помощ!!! - не иска да ходи на градина

  • 730
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Големия ми син скоро ще навърши 4г. Тръгна на градина есента и всичко вървеше много добре - беше свикнал и не плачеше. Но после се разболя, разболя се малкия, обиколих болниците. Накрая пратих големия при баба си за да пооздравеят и двамата, а той отново се разболя.  Sad Накрая благополучно го пуснахме отново през февруари. Пак тръгна добре но след две седмици се разболя. И след поредния престой в къщи нещо се пропука. Сега сутрин пищи още от вкъщи, обличам го насила и насила го изнасяме.  Rolling EyesБаща му вчера не издържа и го плясна - нещо което се случва изключително рядко. И не можахме да го заведем. Сега се чудя какво да правя.  newsm78 Говорих с едната госпожа миналата седмица и тя твърди, че там е спокоен и се занимава добре. Той пък сподели че две деца го удрарили предходния ден. И накрая се чудим дали това не е още едно проявление на ревността му от малкия ми син(на1г. и 6м.)
 Praynigмоля помогнете, ако сте имали подобен проблем, дайте съвет. Да го оставя ли вкъщи до есента, или временно или да настояваме? единственото което сме измислили засега е да го излъжем , че малкия тръгва на ясли, а аз на работа и да излизаме всички заедно сутрин... Thinking
Извинявам се за словоизлиянието, ама май ми се е насъбрало... Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 883
Мисля , че трябва да си по настоятелна .Моя приятелка така се отказа , но нейната дъщеря беше на 3г и сега..........

# 2
  • Мнения: 800
Според мен всичко идва от ревността. Дъщеря ми е същата - не се стига до неходене, но всеки ден са уговорки, че ще я взема първа. Откакто осъзна, че ние с братчето й ходим по градинките през деня въобще не й се ходи на градина и не разбира защо трябва да ходи. Дори минахме през всички пазарлъци: чее болна, че ще ми помага и ще стои в къщи, че иска да ходи на доктор (за нея това е странно - тя не обича докторите), че не й харесва в градината, че госпожите й са незнам какви и т.н.. Периодът почти отминава, но продължавам да я взимам първа колкото и да ми е трудно. В интерес на истината помогна най-тъпото нещо което съм правила - подкупването, ако не плачеше сутрин в края на седмицата й купувах нещо ритуално - я книжка, я играчка или дрешка, независимо че съм против този метод, само той ми помогна. Успех ти желая

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ммммм да...и ние минахме през подобно нещо.
Моят син е на 5 год.сега но когато се случи това с не искането да ходи на градина беше на 4 год. и няколко месеца.
Както нямаше проблеми и ходеше на градината с кеф,изведнъж както и при вас,нещо се пропука.
Сутрин баща му го събужда,той пищи,че не иска на градина.Два реда сълзи и сополи и истерии.Питах го има ли причина,крещеше като обезумял,че просто не иска и това е. ooooh!
Оставих го няколко дни във къщи,без да го насилвам да ходи на градина.През деня докато редихме един пъзел и се смеехме заедно,го попитах съвсем простичко защо не иска на градина.
Тогава на дълго и нашироко,започна да ми обяснява,как две от децата във групата го тормозят.

Много потрошени нерви ми струваше,докато реша проблема със въпросните деца,но в крайна сметка,децата спряха да се занимават със Боби а той съответно с кеф тръгва сутрин на градината.

Така,че въобще не изключвам възможността,и при вас да е същото.

# 4
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И при нас имаше подобен проблем, но го решихме бързо - за 2-3 дни. Проблемът беше, че "Там ме карат да ям..." Говорихме с госпожите и вече няма проблем. Ако иска да яде - яде, ако не - госпожите знаят, че в раницата му има винаги нещо дребно и могат да му го дадат.

# 5
  • Мнения: 2 211
Той пък сподели че две деца го удрарили предходния ден.

Май това е в дъното на проблема. Говори с учителките и родителите на въпросните деца. Постарай се когато детето отива на ДГ, да се чувства сигурно и защитено.

# 6
  • Мнения: 30
Благодаря за съветите. Ще ходя да говоря с госпожите. Дано не сме задълбочили проблемите междувременно с нашето настояване.

# 7
  • Мнения: 3 663
в повечето случаи, когато децата си ходят на градина спокойно и изведнъж рязко си променят мнението, то нещо се е случило там, вътре в градината/групата
може да са се скарали с другарче, да са се сбили, да не могат да разделят играчки, да са му се скарали за нещо госпожите
всичко може
щом е почти на 4г - питайте
мисля, че спокойно ще може да обясни какво му е на сърцето

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ако бях на твое място бих го спряла за известно време - да се поуспокои детето, ти да разбереш какъв е точно проблемът...

# 9
  • Мнения: 24 467
За да не иска да ходи- има причина. Ако е сериозна следва да се отстрани. Ако не може да се отстрани е по- добре детето да не ходи на градина или да смени детското заведение.
Насилието над малките деца никога не е довело до нищо добро.

# 10
  • Мнения: X
Опитай да не се впечатляваш и да си спокойна сутрин и не отстъпвай. Като каже не искам на градина казваш знам и насочваш разговора в друга посока. Обличаш, като говориш за нещо друго и оставяй достатъчно време за разсънване - например час преди да тръгнете. Моята дъщеря е много кисела ако и се спи и казва, че ще си лежи  Grinning
И тя е имала такъв период, след лятната почивка, но като видя, че няма да остане вкъщи престана - беше точно за три дни. И пак да кажа, ти трябва да си уверена и спокойна и ведра за градината. Ако имаше проблем там нямаше да е спокоен и да си играе, ако можеш го понаблюдавай как се държи и ако е ОК хич не му отстъпвай.

# 11
  • Мнения: 2 722
Щом е ходел без проблем, а това се получава сега, аз мисля, че наистина нещо е станало в самата градина.
Големият ми син от време на време прави такива номера - причините са - или тормоз от друго дете или заместваща леличка, която се държи по-агресивно с децата.
Интересно е, че когато причината е леличката, той отива до детската, там както си е с дрехите и обувките отвън, отваря вратата на групата и ако види "добрата" леличка - се съблича и влиза, като дори може да пропусне целувката за чао, а като види "лошата" се запъва като магаре на мост.
Ако причината е друго дете - тогава проблемите започват още от къщи, разсейвам го с изместване на темата, почвам да го обличам /иначе сам се облича/ и говоря за приятни неща, които ни предстоят или за впечатлението му от нещо, което силно го е заинтригувало и така неусетно сме облечени, излезли навън и стигнали до детската.
Понякога пита - ти какво ще правиш днес, и аз му обяснявам как трябва да пазарувам храна, да изчистя поразиите които са направили с брат си и не са оправили, но за сега не ми е правил проблеми за това, че аз стоя с малчо у дома.
Иначе има ревност - малко, но има.
Стана дълго, но дано намериш отговора за себе си някъде между редовете.

# 12
  • Мнения: 1 312
При моята принцеса това се случва доста често,да не иска на градина. Макар,че вече приключваме с градината ,защото е в подготвителната група така ще я запомня през тези 4год.
Има дни с голямо настроение и желание да е на градина ,но има и дни на късане на нерви Mr. Green Дано при вас не е така до края на градината Hug, а е само временно

Общи условия

Активация на акаунт