Велоергометър и бременност

  • 5 831
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Какво мислите за карането на веоергометър по време на бременност? Аз съм в 3 - ти месец, чувствам се добре и искам да спортувам. В къщи си имам велоергометър и искам да въртя  Grinning
Има ли такива сред вас които са карали колело?

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
аз си въртях всеки ден, докато корема не взе да ми пречи,но най-добре първо се посъветвай с гинеколга си Peace

# 2
  • Мнения: 931
Ако наистинасе чувстваш добре и нямаш проблеми би било много хубаво да си тренираш в къщи но не прекалявай с карането, че да не стане беля.По до бре се посъветвай колко и до кога можеш да се натоварваш на велоаргометъра,иначе няма проблеми   bouquet Лека бременност.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Карах бавно и без натоварване с разрешението на лекар.Но след първото каране прокървих и ме приеха в болница.Не знам дали беше от велоергометъра, но сега седи като украса вкъщи.

# 4
  • Мнения: 2 475
Когато влязох в 4 месец,започнах да посещавам гимнастика за бременни.Ходих до 8-я месец.В началото -3 пъти седмично,после по 2 пъти.Винаги карах велоергометър по 10 мин,но със средна скорост.Рехбилитаторите следяха да не ми се покачва рязко пулса.
Но при мен бремеността беше безпроблемна отсякъде,така че можех да си позволя да тренирам.Правех упражнения за укрепване на ръце,крака,гръб,но винаги под контрола на инстукторите.
Моят съвет е да се посъветваш с акушеро-гинеколога си и така да започнеш евентуално с тренировките Grinning

# 5
  • Мнения: X
Не смеех да го карам, а и не ми оставаше много време. Консултирай се, но по-добре се пази сега, после има да го въртиш, колкото искаш. Аз вече открих сезона, дано помогне за връщане на килограмите.

# 6
  • Мнения: 1 896
Мисля, че ако нямаш проблеми с бременността, ако се чувстваш добре и ако не се натоварваш много няма проблем да 'въртиш педалите' от време на време.

# 7
  • Мнения: 4 621
Аз карах  велоаргометър докато бях бременна. Ако всичко е нормално и не ти е забранено изрично можеш, като просто внимаваш с натоварването Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 928
Чувала съм, че карането на колело (велоергометър) не се препоръчва при бременност Naughty

# 9
  • Мнения: 10 982
От 4 месец почти до края карах велоергометър, но с разрешението и одобрението на гинеколога ми. Ако се чувстваш добре и не се претоварваш, това ще е чудесна гимнастика за теб. Peace

Чувала съм, че карането на колело (велоергометър) не се препоръчва при бременност Naughty

Карането на колело наистина не се препоръчва, заради тръскането и евентуалната опасност от падане. За велоергометъра няма проблем, но задължително се консултирай с лекаря си!!!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ако наистинасе чувстваш добре и нямаш проблеми би било много хубаво да си тренираш в къщи но не прекалявай с карането, че да не стане беля.По до бре се посъветвай колко и до кога можеш да се натоварваш на велоаргометъра,иначе няма проблеми   bouquet Лека бременност.


 Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 252
И аз знам че не се препоръчва.  Времето вече е топло , повече разходки и здравословно хранене е напълно достатъчно , да се поддържаш в добра форма , докато си бременна.
Все пак по - важно е да изкараш една лека и безпроблемна бременност. Но , ако пък толкова ако държиш да караш велоергометъра , консултацията с гинекологът ти не е излишна.
Лека бременност ти желая Peace

# 12
  • Мнения: 1 197
Мисля, че ако нямаш проблеми с бременността, ако се чувстваш добре и ако не се натоварваш много няма проблем да 'въртиш педалите' от време на време.
  Peace.

# 13
  • Мнения: 1 168
Не рискувай! Една приятелка, в третия месец така прокърви. Има време, след като родиш Peace

# 14
  • Мнения: 1 098
Аз моето го карах след третият месец. В осмият спрях, в девети отново почнах. Бях попитала лекар и той ми каза, че състоянието ми позволява умерено да спортувам.

Общи условия

Активация на акаунт