седмицата преди Великден и голям рожден ден

  • 2 466
  • 58
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Мами имам голям проблем с родата.Моя син ще има РД на 22 април но решихме да направим голямо празненство на 25 април което се пада петък.Поръчали сме две агнета  резервация в ресторант и така.Да ама ...... то било страстната седмица и възрастните скочиха че банкети  по това време на годината не се правели.Едни глупости слушам и незнам вече -всичко е уговорено 40 човека са поканени а няколко баби цъкат само че не било хубаво и т.н.
Какво мислите трябва ли де се притеснявам.Все пак ако беше роден на тази дата нали пак щяхме да празнуваме.

# 1
  • Мнения: 636
При положение, че сте подготвили всичко, не виждам защо трябва да се съобразявате с мнението на "няколко баби". Който не иска да ходи по това време на банкети да не ходи.

# 2
  • Мнения: 1 085
Олеее какво се притесняваш.Аз ако съм на тебе детето си е мое и няма да слушам никой.За твое успокоение ние ще правим годеж с моя точно на 25 в петък.Дори баба ми ходи в църква и пита дали е хубаво и и казаха че е ок.Попа казал 4е само сватби и кръщенета не се правят.Те възрастните се се бъркат там където не им е работата  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз не съм вярваща и затова си празнувам когато и както ми харесва при всеки радостен повод.
Който смята, че ще обиди Някого, просто да не идва на рождения ден на детето и толкова. Не бих се засегнала, ако някой роднина предпочете вярата пред моето дете.

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
а не че ще го отменя ама нали знаете като започнат всеки ден да ти повтарят че това е грешно че може да му стане нещо на детето.Те не че ще идват.То чак нашия татко ме пита-какво ще правим а аз му отговорих че понеже  е толкова варващ  ако влезе в църква тя ще се срути.
то на психиката ти действат

# 5
  • Мнения: 1 896
Няма да отменяте нищо, какви са пак тия суеверия и бабини диветини. Crazy
Като толкова негодуват възрастните - да не идват.Не си втълпявай глупости - не е грешно.Къде, къде по-греховни работи има. Не разваляйте празненството, което сте запланували.
П.П.Моят син е роден на същата дата. Роди се в съботата преди Великден, вечерта празнуваха цялата рода и нищо му няма на детето.

# 6
  • Мнения: 9 814
Първо, да е живо и здраво детенцето ти Hug, останалото го остави на страна. Хубаво празненство и да покажеш снимки Wink


П.П. Малко е неприятно обаче, защото тогава всъщност е Разпети петък, но щом всичко е планирано предварително, за мен не е хубаво да се отменя.

Няма да отменяте нищо, какви са пак тия суеверия и бабини диветини. Crazy

В случая става въпрос за християнска традиция, не за суеверия.

# 7
  • Мнения: 779
а не че ще го отменя ама нали знаете като започнат всеки ден да ти повтарят че това е грешно че може да му стане нещо на детето.Те не че ще идват....
дотук невиждам проблем,явно си взела решението си... ThinkingЗАщо питаш изобщо?

# 8
  • Мнения: 931
Е щяли да ти повтарят че било грешно - ще го правят до Петък, а в Събота най - вероятно ще започнат да обсъждат как е минал рождения ден на детето, кой какво подарил и подобни бабини си глупости.Не се връзвай, щом сте го планирали и сте уредили всичко значи няма за какво да се притесняваш, освен празника ви да мине иделано както за вас така и за гостите ви.
Честит рожден ден на рожденика и много щастливо детсво му пожелавам!!!

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
а не че ще го отменя ама нали знаете като започнат всеки ден да ти повтарят че това е грешно че може да му стане нещо на детето.Те не че ще идват....
дотук невиждам проблем,явно си взела решението си... ThinkingЗАщо питаш изобщо?


за да може някой да ме пита това

# 10
  • Мнения: 641
Аз лично бих преместила датата. Вярваща съм и не бих празнувала на Разпети Петък.

# 11
Моят Ванко има рожден ден на 25-ти и точно тогава ще празнуваме. И при нас всичко е организирано. И аз съм вярваща, но така се случи деня, а по тази логика в събота не трябва нищо да се празнува, защото е ден, в който се почитат мъртвите.

# 12
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
това е идеята .Питам за да видя наистина ли е грешно да се прави такова нещо и да се колят животни.За съжаление нямам физическата възможност да отида до някоя църква.
Момичета много благодаря за отговорите.Вярно е не мога да сменя датата и да имам решение но все пак като ти е свито на душата две три положитерни мнение ти идват добре и малко поне съвеста не те гризе че може Господ да ти накаже детето заради мераците на майка му и татко му .

# 13
  • Мнения: 1 896
Няма да отменяте нищо, какви са пак тия суеверия и бабини диветини. Crazy

В случая става въпрос за християнска традиция, не за суеверия.

За мен да не празнуваш раждането на детето си от страх, че нещо може да се слчучи с него си е чиста проба суеверие. Друг е въпроса ако става въпрос за вяра и вътрешна убеденост в това, че не бива да се празнува на тази дата, а не за страх и боязън.

# 14
  • Мнения: 779
а не че ще го отменя ама нали знаете като започнат всеки ден да ти повтарят че това е грешно че може да му стане нещо на детето.Те не че ще идват....
дотук невиждам проблем,явно си взела решението си... ThinkingЗАщо питаш изобщо?


за да може някой да ме пита това

ми хубаво!Не виждам защо смяташ,че се заяждам Laughing.повярвай ми -няма такова нещо.Живеем в свободна страна и всеки може да си прави каквото иска.Да си празнуваш или не, е въпрос на личен избор!
По принцип на разпети петък не се правят тържества. Не се организират пиршества и други.Счита се ,че земята и хората тъжат за Господ,който умрял за да ни спаси .Това казва традицията и  християнската религия.Великден всяка година е на различна дата,така че едва ли догодина би имала такъв проблем.Виждам,че ще празнувате няколко дни по-късно така или иначе и затова ако бях аз, бих изчакала и бих го направила на великден или след него .Хем съчетаваш два прекрасни празника! нотъй като не съм аз ,мога само да  си дрънкам тука..Така или иначе си решила да го празнуваш ..а относно страховете ти ,не с е безпокой,обикновенно в живота съм забелязала ,че господ  не наказва тези,които не го почитат незнам защо така..много пъти съм се чудела ...ПОжелавам успех и да сте здрави! Peace

Общи условия

Активация на акаунт