Вярно ли е???

  • 1 827
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета!
От вчера силно ме вълнува един въпрос. Прочетох, че кърмата, която се доизцежда от гърдата, след като бебето вече се е нахранило, трябва да се изхвърля. А аз правя точно обратното - доизцедената кърма я събирам в контейнер и я замразявам. Може ли някой да ми отговори- чували ли сте подобно нещо и дали греша като събирам тази кърма?
Мерси предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 26
Не съм чувала подобно нещо! И аз правех като теб, така ме беше посъветвала и педиатърката- да доизцеждам и да замразявам. Навсякъде се дава този съвет.

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз лично винаги съм я изхвърляла, но защото просто не ми трябва замразена.
Но ако смяташ да ползваш замразена кърма - изцеждай си и си съхранявай спокойно Peace!

# 3
  • София
  • Мнения: 721
Сигурна ли си, че си го прочела това и ако да - къде?

Не мисля, че има такова нещо - замразявай си я спокойно Peace

# 4
  • Мнения: 210
Според мен е абсурдно да изхвърляш доизцедена кърма.И не виждам проблем да си я съхраняваш и заамръзяваш в контейнерчета.И аз в началото когато имах повече кърма така правех Peace

# 5
  • Мнения: 5 401
... кърмата, която се доизцежда от гърдата, след като бебето вече се е нахранило, трябва да се изхвърля...

Нищо подобно, поредния идиотски съвет!  Close Внимавай с доизцеждането, за да не си докараш хипер лактация!  Peace Идеята на цеденето е увиличаване на кърмата или облекчаване на гърдите.

# 6
  • София
  • Мнения: 418
Според мен не е вярно. Аз всеки ден доизцеждам по малко и вечер преди лягане го давам на бебето да си дояде,защото вечер ми е по-малко млякото.Бъди спокойна и замразявай щом имаш какво Simple Smile

# 7
  • Мнения: 63
Момичета,мерси много за отговорите. Така се успокоих,като прочетох,че сте на моето мнение. А това го прочетох в една брошура на Авент за кърменето, та затова реших,че е от достоверен източник.  Но сега смело си продължавам по стария начин. Още веднъж, блгодаря

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Хвърляло се е едно време, когато е нямало фризери.
Ако я събираш в чист съд и замразяваш, няма проблем.
Самата кърма не е нещо дефектна, просто преди време нямаше как да се съхранява в домашни условия.

# 9
  • Мнения: 1 691
Тези от Авент ще ме разбият! Значи произвеждат стерилни контейнерчета за замразяване на изцедена кърма (знам, че много майки ги ползват) и в същото време те съветват да я хвърляш...
Кърмата, която изцеждаш след като си кърмила, е т.нар. "задно мляко", което е много по-богато на мазнини и изобщо на хранителни вещества от по-воднистото "предно мляко". В такъв случай няма никакъв смисъл да я изхварляш, нали?

# 10
  • Мнения: 753
Това е абсурд като написаното в друга тема - съвет от акушерките /май във варненска болница беше/ да се цеди и изхвърля коластрата !?

# 11
  • Мнения: 136
Абсурдно е да я хвърляш.Изхвърляй я само , ако съдовете в които я съхраняваш не са стерилни или  помпата не е почистена след предишното цедене. Naughty

# 12
  • Мнения: 690
не, не е вярно  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 3 760
Категорично не е вярно  Shocked
А иначе няма смисъл да доизцеждаш освен ако не желаеш да трупаш запаси  Peace

# 14
  • Мнения: 221
   Дори тази, която ще изцедиш е с по-висока масленост. Не е за изхвърляне, стига да имаш намерение да я ползваш.

Общи условия

Активация на акаунт