бебето ми акаше редовно сега ака с клизми

  • 1 127
  • 7
  •   1
Отговори
моето бебе  е на 3м и 10дни.От началото акаше на всеки памперс после през 2-3 дни но много обилно докато отидохме на ваксина после след ваксината не се изака 5дни и направих клизма.Не знам дали от ваксината стана така или възприема кърмата на 100 процента.Иначе добре се държи памперса е доста пълен с течност само за акането не знам какво да правя .Да го оставям ли да се изака сам ако минат повече от 4-ри дни или да му помогна .Педи-то казва че няма нищо страшно че по бавно усвоява храната.Иначе си хапва добре не дава признаци да го боли нещо но аз като всяка майка се тревожа за акането.Вие какво ще ме посъветвате.

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами акото твърдо ли е или нормално. Ако е нормално го остави, ако е твърдо значи е запечено. Но ми се струва малко вероятно бебе на кърма да е запечено - по-скоро усвоява напълно кърмата. Мисля, че до 1 седмица е нормално да не ака. Нормално е да се притесняваш, само не се паникьосвай, че под паника взимаме прибързани решения.  Hug

# 2
  • Мнения: 4 111
Да, важно е каква е консистенцията, ако е нормална няма запек.

# 3
Дъщеря ми беше със запек от 40 ден до 7-мия  месец, независимо че беше само на кърма до 5ти месец. Много е неприятно и за майката и за детето и то се мъчи като не се изхожда. Слагах и термометър в дупето на 3-4 дни , докато не ме посъветваха да го правя всеки ден и като че ли това ни реши проблема. А изпражненията и бяха нормални, но отделителната система не можеше да се задейства сама.
Надявам се при вас този проблем да отзвучи бързо, много бебета преминават през това за няколко седмици.

# 4
  • Мнения: 801
Имахме същия проблем, забраниха ми клизми или друга помощ. Казаха ни, че до 10 ден при кърмачетата е нормално и усвояват на 100% всичката храна (особено тези които са кърма).
Бях започнала да му помагам след 4 ден, но спрях. Предупредиха ме, че по този начин правя проблема с функцията на дебелото черво още по- голям.
На 3 ден добавях една лъжичка млечна захар (!! допустимо само за деца без алергия към лактоза) към АМ и всичко се оправи.

# 5
  • Мнения: 498
И моята щерка ходеше на 4 дни веднъж,докато я кърмех.Въздържай се от клизмите...свква се с тях и после става по-сериозно. PeaceАко детето е спокойно,консистенцията на изпражненията е нормална за едно кърмаче,не се напъва...мисля,че нямаш причина да се тревожиш. Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да, важно е каква е консистенцията, ако е нормална няма запек.
   Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Масажираи стомахчето по посока на часовниковата страна. Въздържай се от клизмите.

Общи условия

Активация на акаунт