преглед при специалист

  • 2 046
  • 4
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
интересува ме заплаща ли здравната каса вторичен и следващ преглед при специалист, защото дъщеря ми е болна и поради липса на подобрение , я водих три пъти за една седмица на лекар и последния път имах чувството, че му стана "досадно" от нас. явно той си мисли, че живота ми е скучен и си го разнообразявам по този начин.
допълвам само, че ползвам допълнитална здравна осигуровка на дженерали. предполагам, че си плащат, както и аз си плащам всеки месец.

# 1
  • Мнения: 690
искай направление от личния лекар, за да е безплатно  Peace

# 2
  • видин
  • Мнения: 358
интересува ме дали самите лекари получават пари за вторичния преглед - когато си с направление, на лекаря се заплаща от здравната каса - била тя държавната или някоя от съществуващите вече частни дружества някъде около 12-14 лв за първичния преглед. но дали им се заплаща и за вторичния също?

# 3
  • Мнения: 18 542
Едно направление май важи за 3 посещения. Ама кво се впрягаш, досадно, недосадно, става въпрос за здравето на детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Едно направление важи за първоначален преглед до 30 дни от датата на издаването му, след което имаш право на вторичен преглед с това направление, който трябва да бъде извършен до 45 дни от издаването на същото.
Щом имаш направление, редно би било прегледите да са безплатни или да си платиш потреб. такса само. Няма значение какво му се плаща на лекаря по касата, теб това не те касае, въпроса е детенцето ти да се оправи.
Късмет! Hug

Общи условия

Активация на акаунт