Херпеси в носа - писна ми!

  • 12 133
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Четох много за херпесите, но не видях никой с моят проблем, затова пускам темата.
Всеки път щом имам хрема, дори лека хрема или прекарам вирусно заболяване (грип), накрая ми се появяват херпеси, а понякога и без видима причина. Отначало под носа ми става червено, после се появява сърбежът и мехурчетата. Понякога ми излизат дори вътре в носа, а отвън нищо няма. В литературата го намерих като херпес симплекс, но методи за превенция не открих.

До сега се лекувах успешно със Зовиракс, но последния път не ми подейства много бързо и 10 дена си ходих със зачервен нос, затова мисля да мина на Ацикловир, хапчета и крем, особено за тия дето са вътре в носа (и без това не ги виждам, за да ги намажа Crazy)

Проблемът е, че не искам изобщо да ми се появява. Писна ми! И всеки път се притеснявам да не го прехвърля на мъжа ми или детето. Всеки път като искат да се доближат и се дърпам, сменям кърпите, внимавам. Един път в годината щях да го изтърпя, но започна да става по 3-4 пъти, напоследък всеки месец.  Tired

Ако някой знае ваксина, лек  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 984
няма начин... можеш да пробваш и с изопринозин при поява... засили имунитета.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 428
Катерина, и на мен ми излизат, когато съм много хремава или болна. При понижен имунитет - почти винаги. Помага ми мазане на носа с крем за лице по 5-6 пъти дневно. Донякъде помага да не се травмира кожата и да не излизат тези гадости. Иначе съм чела в нета за ваксина срещу херпес симплекс, но дали я има тук, не мога да кажа..

Общи условия

Активация на акаунт