разнообразяване на детската храна

  • 1 043
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте Д-р Слънчева!Първо искам да благодаря за Вашата отзивчивост и всеотдайност! newsm51
Дъщеря ми ще стане на 7месеца след седмица,но тъй като съм я захранила след 5-тия и все още се кърмим,искам да знам кога мога да започна да добавям в пюретата грах,царевица,телешко месо,риба.В момента режимът ни на хранене е следният:6.30-кърма  10.00-кърма +плодов сок
13.30 -зеленчуково пюре  17.00-кърма+плодово пюре   20.30-кърма
Досега съм прибавяля следните зеленчуци:спанак,лапад,броколи,карфиол,морков,коприва,тиквичка,червена пиперка(като за нея искам да знам в какъв вид е по-добре да се дава-варена или печена) ;и пилешко месо.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 16:44 от DoDenCe

# 1
  • Мнения: 5 760
Захранилисте детето с почти всички зеленчуци така, че спокойно можете да давате от изброените от вас-царевица, грах и т.н.
Новото, което трябва да включите е :
1. Жълтък по 1/4 в началото през ден и след 10 дни по 1/2 също през ден.

2. Следобедното хранене вече да е каша в началото безглутенова, а след 2 м . може е с глутен. Можете да давате само млечни каши или плодовомлечни каши. Ако имате достатъчно кърма можете да давате безмлечни каши и да ги разтваряте с леко затоплена до 40 гр. кърма. Така бебето ще се захранва с новите храни, но ще получава и кърма.
3. След кашите вечи можете да започнете да давате и пюрета с месо като ги редувате със зеленчуковите +жълтъка.
4. Рибата ще я давате веднъж седмично след 9 м.
Успех! newsm64

# 2
  • Мнения: 26
Много благодаря Д-р Слънчева! smile3522
между другото жълтъкът го давам по препоръчаната от вас схема,но просто съм забравила да го отбележа newsm78

Общи условия

Активация на акаунт