Обрив като от коприва.

  • 4 256
  • 1
  •   1
Отговори
  • Марс
  • Мнения: 439
Здравейте д-р Слънчева, първо се извинявам ако поста ми е твърде дълъг, но ще се опитам да преразкажа случая и дано стигнем до някакъв извод. Дъщеря ми днес си игра навън и се прибра, измихме се и се приготвихме за ядене и лягане, преди да започнем да се храним забелязах две пъпчици под окото наподобяващи ужилване с коприва, след малко изчезнаха и аз не се притесних. Е да но след съня стана и на едната буза имаше около 20 пъпки пак като ужилване от коприва, които ужасно я сърбяха защото тя горката се опитваше да се чеше навсякъде, докато се преобуем излязоха и на другата буза, ушетата и на едната страна на телцето /само на едната, което ми беше по чудното/ облякох я веднага и я заведох на педиатър, той я погледна и не можа да установи от какво е, но докато я преглеждаше вече двете бузи и бяха покрити с пъпчици/пак повтарям то даже не прилича на пъпка, а като опарване от коприва, само издутинки/ педиатъра ни исписа Егиризан, но ни изпрати и за урбазон. Слязохме до детско отделение направиха ни урбазон и след половин час се скриха всички пъпки, даже не остана и нещо като при истинските пъпки издуто или разчесано, просто изчезнаха напълно, след около три часа тръгнаха да се появяват още две-три, но дадох и Егиризана и сега /да чукна на дърво/ няма, мисля да продължа няколко дни с Егиризана, какво ще кажете вие? И така по описанието, зная че не може да се твърди напълно, но дали по скоро не са от нещо от вън или прах, или трева, т.е. такива пъпки не са ли по-скоро не от ядене, а от външни влияния това се опитвам поне да разбера.

П.П. Да добавя, преди три дни и потече нослето, но си пихме това което пием всеки път, Нурофен и Муконазал и отшумя, но интересното беше, че й течеше носа, сълзяха и сърбяха /предполагам/ защото се чешеше очичките и след два дни и този обрив, дали пък не е и това свързано с пъпките, да е алергия някаква, твърде е малка да се тестува затова и гадая, извинете ме отново за доста хоатичния пост, но съм още твърде шокирана, благодаря предварително за това че Ви има     bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
ОПИСАНИЯТ ОБРИВ И КЛИНИЧНАТА ХАРАКТЕРИСТИКА СЪЧЕТАНО С ХРЕМАТА ПРЕЛИЧА НА АЛЕРГИЧНА РЕАКИЯ. ТОВА, ЧЕ СЕ Е ПОВЛИЯЛ ОТ УРБАЗОН СЪЩО ГОВОРИ В ТАЗИ НАСОКА. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е ТРУДНО ДА СЕ ПРЕЕНИ ОТ КАКВО- МОЖЕ ДРЕХИ, ХРАНА(ШОКОЛАД, СОЛЕТИ, ИТРОСОВИ ПЛОДОВЕ), А МОЖЕ ДА Е ОТ ЦВЕТЯ.
НАЙ-ДОБРЕ Е ДА ПРИЕМА ПРОТИВОАЛЕРГИЧНОТО ЛЕКАРСТВО ПОНЕ 10 ДНИ.

Общи условия

Активация на акаунт