Странни неща след аборт

  • 27 107
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Хелп!
Правих аборт (заради missed) преди 17 дни и какво се случва:
От края на първата седмица та до вчера имах едно тъмнокафяво и гъсто течение, през цялото време (и до днес) съм с една лека болчица ниско долу в дясно. Лека, но постоянна. И ме боли кръста - леко и постоянно. От няколко дни усещам, че болката ми някак "преминава" по десния крак - пак така слабо, почти недоловимо. Боля ме и отляво корема(както и отдясно - на местата където би трябвало да са ми яйчниците или тръбите), но само ден-два. От гърдите ми продължава да изтича коластра. Настроението ми е супер лабилно, реве ми се през цялото време, подтисната съм (нещо като полудели хормони ми изглежда да е).

Сутринта порядъчно ошашкана отивам при лекарката ми: при вагиналния преглед докато ме преглеждаше с пръсти и ме натискаше по корема за да локализира проблема си умрях от болка!
На ехографа (вагинален) всичко изглежда ок - матката е напълно изчистена, лигавицата и е добре, свила се е (само дето корема ми по някаква причина е подут като в началото на втори месец), яйчника ми изглежда напълно нормално (дори е започнал да се образува фоликул, ура) и тя казва, че не вижда реално да има основание да ме боли. Проблем не вижда. (Между другото по време не ехографския преглед доста ме боля в дъното на влагалището)...

Взе ми микробиология и кръв - от кръвните изглежда, че всичко е в норма и не би трябвало да имам инфекция или апандисит (защото щеше да си проличи) и тя се съмнява, че може да е нещо с дебело черво Shocked Аз се съмнявам обаче, че не е!

За гърдите ми каза, че пролактина ми е повишен - което си го знам, иначе нямаше да капя, но не ми изписа лекарства.
Даде ми рецепта за антибиотици за евентуална, безсимптомна инфекция, от които ме предупреди, че може да развия гъбички (екстра, само това си нямах) и така...

Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е такова странно нещо - коремни болки 2 седмици по-късно, болки във влагалището (много ме е страх, че ще ме боли когато си подновим сексуалния живот), течащи гърди, странни настроения и т.н.
На какво ви прилича това?

Знам, че е въпрос за лекар, но след като сутринта бях на такъв и не разбрах нищо съществено, реших че някой, вече минал по този път може да може да ми помогне с информация....

Благодаря в аванс и много хубав ден на всички! Hug

# 1
  • Мнения: 155
Здравей,
съжалявам за това, което ти се случва, дано се възстановиш бързо.
При всеки последствията от аборта са различни, но ми се струва, че не е нормално да имаш такива болки. Иначе настроенията са напълно в реда на нещата, като се има предвид през какъв ад преминаваш.
Моя съвет е да потърсиш второ лекарско мнение. Никой не може да каже, че да имаш болки  е нормално и няма проблем.
Дано всичко се нареди бързо! Hug

# 2
  • Мнения: 421
Стелфи, след кюретажа не ти ли изписаха антибиотик? Може да е някаква инфекция. Желая ти бързо възстановяване.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 335
Абе изписаха ми, обаче в момента "нямало показания да се счита, че протича инфекциозен процес" ! Shocked
Иди че разбери...

Иначе - благодаря за подкрепата момичета!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 216
Абе изписаха ми, обаче в момента "нямало показания да се счита, че протича инфекциозен процес" ! Shocked
Иди че разбери...

Иначе - благодаря за подкрепата момичета!!  bouquet
Че по-големи показания от това как се чувстваш и какви болки преживявяш едвали има повече ShockedЯ иди при друг лекар да те види Rolling EyesТова миличка не ми се вижда нормално newsm78Два аборта имам чак такова чудо не ми се е случвало ooooh!УСПЕХ Hug

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз нямах твоите проблеми
само да кажа, че при мен пък три седмици по-ъксон почти 4-ри бях изгубила чувствителност на влагалището....
така че явно оплакванията са си различни
според мен нещата след първия месец и при теб ще ес оправят
сега чакам да ми дойде ама се бави и мам твоите оплаквания - временни болки в яйчниците, но предполагам докато хормонално се възстанови организма ще трябва време

дай си време и за секса не се притеснявай - ако не е правена на черно манипулацията не би трябвало да остави белези...освен душевни разбира се, но това е неминуемо


п.п. колитните болки наистина са ужасно неприятни, приличат на менструални и са свързани с подуване на корема - о т личен опит знам, при мен корема долу ниско се подува каот че ли съм в 5-ти месец...видимо и ужасно болезнено дори на натискане понякога

спри салати, домати и краставици, фъстъци и пържени неща, бобови и леща и дай си 4-5 дин ако няма подобрение търси лекар

Общи условия

Активация на акаунт