Много високи стойности на триглицериди

  • 17 200
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 062
Здравейте, до сега не съм пускала тема в този подфорум, но сега съм много притеснена. Става въпрос за съпруга ми. От известно време има доста чести моменти на неразположение - прилошава му. Направиха му изследвания - пълна кръвна картина и се оказа, че триглицеридите му са в много високи стойности - 7.9. По принцип няма здравословни проблеми, а сега това. Прочетох доста из Интернет за това, но не намерих точно това което ме интересува - поне не ми стана ясно. Личната му лекарка каза, че е нужно строга диета + медикаментозно лечение ( поради ненормално високите стойности няма време да се изчаква ефекта само от диетата), а и по-принцип ние не консумираме много често месо. Единственото, което съпругът ми обича много е сиренето. Така, че не е прекалил с животинските продукти и след налагането на диетата няма да има голяма промяна в храненето му. До колкото разбрах ( възможно е да греша), започнат ли се веднъж лекарствата ще трябва да ги приема ако не цял живот, то поне доста години напред във времето, което ме притеснява много. Всички съвети, които ми дадете ще ми бъдат от полза и ще съм много благодарна. Ако изчакаме с лекарствата и опитаме с диета само, какви са рисковете за него.

# 1
  • Мнения: 1 029
доста често срещан проблем е това, но при хора в по- напреднала възраст, такива, които притежават вредни навици  (пушене,  алкохол), хора с наднормено тегло, неправилно хранене, хора, които страдат от високо кръвно.И аз "се сблъсках " с тях покрай майка ми и баща ми, доста почетох, питах медицински лица и в края на краищата наистина лечението е диета и медикаменти.Майка ми не е пила лекарства , изписаха й само някаква добавка, от която триглицеридите и холестеролът влязоха в норма.

# 2
  • Мнения: 1 062
Благодаря, за отговора ти, но съпругът ми е на 35г. , не мисля, че е свързано с възрастта. По-скоро ми се иска да направим всичко възможно преди преминаването към лекарства. А какви са тези добавки можеш ли да ми кажеш.

# 3
  • Мнения: 1 984
аз съм на 30 и мойте са по високи... поради увредения черен дроб лекарствата не ми понасят... ще се мре... строга диета! много! вижте и захарта.

# 4
  • Мнения: 818
Ще следя темата,тьй като аз си правих вчера изследвания и холестерола ми е 6,99  #Crazy/на 35 години сьм/

Общи условия

Активация на акаунт