Шоколадът...

  • 1 159
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Мамчета,

Искам да попитам нещичко. Ям много шоколад - по един на ден. Дали не е вредно за бебо? В смисъл за алергии или нещо друго. Направо ми е като наркотик, толкова много го обичам, че май съм шоколадоман. Първите месеци не можех да го гледам, но от месец и половина насам е ужас.
Споделете.

# 1
  • Мнения: 463
И аз имах един такъв момент,не можех без шоколад,направо зле ми ставаше,но си наложих да го намаля,не за друго ами защото е удебелител Wink,Не мисля 4е е вреден за бебето даже съм 4ела ,4е бебетата 4иито майки си хапват шоколад,по време на бременност били по спокойни Simple Smileтака 4е давай смело!

# 2
  • Мнения: 7 186
Шоколадът не мисля,че е е вреден за бебето,но все пак не прекалявай с него Naughty,за да не натрупаш излишни килца Wink.Всеки ден по 1 шоколад ми се вижда много.Може би ти е ниско нивото на кръвната захар,изследвала ли си я скоро?

# 3
  • Мнения: 7 430
През цялата си бременност не съм спирала да ям шоколади и други сладки неща в количества, които по - добре да не споменавам smile3503...да е жив и здрав сега мъника ми...нищо му няма....за това, че не се притеснявай, както ти е писала и кики - хапвай смело

# 4
  • Мнения: 6 472
Ако няма наследствена обремененост от някакви алергии, мисля че няма проблем да ядеш шоколад (стига да не станеш като слон де) Grinning Обаче, ако ти и/или таткото имате алергии към нещо, по добре си го спести Naughty

# 5
  • Мнения: 2 839
Давай смело! Откак се помня ям поне по 1 на ден. Докато бях бременна не съм си изневерявала на навика, понякога ядях и повече от 1 /сигурно защото бях бременна с 2  Mr. Green/. Засега нямам повод да мисля, че това им е навредило по какъвто и да било начин. Аз също четох доста за това докато бременеех, дори е полезно.

# 6
  • Мнения: 1 645
А аз не   съм въобще  по сладкото,но докато бременеех  ми  се хапваше,а и  кръвното и хемоглобина ми бяха ниски.Доктора ми казваше като ми се  яде да хапвам.И  газирано не пиех,а по  това време  само  при мисълта за кола ми потичаха лигите.Каза ми,че е по добре да си хапвам и пийвам каквото ми се иска от колкото да се  стискам.Пощаливост май му викаха Laughing Laughing LaughingУгаждай си,но не прекалявай само...

# 7
  • София
  • Мнения: 743
Ох, и аз съм "болна" от шоколадовата болест Grinning Ден не издържам без малко шоколадец от както се помня Embarassed Лошото е, че и дребничкия отсега много го привлича, което не ми харесва Twisted Evil Май ще трябва да се крия вече като си хапвам Grinning

# 8
  • Мнения: 1 107
И на мен ми се яде ужасно от 1-2 месеца, до преди няколко дни хапвах по шоколадче на ден, но докторката ми каза да спра, защото сега сладкото отивало директно като тлъстинки в бебето, а ужасно бързо растяло #Shocked Явно фактът, че аз не дебелея /освен на корем/, няма никакво значение newsm45
За алегриите съм чела, че могат да се появят вследствие ядене на шоколод докато кърмим, така че ако нищо друго не те притеснява - отяж си сега newsm10 Ще ти завиждам благородно...

# 9
  • Мнения: 436
Хапвах доста шоколад като бременна. Качих 11 кг така че не смятам че ми се е отразил зле. Но като родих и почнах да кърмя тогава наистина прекалих. Бебо се будеше всяка вече по 2 пъти да цока мляко и докато го хранех си изяждах по един шоколад. Както казваш ти направо като наркотик. И така 4, 5 месеца и то само през нощта. Не напълнях а и бебо си наддаваше нормално. Не смятам че е вреден даже напротив. В шоколада има витамини и действа добре на мозъчната дейност Grinning

# 10
  • Мнения: 1 547
... но докторката ми каза да спра, защото сега сладкото отивало директно като тлъстинки в бебето, а ужасно бързо растяло #Shocked

тази пък докторка как се пробва да те откаже от шоколада  Joy

не знам откъде им хрумват подобни щуротии.

през последните 3 месеца от бременността ми задължително изяждах по 1 шоколад и бях много щастлива, че вече има толкова модели на Lindt, че милката е отврат безподобна  tooth

ако вярваме на твойта док, сигурно заради шоколада родих бебе 4500!!!  Mr. Green

баси майтапа  Sunglasses

леко бременеене и хапвайте! вкусно е!

# 11
  • Мнения: 1 107
тази пък докторка как се пробва да те откаже от шоколада  Joy...

Абе нямам причина да се съмнявам в компетентността на докторката, иначе нямаше изобщо да съм при нея /да не говорим, че не съм завършила медицина/. Проблемът е, че според ехографа бебето сега тежи около 3400 и главата му е голяма, а аз искам да родя нормално. Тазът ми няма да пусне лесно бебе 4500, да ти е живо и здраво, даже 4 кг. е много, та предпочитам да не ям сладко още 1-2 седмици отколкото после  smile3511

# 12
  • София
  • Мнения: 39 746
преди и по време на бременността си похапвах доста шоколад, направо мания. Сега обаче не мога, хапвам едно парченце и толкоз. Хапвай си сега Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 534
Уф, аз така бях с меда , изяждах по един буркан мед за четири дни .

# 14
  • Мнения: 414
Аз съм от наркоманите също. Ям го със и без бебе в корема Simple Smile .С първото бебе не изяждах по толкова много, но с второто много! Четох много хубави неща за шоколада, ако  намеря статията ще пусна линк. Също така четох, че майките, които изяждат по 1 шоколад на ден, раждат щастливи деца. Това заради кой беше тоя хормон на щастието, дето се отделял при ядене на шоколад.
Освен това с първото бебе трябваше да пия желязо, че хемоглобина ми беше много нисък, а с второто (когато хапвах богато шоколад) хемоглобинът ми цъфтеше и никакво желязо не съм пила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт