Мога ли да ползвам почивка по НОИ ако....?

  • 1 318
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Тази зима страдах от остър бронхит,от който сутрин все още отделям храчки. Бих искала лятото да отида на санаториум,но незнам дали ми се полага такъв, ако съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете.
 

# 1
  • Мнения: 4 784
За неплатен отпуск незнам. Може би трябва да питаш майките в темата за счетоводството. На мен лятото, докато бях в майчинство ми отказаха от НОИ почивка - не ми се полагало!!!!!!!!!!!!! При все, че наистина имах нужда от лечението. След раждането състоянието на тялото ми много се влоши. Но нямах късмет, дано ти да имаш.

# 2
  • Мнения: 640
За неплатен отпуск незнам. Може би трябва да питаш майките в темата за счетоводството. На мен лятото, докато бях в майчинство ми отказаха от НОИ почивка - не ми се полагало!!!!!!!!!!!!! При все, че наистина имах нужда от лечението. След раждането състоянието на тялото ми много се влоши. Но нямах късмет, дано ти да имаш.
Е,как да не ти се полага. Тези бюрократи са отврат Rage
Aз миналата година успях да отида. Имах засегнат нерв и болка в кръста и левия крак след раждането. И съм много доволна от грижите и резултата след това

# 3
  • Мнения: 24 467
Тази зима страдах от остър бронхит,от който сутрин все още отделям храчки. Бих искала лятото да отида на санаториум,но незнам дали ми се полага такъв, ако съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете.
 

Изискването е да си осигурено лице, каквото ти се явяваш, щом ползваш отпуск, който ти се признава за трудов стаж. Документ за това ти качество ще ти издадат от НОИ. Това, което пише Вени го бяха казали и на мен, но за половин час се наложи да си променят становището- щом си в платен или неплатен отпуск, признат за трудов стаж, съм осигурено за всички ОСР лице.

# 4
  • Мнения: 640
Благодаря за отговора. Значи вече трябва да си избера санаториум. Да знаете кой е подходящ зза белодробни заболявания?

# 5
  • Мнения: 24 467
Ще ти предложат от "ПРО" АД. Има много точно за такива. Ти пита ли вече в НОИ за удостоверение? Вземи си такова и върви да питаш във фирмата за подходящ санаториум.
Аз харесвам "Люляци", базата е хубава, а въздухът- наистина чист, не е оживено, не е сред град и гъмжилка. Зависи какви изисквания имаш и ти самата, но имай предвид, че записванията започнаха от началото на м-ц матр, някъде.

# 6
  • Мнения: 4 916
Благодаря за отговора. Значи вече трябва да си избера санаториум. Да знаете кой е подходящ зза белодробни заболявания?

Виж в сайта на НОИ - там има списък със санаториумите в програмата тази година и описание на болестите, които се лекуват във всеки обект.

Общи условия

Активация на акаунт