за АМ

  • 516
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте!
От 8 месец  давам на моята дъщеричка АМ  HIPP 3 Пребиотик- то е за подсилване на имунната система и подобряване на храносмилането( така пише на кутията), но от тази марка има и HIPP 3 Bio, което доставя повече енергия на бебето в периода на бърз растеж( това също го пише на кутията). Въпросът ми е могали да давам и от двете АМ на дъщеря ми, да кажем едното сутрин, а другото вечер, защото и двете ми се струват полезни и необходими. Тя е почти на 9 месеца.
Вторият ми въпрос е следния:
На кутията на АМ пише да се дава с биберон за каша, защото е по-гъсто. Когато започнах да й го давам с такъв биберон забелязах, че 150 мл тя ги изпива за 2-3 минути. Това ме притесни-помислих си , че не полезно толкова бързо да изпива млекото, и смених беберона с 3 дупки- с него изпива 150 мл за 10 минути.
Правилно ли постъпих? Може би трябва отново да й давам АМ с биберон за каша, така вероятно ще изпива и повече АМ, защото сега тя изпива само 130-150 мл? Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да не сменяте млеката, защото някои от децата по този начин стават злояди. Те трудно свикват с новите вкусове и това ги прави предпазливи при храненео- т.е. започват да са избирателни към храните. Ако е толкова гъсто можете да го давате с лъжичка, или просто да направите на един от бибероните малко по-голяма дупчица. така хем ще яде с биберон, хем няма да е толкова трудно като през обикновенна дупка. Grinning Количеството на храната за тази възраст е около 180-200 мл на прием.

Общи условия

Активация на акаунт