Прощъпулник

  • 2 779
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Попрочетох какво сте писали, но пак да попитам Grinning Вярно ли е, че присъстват само жени и най-възрастната жена нарича на детето да му е добър живота И че питката се чупи над кърпа сложена на главата(колкото повече трохи, толкова повече пари) Е,  то е ясно, че има различни обичаи, но ви моля да  споделите при вас как беше А почерпката била само от сладки неща да му е сладък живота Grinning И още нещо - вашите в какъв час ги направихте Чудя се, защото то никога не е удобно - или се яде, или се спи  love001

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
Аз наскоро ходих на прощъпулник на детето на моя приятелка. Не е вярно, че присъстват само жени. Това важи когато се прави погача за бебето, на 40-я ден. Сега, напротив, канят се всякакви хора, и задължително по-големи деца, които да бягат наоколо. Така детето, чийто е прощъпулника, няма да се спъва в живота. Питата не че чупи, а се търкулва и детето тръгва след нея, като стига до мястото, където са подредени различни предмети. От това кой от тези предмети хване най-напред, се съди какво ще стане като порастне. Нашата принцса явно докторка ще стане, защото хвана една пластмасова спринцовка. За почерпка в нашия случай имаше и сладко, и солено . Тържеството започна в 4 следобяд. Това е, дано съм ти била полезна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Не е вярно, че присъстват само жени. Това важи когато се прави погача за бебето, на 40-я ден. Сега, напротив, канят се всякакви хора, и задължително по-големи деца, които да бягат наоколо. Така детето, чийто е прощъпулника, няма да се спъва в живота. Питата не че чупи, а се търкулва и детето тръгва след нея, като стига до мястото, където са подредени различни предмети. От това кой от тези предмети хване най-напред, се съди какво ще стане като порастне.

 Peace

# 3
  • Мнения: 6 274
Според мен , ти бъркаш прощъпулникът с погачата на 40-я ден. На прощъпулникът не знам дали изобщо се канят гости, но ако каниш, не е задължително да са само жени. И питката не се чупи, а се търкулва, както и Zazolinka ти е написала.
П.С. Темата си я пуснала два пъти. Помоли модераторите да изтрият едната.  Peace

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 12:49 от Djulichka

# 4
  • Мнения: 2 005
Zazolinka , е абсолютно права  Peace И ние по същия начин направихме нашия Прощъпулник Hug Парченца от питата се дава на по - големи деца , и като им даваш трябва да подтичваш и ти , за да не се спъва в живота детето ти  Joy това е в общи линии , а баби не съм канила въобще  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз мизсля скоро да правя прощъпулник, че само го отлагам от 2 седмици. Crazy
Доколкото знам, не е задължително да се канят гости, може да сте само тримата. Аз лично не знам кого ще каня и ще каня ли изобщо някого, но определено не мисля да сме само жени, най-малкото таткото ще присъства. Grinning Хубава било да има сладки неща, за да му е сладък животът. Simple Smile
Питката се търкулва, после детето избира предмети...нещо такова. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Всъщност ти описваш обичая Погача  нали? newsm78
Между него и Прощъпулника няма много общо. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9 973
Всъщност ти описваш обичая Погача  нали? newsm78
Между него и Прощъпулника няма много общо. Mr. Green
Peace двете неща са различни

# 8
  • Мнения: 610
Zazolinka е описала всичко много точно и ясно. Peace

# 9
  • Мнения: 770
Да, объркала си обичая  Peace

# 10
  • Мнения: 2 090
..............канят се всякакви хора, и задължително по-големи деца, които да бягат наоколо. Така детето, чийто е прощъпулника, няма да се спъва в живота. Питата не че чупи, а се търкулва и детето тръгва след нея, като стига до мястото, където са подредени различни предмети. От това кой от тези предмети хване най-напред, се съди какво ще стане като порастне. За почерпка в нашия случай имаше и сладко, и солено.........
Ние съчетахме прощъпулника с първия рожден ден  tiptoe   party041   Hug

# 11
  • Мнения: 132
Според мен , ти бъркаш прощъпулникът с погачата на 40-я ден. На прощъпулникът не знам дали изобщо се канят гости, но ако каниш, не е задължително да са само жени. И питката не се чупи, а се търкулва, както и Zazolinka ти е написала.
П.С. Темата си я пуснала два пъти. Помоли модераторите да изтрият едната.  Peace

Да зная, че се търкулва, а след това се разчупва Преди време гледах "Часът на мама" с половин око и такива са ми спомените:)Sorry за 2-то пускане, но ми прекъсна i-net  връзката и явно ми е приело и 1-я опит Embarassed
Благодаря на всички за съпричастността  bouquet

# 12
  • Мнения: 985
На прощъпулника на дъщеря ми бяхме само аз и мъжът ми.Направихме го надвечер.Омесих питка,наредихме различни предмети на дивана и така... Peace

Общи условия

Активация на акаунт