакай те да отидат някъде и по техния пример си ги вземи обратно.  Peace
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 604
Повече нямаше да имам нищо общо с тях, много долно бе-какви са тези хора???И това ти се пишат роднини, близки хора.Значи те са завиждали на колекцията ти и дълго време са умували как да се сдобият и те с такива цветя. За жалост са избрали най-най-грозния начин #2gunfire Нито бих разговаряла, нито нищо с тях-КРАЙ

# 13
  • Мнения: 14
 Shocked Shocked Shocked

ето ти причина да си направиш нова и по-хубава колекция.  Mr. Green  bouquet

# 14
Бих ги похвалила за прекрасната градина, същата като твоята миналата година...

Да точно така.И после си ги изрови и обратно в твоята градина. Макар, че тази постъпка не ми допада най-много но сигурно така ще направя аз. Или оставяш всичко така след като си ги похвалила за градината и повече не говориш никога с тях

Общи условия

Активация на акаунт