Пазите ли ушичките на бебка по време на къпане?

  • 2 559
  • 33
  •   1
Отговори

Анкета

Пазите ли ушичките на бебка по време на къпане?

Опции:

  • Мнения: 644
Здравейте!

Ние с моя татко спорим да пазим или не ушичките на бебока по време на къпането!
Какво ще кажете вие? Споделете вашия опит!

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами аз и на баткото още пазя да не влиза вода по време на къпане... Wink

# 2
гласувах с да , но мога да кажа, че не сме се вманиячавали много, ако влезе малко вода. Нали след това подсушаваме е клечки за уши Grinning. ПРоблеми не сме имали baby_neutral

# 3
  • Мнения: 7 831
Гласувах с ДА, но не съм правила нищо кой знае какво, освен че не потапяхме ушите във водата. Не съм слагала нито памуци, нито нещо друго специално. Не подсушавам ушите на децата вътре с нищо, с клечка чистя само от вън самата ушна мида.

ПС С твоя или с таткото на бебето спорите  Wink?

# 4
  • Мнения: 3 562
Гласувах с ДА, но не сме правили нищо спуциално за да ги предпазим - като Ellypr Laughing

# 5
  • Мнения: 2 195
Аз гласувах с не,защото тук ме у4иха по друг на4ин да къпя бебето,а не както в Б-я.Жените от крам зорх пълнеха първо вани4ката и го държаха във водата легнал,без възглавни4ка под главата и т.н.Свекърва ми като видя в Б-я как го къпем,като се развика...

Ей така ми показаха,така съм го къпала винаги,въпреки мърморните на свеки,4е му влизала вода в ушите.А откато се нау4и да стои прав си го къпя направо със слушалката.След баня му 4истя ушите с кле4ки.

# 6
  • Мнения: 263
Първоначално пазех, но след консултация с педиатърката ми не. Тука не пазят ушите на бебетата по време на куъпане. Само подсушавам, ако ушната мида се е напънила с вода.

# 7
пазя му като гледам да не са ушите в вода но ина4е не слагам тампони.

# 8
  • София
  • Мнения: 938
Пазех да не влиза вода, нищо специално, а от известно време като я изплаквам след коритото дори я поливам директно с душа по главичката. Някой всъщност имал ли е проблем с бебче с вода в ухото?

# 9
  • Мнения: 1 072
Мимката е отговорила и за мен.

# 10
  • Мнения: 1 581
И аз не пазех. Мъж ми като плувец реши, че не е толкова лесно да ти влезе вода в ушите и не сме го пазили. А под душа не виждам ама абсолютно никакъв смисъл  Thinking

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И ние с таткото не пазехме, кой знай колко стриктно ушите на бебочката, но по едно време възникнаха пробеми, та ходихме на ушен дофторин. Проблемът беше сърбеж някакъв, бебе се държеше за ушите, търкаше ги и хленчеше, та педиатърката предполжи, че е отразена болезненост от зъбоникненето, което си беше доста жесток процес. Crazy
Ушният специалистин чисти ушите, вади кал и каза, че не са чистени качествено, та се събирала кал и ме посъветва и как да се къпем, за всеки случай. На дланта се капва капка зехтин, размазва се и се овъргалва парче памук, като се стрива между двете длани, да стане на фитилче. Това приспособление служи за тампон по време на къпане, с такива работи се чистели ушетата, а не с клечки, които натиквали част от ушната кал навътре...  След баня, ако не се пазят ушите, е добре да се подсушат с горепосоченото памучно изобретение.
Нашият тати се специализира във фитилите и умело чисти уши и вади добър мат`риал. Blush

# 12
  • Мнения: 4 242
Отговорих с не. Пазих ги в началото. От два месеца насам къпя съвсем спокойно, после старателно подсушавам.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 717
и ний с таткото пазахме само в началото.
Сега като голяма сама се пази под душа.

# 14
  • София
  • Мнения: 505
Пазя ги и до сега /малкият е на 2г. и 1м./ - слагам топче памук в ушето и след това с боров вазелин мажа отгоре.
Това е по съвет на майка ми, с която сме лежали в болница когато аз съм била на 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт