Усмивки от старите ленти ...

  • 2 052
  • 39
  •   1
Отговори
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Докато рових в едни стари документи вкъщи, попаднах на следното приветствие - обръщение, което свекърва ми е направила към колектива и ръководството на завода, в който е започнала работа ... не знам точно кога ... Преписвам дословно

ПРИВЕТСТВИЕ НА МЛАДА РАБОТНИЧКА:

СКЪПИ ДРУГАРИ,
От името на всички благодаря от все сърце за този радостен ден. Наистина, ние никога няма да го забравим и винаги ще го носим в сърцата си. Ние сме млади, сега започва нашият път и сме щастливи, че той започва именно тук, в завод "П. Енев", завод с 45 год. история. Ние знаем на какво сме наследници. И аз искам да ви уверя, от мое име и от името на моите другари, чи сме трогнати дълбоко от доверието, което ни оказвате. Вие, нашата класа и Партия, и че целият наш съзнателен живот ще бъде посветен на това - да заслужим голямото доверие.

Зная, малко е да те обичам, Родино!
Трябва от тебе да бъда обичана аз!
За това дните ми няма да минат в спокойствие нито час!

Разбираш ли ме в тревогата будна?
Ти много ми даде и моят дълг е голям.
И ми е трудно, дяволски трудно,
защото и аз трябва да дам!


В този ред на мисли се сетих за едно от изданията на предаването "10-те най", в което класацията беше за най-култовите социалистически лозунги. С глас съм се смяла на всички, но за съжаление не запомних нито един.

Ако някой се сеща - нека сподели!

# 1
Сега ти е смешно, преди е било в реда на нещата.
Лозунги много има, но аз се сещам за най-смешната книга на социализма - "Всичко за домакинята" май се казваше, изд 1954.
Който има тази книга никога да не я изхвърля. Гениална е.
Това е наръчник на социалистическото семейство, учат те от това какво е секса до това как да почистиш петна от лимон. Насаждат и новите идеи  - няма нужда от материално, важно е сърце да е широко ( на излет на  Витоша, разбира се).Поместени са и основните видове кройки за поли, упътване за единствения вид пералня на пазара, дизайна е сведен до ' масичка в хола и разтегателен диван за родителите". Безценна книга.

# 2
  • Мнения: 3 447
Лозунги много има, но аз се сещам за най-смешната книга на социализма - "Всичко за домакинята" май се казваше, изд 1954.
Култова е  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 350
тук е мястото да споменем и култовата книга "Мъжът и жената интимно" Joy
уникална е !

# 4
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
 Joy
Подсети ме за една книга, която имам удома и е с подобно съдържание. Там дори се обясняваше за сексът и за това, че трябва да почне след сватбата  hahaha Може и за същата за става въпрос.

# 5
  • Мнения: 3 447
Joy
Подсети ме за една книга, която имам удома и е с подобно съдържание. Там дори се обясняваше за сексът и за това, че трябва да почне след сватбата  hahaha Може и за същата за става въпрос.
По-вероятно е "Азбука на семейния живот". Там се обясняваше с технически подробности как трябва да се извърши дефлорацията на булката  Joy

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306

Лозунги много има, но аз се сещам за най-смешната книга на социализма - "Всичко за домакинята" май се казваше, изд 1954.



Не е ли "За всеки ден, за всеки дом" или тя е друга?

# 7
  • Мнения: 6 991
От както живеем заедно с мъжа ми, Всичко за домакинята са ми я предлагали да си я взема всичките баби - двете мои и едната негова. Явно наистина е ценна  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 350
Joy
Подсети ме за една книга, която имам удома и е с подобно съдържание. Там дори се обясняваше за сексът и за това, че трябва да почне след сватбата  hahaha Може и за същата за става въпрос.

и се употребяваха думи като "младежи ,девойки ,юноши" newsm78
сега е много странно
иначе усмивка в мен винаги предизвиква споменаването на шоколадчето "Кума лиса' bowuu

# 9
  • Мнения: 11 747
Еее, сега страдам, че никога не ми е попадала 'Всичко за домакинята'!  Blush

'Мъжът и жената интимно' съм я чела още като ученичка.

# 10
  • Мнения: 2 070
Лозунгите и табелите ги имаше някъде из нета публикувани, ужасно много са. Преди ги бяха пускали тук, за разни буркани, яйца и кокошки, за врага и капитализма, абе много смешни бяха...

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Не е ли "За всеки ден, за всеки дом" или тя е друга?

Тази я имам. Наследство ми е от мама. Имаше нерарязани страници. Явно мама не я е чела всеки ден Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 991
Еее, сега страдам, че никога не ми е попадала 'Всичко за домакинята'!  Blush

Мога да ти подаря, ако много желаеш Laughing

# 13
  • Мнения: 1 134
Тази книга вървеше със старите броеве на "Жената днес" - уникални!!!  Laughing

А иначе, ето малко култови:

"Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ!"

"При директора се влиза само по голяма нужда!"

"Всеки кооператор - свиня! Всеки комунист - две!"  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
"Българските болни - най-здравите болни" - лозунг в коридора на болница

Общи условия

Активация на акаунт