Дали съм инфектирала детето си докато го кърмя...?

  • 511
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Както обикновено "хубавите" работи ще се случат или по време на празници, или пък през weekenda, когато няма към кого да се обърнеш ! От петък вечерта имам нещо като топче на зърното на едната ми гърда, което страшно ме боли, също така ми е зачервено зърното и това е, нямам бучки, както преди се е случвало. Ходих в събота до Тина Киркова, нямаше доктор, но една сестра ме прегледа и каза, че нищо ми нямало  Shocked и така  Crossing Arms а мен продължава да ме боли. Следобяда със сълзи на очите от болка кърмих бебка от тази гърда с мисълта, че може пък да отпуши канала, защото мислех, че е запушен. Вечерта ми стана лошо, но взех 2 парацетамола и се пооправих. Но ето днес на обяд се изплаших след като пак я кърмех от тази гърда, като стиснах топчето и отстрани на зърното сякаш пробито с игла дупка изтече нещо като кърма примесена с гной като след това започна да тече някаква безцветна течност. Сега не ме боли, топчето намали обема си, но ме е страх да не би да съм инфектирала по някакъв начин детето си като съм го кърмила от тази гърда, толкова се шашнах и ме е страх за детето, толкова зле се чувствам, просто ме беше страх да не стане така че да трябва да спря да кърмя и затова на своя глава реших, че бебето само ще ми помогне, а то какво стана ....   Cry

# 1
  • Мнения: 1 440
Най-добре е да се консултираш с лекар!Аз лично съвет не бих могла да ти дам.За бебка не се притеснявай,по този начин едва ли би могла да се инфектира.По-важното е при теб всичко да е наред!

# 2
  • Мнения: 3 638
Не се притеснявай! Просто е било запушено млечното каналче, обикновено се събира по-гъсто и жълтеникаво мляко (точно то запушва) и след като е излязло започва да тече нормална кърма (която може да изглежда точно водниста  Wink) При всички случаи не си навредила с нищо на бебето    Simple Smile
Запушванията са доста неприятни и за съжаление може да се появяват в началото на кърменето. На мен ми помагаха топли компреси върху мястото на бучката и топъл душ като масажираш леко в посока към зърното. Най-добре обаче отпушват бебетата  Flutter

Място за притеснение има само ако започнеш да вдигаш температура или се зачерви самата гърда.

# 3
  • Мнения: 3 926
Описаното прилича на запушена пора. Няма защо да се тревожиш Grinning
Ако се повтори недей да чакаш болката да се засили, а потопи гърдата в съд с максимално топла (колкото издържаш) подсолена вода. Солта размеква тъканта и като засуче бебето поричката ще се спука по-лесно.
Като казваш "топче" имаш предвид с големината на глава на топлийка, като малко мехурче???

# 4
  • Мнения: 1 555
След като накърмя малката нещата се оправят, дори смея да твърдя, че топчето намалява, но пък продължава да ме боли, а и е зачервено около зърното ! Утре съм на мамолог за всеки случай ! Благодаря ви за ценните съвети още сега ще се възползвам от тях !!!
Страхотни сте   bouquet

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай със специалист  Peace

Общи условия

Активация на акаунт