дреха която пуска

  • 13 771
  • 15
  •   1
Отговори
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?

# 1
  • Мнения: 824
За дрехи,които пускат боя съм чувала,че първия път се перат в оцетен разтвор.

# 2
  • Мнения: 8 999
Аз не съм се сблъсквала досега с пускащи дрехи, но ако имам съмнение за някоя, я пера заедно с тъмното /черно/ пране. Дори и някоя дреха да пуска, не мога да го усетя!

# 3
А как да изчистя от промазано яке блажна боя, че с лакочистител не стана Sad

# 4
  • Мнения: 4 111
А как да изчистя от промазано яке блажна боя, че с лакочистител не стана Sad

Лакочистителят е на ацетонова основа, а блажната боя не, тя се почиства с терпентин.


По темата - и аз съм чувала за прането с оцет, но се съм го правила, или пера на ръка, или пера с черни дрехи, както каза baibibi.

# 5
  • Мнения: 282
Обикновено след 2-3 пранета спира да пуска, но вероятно ще избелее. Това с оцета не е лоша идея.

# 6
  • Мнения: 2 211
За дрехи,които пускат боя съм чувала,че първия път се перат в оцетен разтвор.

 Peace

# 7
  • Мнения: 3 621
За дрехи,които пускат боя съм чувала,че първия път се перат в оцетен разтвор.
Peace

В големите магазини продават едни кърпички които се пускат в пералнята заедно с дрехите и ако някоя евентално пусне се боядисват кърпичките а не другите дрехи

# 8
  • Мнения: 5 593
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?
Ако блузката е за детето и продължи да пуска боя ,по-хубаво е хвърли.Това са отрови,които могат да предизвикат алергии към нежната детска кожа.

# 9
  • Мнения: 4 916
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?
Ако блузката е за детето и продължи да пуска боя ,по-хубаво е хвърли.Това са отрови,които могат да предизвикат алергии към нежната детска кожа.

Абсолютно подкрепям  Peace Ако се изпоти и боята полепне по кожата му, може да предизвика алергична реакция.

# 10
  • Мнения: 3 830
Пере се с оцет всеки път, а не само първия. Знам го от личен опит. Peace

# 11
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?
Ако блузката е за детето и продължи да пуска боя ,по-хубаво е хвърли.Това са отрови,които могат да предизвикат алергии към нежната детска кожа.

Абсолютно подкрепям  Peace Ако се изпоти и боята полепне по кожата му, може да предизвика алергична реакция.
изхвърлих я още тогава,точно по тази причина
А кърпичките ги имам,но те не винаги поемат боята изцяло!

# 12
  • Мнения: 4 111
...
А кърпичките ги имам,но те не винаги поемат боята изцяло!

Така е, слагала съм 10 кърпички в 1 пералня, оцветяват се всичките и прането също Sad

# 13
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
значи не само при мен се получава така,аз лично ползвам кърпичките на Dr Brek....(не се сещам точно как се казваше и едни други ,но и от двата вида не съм особено очарована! Sad

# 14
  • Мнения: 3 621
...
А кърпичките ги имам,но те не винаги поемат боята изцяло!
Така е, слагала съм 10 кърпички в 1 пералня, оцветяват се всичките и прането също Sad

На мене досега не ми се е случвало, обаче като чета какво пишете вече няма да разчитам на тях че може да ми развалят някои хубави неща .Мерси за предупреждението

Общи условия

Активация на акаунт