Подут и възпален венец от стафилококова а

  • 4 662
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Здравейте.. Hug
Четох много неща но сега да попитам понеже съвсем се обърках.
Сина ми е с температура от 5 дни и поддържа от 37.3-38.7. Sad
Личната ни педиатърка каза че има зачервено гърло и диагнозата е стафилококова ангина ConfusedКаза че ще направим изследвания -кръвна картина и стерилна урина но без секрет от гърлото???Аз не бях съсвем наясно и не попитах нищо за него.
Но това което започна силно да ме притеснява е зачервения му венец.Получи и афти около зъбчетата но венеца му е кърваво червен и целия подут.Гледката е ужасяваща... ConfusedВ момента го мажа с Дактарин но не виждам нещо особенно като резултат.Притеснявам се за устата му.Това от гърлото ли се е получило..?
Оф направо ще се побъркам...
Има ли някой с подобен проблем?
Помагайте.. Hug Praynig

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 00:42 от mira sm

# 1
  • Мнения: 433
Малката ми е на 8мес и цялата уста и е в афти дори направо рани има.Температурата я мерих само веднъж и беше 37.5.Имаме и кашлица и хрема.Така е от 4-5 дни.Мисля,че това е от вируса newsm78,защото и аз съм болна.Давам и чай от лайка и дано да премине скоро.А за да се установи наличието на стафилококи поискай да и вземат секрет.

# 2
  • Мнения: 5 393
Според мен трябва и секрет от гърлото да се вземе.
Възпалението на венеца вероятно се е пренесло от гърлото. Ако е стафилококова инфекция, ще пиете АБ. Дано ви станат по-бързо изследванията. Гърления секрет става за 3 дни.
Питай лекарката с какво можеш да облекчиш възпаления венец. Бързо оздравяване ви пожелавам     bouquet

# 3
  • Мнения: 1 321
Благодаря ви момичета за отговорите. Hug Hug
Вече сме на АБ Цевзил 125мг дано да го бива че ни е за сефте.. ooooh!Не знам дали вече не е късно за гърлен секрет но ще настоявам.Как така ми изписа такъв АБ без да знае какви са бактериите не разбрах... ooooh!
А някой знае ли в Пирогов има ли дежурни?Веднъж ходих но имаше педатър-хирург само.Боже направо сме такава загубена държавица че направо не ми се говори.... #2gunfire

# 4
  • Мнения: 5 393
Щом вече пие АБ е късно за гърлен секрет.

В Пирогов винаги има дежурен лекар по принцип.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом е започнат АБ няма за какво да се пуска гърлен секрет. Дано да е изписан  подходящият АБ.

# 6
  • Мнения: 1 321
Да кажа че днес вече нямаме темп.Чувства се определено по-добре.Венеца му е в по-добро състояние.Днес му дадох 2-ри прием от АБ.УТре ще видим как са изследванията и може да го прекъсна ако и днес е по-добре.Но нека го пие поне 3 дни.
Уф направо ми се изкара акъла. ooooh! Tired

# 7
  • Мнения: 1 032
Да кажа че днес вече нямаме темп.Чувства се определено по-добре.Венеца му е в по-добро състояние.Днес му дадох 2-ри прием от АБ.УТре ще видим как са изследванията и може да го прекъсна ако и днес е по-добре.Но нека го пие поне 3 дни.
Уф направо ми се изкара акъла. ooooh! Tired

Аааа, никакво прекъсване на антибиотика. Така ще навредиш на детето повече, отколкото ако си минете целия курс на лечение. Той в момента може и да се чуства добре, но инфекцията не е изчистена. Единственото, което можеш да постигнеш е да го направиш резистентен към АБ. Имай предвид, че стафилококите са едни от най- упоритите гадинки и много трудо се лекуват.

# 8
  • Мнения: 5 393
АБ не се прекъсва. Развива се резистентност. Минимума за прием  е 5 дни. В момента  лекувам стафилококи в гърлото на Иво и се чудя дали да не си пие антибиотка  7 вместо 5дни.Нищо ,че вече е видимо по-добре.

# 9
  • Мнения: 433
И аз бих те посъветвала да не спираш антибиотика щом си го почнала.Зависи от антибиотика ,но минимум 5-7 дни.Успех.

# 10
  • Мнения: 1 321
Мерси на всички.. Hug
Ами така като не съм наясно с подробности не знам доста неща. ooooh!
А какво ще рече резистентност? EmbarassedПрекъсване на процеса на убиване на бацилите ли???Извинявам се за невежеството. Outta Joint Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 5 393
Резистентност означава бактериите да станат устойчиви на този антибиотик и да не се влияят повече от него. Получава се, когато не се изтрепят докрай. И ако се появят отново след време, ще са още по-упорити и трудни за лекуване.

Общи условия

Активация на акаунт