Съхранение на домашни пюрета?

  • 19 580
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Мами,вече трети ден се опитвам (когато имам време) да открия до колко време мога да съхранявам домашни пюрета в хладилника,спомням си нещо за около 3,4 дни-но дали съм запомнила добре.А във фризера?Идва хубаво време и не ми се правят всеки ден пюрета,а съм решила вече да и правя домашни.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Съхранявам ги в хладилника 1-2 дни,но готвя 2-3 различни неща,слагам ги във фризера и всеки ден си вадя по едно бурканче-лесно и удобно  Peace

# 2
  • Мнения: 1 062
Аз когато приготвям домашни пюрета в по голямо количество ги вакумирам. Правя си 6-7 различни пюренца, напълвам си в пюряни бурканчета още докато е горещо и после затварям. Някой казват, че е достатъчно да се затвори горещо и да се обърнат бурканчетата с капачките на долу, но аз си ги заварявам допълнително. Слагам си ги в по-дълбока тенджера и ги оставям да си поврат около 5-10 мин. Можеш да си ги съхраниш и повече от месец дори.

# 3
  • Мнения: 1 449

Пюре в хладилник (без стерилизация):
до 48 часа

Пюре във фризер:
* Зеленчуково: 3-4 м.
* Зеленчуково с месо: 1-2 м.
* Само месо: 1-2 м.
* Само месо пилешко: 3-4 м.
* Бульони: 1-2 м.

# 4
  • Мнения: 192
Аз когато приготвям домашни пюрета в по голямо количество ги вакумирам. Правя си 6-7 различни пюренца, напълвам си в пюряни бурканчета още докато е горещо и после затварям. Някой казват, че е достатъчно да се затвори горещо и да се обърнат бурканчетата с капачките на долу, но аз си ги заварявам допълнително. Слагам си ги в по-дълбока тенджера и ги оставям да си поврат около 5-10 мин. Можеш да си ги съхраниш и повече от месец дори.

И аз правя така. Вече не рискувам само да затворя горещото пюре и да обърна, получиха се издънки и изхвърлях няколкочасов труд.
Най-добре е да се стерилизира бурканчето или да се замрази.
Само да предупредя, че ако пюрето съдържа грах или зел. фасул, 5-10 мин. стерилизация не са достатъчни. Бомбираха.

# 5
  • Мнения: 200
В хладилник 48часа,замразени - 2-3 мес.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз си наловам горещо в бурканчета, обръщам и като изстине, капачката дръпва. После съхранявам в хладилник. Ако не сипя веднага горещо пюрето, а се забавя поради някаква причина, стерилизирам на котлона. При отваряне, ако не ми изпука капачката, не давам. Много рядко съм имала издънки и обикновено те са от лоши капачки, които съм пренатегнала и са започнали да превъртат.

По тази схема зеленчукови и плодови пюрета издържат повече от месец без проблем. Ако обаче съм сложила месо или домат, гледам да го дам в рамките на седмица.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 585
Правих по десетина пюрета, стерилизирах и ги слагах в камерата. Изяждаше ги в рамките на 10 дни и никога не са се разваляли.

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз си наловам горещо в бурканчета, обръщам и като изстине, капачката дръпва. После съхранявам в хладилник. Ако не сипя веднага горещо пюрето, а се забавя поради някаква причина, стерилизирам на котлона. При отваряне, ако не ми изпука капачката, не давам. Много рядко съм имала издънки и обикновено те са от лоши капачки, които съм пренатегнала и са започнали да превъртат.

По тази схема зеленчукови и плодови пюрета издържат повече от месец без проблем. Ако обаче съм сложила месо или домат, гледам да го дам в рамките на седмица.  Peace

 Peace

Аз, за всеки случай държа зеленчуковите и месните храни в хладилника-не в камерата.
Тези с месо и с домати също издържат повече от месец.
Плодовите пюрета ги държах в шкаф-нищо им нямаше.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Да, да добавя само, че мен Vivi ме е учила. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 59
Правех за около 15 дни и ги замразявах във фризера. Не се развалят.

# 12
  • Мнения: 391
Наливам всичко в пластммасови контейнери на АВЕНТ, предварително стерилизирани празни. Пълня горещо, изчаквам да поизстине и в камерата. Мисля че могат да стоят замразени поне 2-3 месеца. Вадя от предната вечер пюрето в хладилника и до сутринта е размразено. Извадено вече пюре не може да се замразява повторно и според мен не може да престои повече от 1 ден в хладилника.

Това с варенето на бурканчетата, които влизат в камерата не го разбрах??? newsm78 Нали замразявате веднага? Защо варите допълнително???

Общи условия

Активация на акаунт