Да сте си сменяли водомерите?

  • 2 152
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
Нашите са бая стара и периодично ми напомнят, че трябва да си сменя.
Аз си правя все оглушки, но днеска на фактурата от софийска вода пише 50 лева или потребление от 34 кубика на едната от водите за един мосец, което няма как да стане.
Може и да не довиждат, а може и нарочно да го правят, за да взема най-накрая да ги сменя.


Моля, ако някой е преминал през процедурата кой вариант е ползвал: самостоятелна смяна или през Софийска вода?

# 1
  • Мнения: 5 255
Преди време ни се спука един от водомерите. Наложи се смяна.
Звъняхме в Софийска вода, имаха график и трябваше да чакаме.
Повикахме ВиК майстор и го смени, а скоро след това мина инкасаторката - тя го пламбира.
Носят си пломби - издаде ни фактура.

# 2
  • Мнения: 984
Ние скоро сменяхме през Софийска вода. Имат си ценоразпис. Това което ми хареса е че те се обадиха на всички които трябва за нулирането на водомерите. Аз се притеснявах да не стане някакво недоразумение с топлофикация, но всичко мина ок  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 679
А ако ползвам майстор после не трябва ли някъде да занеса старите водомери, за да отчетат колко в действителност е разхода?


М@я, към 100 лева ли ви излезе смяната и на двата? Такава цена ми каза инкасаторката.

# 4
  • Мнения: 984
Платихме 96 лв. /водомери - 2  броя, без спирателни кранове/
Ако ти ги смени майстор си пазиш старите водомери и като дойдат да отчитат или пломбират ги показваш, за да си запишат данните.
Но трябва да се отчете и от Софийска вода и от топлинното счетоводство.
На нас от Софийска вода ни дадоха едни документи с номерата и показанията на старите и номерата на новите. Предполагам че на вас ще ви направят такъв при пломбирането.
А още нещо се сетих - майстрите на Софийска вода искат да имат свободен достъп до водомерите. Ако трябва да се направи нещо допълнително правят проблеми /при нас трябваше да се свали една плочка/.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 10:20 от М@я

# 5
  • София
  • Мнения: 4 005
При нас се беше счупила пластмасовата пломба. Понеже водомерът е на повече от 5 години, трябваше да го занесем за проверка. Инкасаторката ни издаде предписание за това. Мъжът ми го свали и го занесе-ние сме в Младост3 и е близо до нас. От там ни казаха,че мерел по-малко(естествено!) и или да платим към 28-29лв за ремонт, като може и да не могат да го оправят  Crazy, или да си купим нов за 35лв. Купихме си, сложихме го и на следващия месец инкасаторката го пломбира. Може и да са ни отчели за този месец на база, не знам.

# 6
  • Мнения: 109
Ние  сменихме  и 4те водомера през ноември.Обадих се в Софийска вода една седмица по-рано.Записаха час ,дойдоха точно и свършиха точно за 45 минути.Всички материали си ги носиха.Аз дори не успях да обясня по телефона какви тръби,размери и т.н. ще се правят.Излезе с около 32 лв. по -скъпо от другите майстори,НО не съм се занимавала после с документи.Те си ги оправиха.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Миналия месец сменихме водомера.Интересно ми стана,че и на нас ни записаха за м.януари 34 кубика,нещо абсолютно невъзможно,няма от къде.Но сме в ново жилище и си замълчах.Следващият месец 20 кубика.Реших,сменяме водомера.И следващият месец 11 кубика,вече съм съгласна.Смяната ни излезе 33 лв.Всъщност това е цената на водомера,другото е безплатно,уж.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 679
Много ви благодаря за отговорите.

На нас веднъж - два пъти в годината ни надписват повече и после ни го връщат, но докато ни го върнат паричките при тях си седят.

Ще пиша като ги сменя.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 248
И на нас ни предстои смяна на водомера на студената вода. Миналия месец като мина инкасатора, каза, че е повреден и че трябва да го сменим до 3 месеца. Даде ми телефон на някаква фирма, коятосе грижела за всичко - нов водомер, смяна, пломбиране, струвало 42 лв. Аз все още не съм звъняла, но видях на сайта на Софийска вода, че май и те правят такава услуга. Та съм в чуденка към кой да се обърнем  newsm78

Сънчо , ще съм ти благодарна ако споделиш как е минала смяната, че да предприема и аз действие скоро.

Само не ми е ясно като е повреден и не отчита няколко месеца какво следва - ще ни глобят, ще ни пишат някакви базови кубици или ....

# 10
  • Мнения: 178
Ние извикахме фирма да ни ги смени. За смяната на два водомера ни взеха 84лв. Те ги пломбираха и пуснаха документите, за да се заведат в Софийска вода и Топлофикация. Цялата процедура ми отне 1/2 час и не съм ходила да се разправям по разни институции, което за мен беше най - важното.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
Софиска вода предлагат смяна на водомерите. Може и нови, може и да ти тестват старите. Мисля че цените са почти съизмерими  newsm78
Идват свалят ги слагат една тръба, след седмица пак дойсоха поставиха, пломбираха и готово.

Общи условия

Активация на акаунт