Разнообразяване на храненето на 10 месечно бебе?

  • 1 418
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Здравейте! Млоя ви дайде идеи с какво да разнообразявам детето ми, с какви храни, защото все си ядем попара, пюрета (зеленчукови, месни и плодови), каши и АМ.Вода не пие , соковете на Хип или квито и да било други също, пие само компот разреден с преварена вода!

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 486
За закуска - Щом ядете попара, може и кус-кус да правиш.Може АМ с ориз, грис с АМ, овсесени ядки.АКо ядете кисело мляко може и кис.мляко с бисквити.
Вече може да ядете и сурови плодове/ ябълка , круша,банан/
Може да хапвате бульон или супа на обяд, може и да готвиш различни манджички, ако имаш желание сега е сезона на спанак, лапад, коприва.

# 2
  • Мнения: 200
За закуска - Щом ядете попара, може и кус-кус да правиш.Може АМ с ориз, грис с АМ, овсесени ядки.АКо ядете кисело мляко може и кис.мляко с бисквити.
Вече може да ядете и сурови плодове/ ябълка , круша,банан/
Може да хапвате бульон или супа на обяд, може и да готвиш различни манджички, ако имаш желание сега е сезона на спанак, лапад, коприва.

Peace Мисля че това е достатъчно

# 3
  • София
  • Мнения: 1 168
Здравей!
За мен също е важно да разнообразявам.За закуска съм на принципа млечен продукт+зърнен+плод и съответно давам овесени ядки с плодово пюре и извара или АМ с бисквити(сухари) и плод или кис.мляко с бисквити и плод,често давам и от готовите каши-Лека нощ на Хип или овесена или оризова на Семпер.Скоро мисля да дам и мюсли.Попарата веднага я отказа и не давам,затова на обяд слагам в зеленчуковото пюре веднъж сирене,веднъж жълтък.За зеленчуковите пюрета съм поизчерпала идеите си,но скоро открих и такива вътре с просо,макарони...Месото също го сменям-редувам заешко,пилешко,телешко,риба,пуешко.
Следобяд давам каша,като никога не повтарям,а използвам целия асортимент от една фирма и минавам на друга...В кашата добавям и плодово пюре,като вече съм въвела почти всички плодове без малини и ягоди.
Моят също не пие вода,а само разреден сок.На тази възраст вече е време да се предлагат супи и бульони,но аз още не съм давала.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 22:59 от em4eto

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За закуска кус-кус,овесени ядки,мляко с бисквити

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
овесени ядки,мляко с бисквити,куск-кус или макарони,кисело мляко с бисквити и плод,мляко с грис.Освен пюрета може и супички да предлагаш.

# 6
  • Мнения: 1 984
леща, жълтък, сирене въведени ли са?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
За закуска - Щом ядете попара, може и кус-кус да правиш.Може АМ с ориз, грис с АМ, овсесени ядки.АКо ядете кисело мляко може и кис.мляко с бисквити.
Вече може да ядете и сурови плодове/ ябълка , круша,банан/
Може да хапвате бульон или супа на обяд, може и да готвиш различни манджички, ако имаш желание сега е сезона на спанак, лапад, коприва.

Peace Мисля че това е достатъчно
bowuu

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Може да свариш овесени ядки и като изстинат да прибавиш настъргана ябълка и намчкан банан.Синът ми обожаваше тази закуска.
Вода не пие , соковете на Хип или квито и да било други също, пие само компот разреден с преварена вода!


 От компота няма смисъл според мен, нищо полезно няма в него.Захар на толкова малко бебе не се дава!

# 9
  • Мнения: 377
леща, жълтък, сирене въведени ли са?

Жълтък и сирене -да, леща  Shocked -не!

# 10
  • Мнения: 377


    Може да свариш овесени ядки и като изстинат да прибавиш настъргана ябълка и намчкан банан.Синът ми обожаваше тази закуска.
Вода не пие , соковете на Хип или квито и да било други също, пие само компот разреден с преварена вода!


 От компота няма смисъл според мен, нищо полезно няма в него.Захар на толкова малко бебе не се дава!

Е да, де , но кто не пие други течности- какво да правя! А и стоя запек, то два месеца сме на Дуфалак и пак му е трудно!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 168
За запека ако си давала сливи,тиква,круши и т.н. и не помага,опитай с кашата "Нежни фибри"на Нестле(с овес и сини сливи),тя е специално против запек.Има също и едно пюре на Семпер с круши и киви,много разхлабва.Аз в началото се притеснявах от кивито,но запекът повече ме притесняваше  Simple Smile
Щом му харесва компот,пробвай дали няма да го излъжеш с разредено с вода плодово пюре  Peace Ние поне така се лъжем  Wink
Знам,че и маслото разхлабва,слагаш ли в попарата или пюрето?

# 12
  • Мнения: 377
За запека ако си давала сливи,тиква,круши и т.н. и не помага,опитай с кашата "Нежни фибри"на Нестле(с овес и сини сливи),тя е специално против запек.Има също и едно пюре на Семпер с круши и киви,много разхлабва.Аз в началото се притеснявах от кивито,но запекът повече ме притесняваше  Simple Smile
Щом му харесва компот,пробвай дали няма да го излъжеш с разредено с вода плодово пюре  Peace Ние поне така се лъжем  Wink
Знам,че и маслото разхлабва,слагаш ли в попарата или пюрето?

Не ще характерчето да пие разредено плодовото пюре! Иначе го яде, но като разредя и дам за пиене - не! Гледала съм въпросната каша на Нестле, но пише че се дава с мляко, а аз предпочитам тези дето са с вода. Давам му на Блевит плюс за запечени деца.
Мерси за идеите!  bouquet

# 13
  • Мнения: 623

vivian_78,кашата ОРИЗ С РОЖКОВИ на Нестле се прави с вода и също действа разхлабващо.



   

# 14
  • Мнения: 1 984
леща, жълтък, сирене въведени ли са?

Жълтък и сирене -да, леща  Shocked -не!
ами хайде де! много е полезна!

Общи условия

Активация на акаунт