За т. нар. ремонт на улиците

  • 631
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Я да ви попитам, защото нямам идея към кого да се обърна. Преди 3-4 дни започна нещо като ремонт на улицата, на която живея - рязане на асфалта по платното и струпване на изрязаното по тротоарите. Ура, днес положиха новия асфалт! Да, ама в следствие на това в момента пред къщата ми има огромна локва с дължина поне 6 метра от събралата се дъждовна вода. Освен, че не мога да си вляза в двора, на тротоара точно до новото кватално езерце има ел. табло.
Кого да търся да го "похваля" за добре свършената работа? В общината ли да звъня?

# 1
  • Мнения: 606
  Както не веднъж съм казвал - в църквата. Гледай да се молиш по-настойчиво, че иначе няма ефект.  Crazy

# 2
  • Мнения: 2 663
Да, те ще те насочат.Имах подобен проблем и ме препратиха към съответния отдел

# 3
  • Мнения: 183
Радвам се че хващам темата в началото...

От старият път на Горна баня,посока отбивката за Овча Купел,от дясно има една не много голяма,но много дълбока дупка...Всеки ден там коли трошат джанти,гуми,дори и носачи...Имайте го в предвид!!!

# 4
  • Мнения: 2 386
Използвам темата да ви попитам нещо - имахме идеално асфалтирана улица, която бе разкопана, за да се газифицира комплекса, след което я оставиха така! Към къде/какво/кого да се обърна и имат ли изобщо право на такова безобразие?! Преди 6 месеца я ремонтираха..

# 5
Оплачете се в общината. Имаше проект строителните фирми, БТК и т.н. да оставят депозит на общината, ако работата е с дефект- тези пари не им се връщат, а общината ги задължава да отремонтират отново улицата (дано е въведено) smile3523 smile3523

# 6
  • Мнения: 958
А за следният проблем на кой да се оплача:
В Люлин 6, строят два блока, точно пред училището, следователно са затворили входа и децата минават през дупки, през оградата, или обикалят всички строежи, за да минат през един заден вход. След оплакване в общината, бяха налепени листа по строежа на които пишеше, ако до 30 август (май беше) не се отвори вход към училището, строежът ще бъде спрян. Днес сме 15.04, а строежът си продължава, а децата все още влизат в училище през дупките в оградата.....
А за улицата, която асфалтираха есента, и сега е пак цялата в дупки, просто не ми се говори...

# 7
  • Мнения: 2 700
Ето сайта на общината. Можеш да пишеш, можеш да питаш и във форума. На мен са ми отговаряли разни замове.

# 8
  • София
  • Мнения: 442
Начинанието е похвално, крайно време беше! Обаче като гледам как калпаво ги кърпят в кварталите, дупките ще се отворят съвсем скоро пак!

Общи условия

Активация на акаунт