Страхотен какаов сладкиш

  • 11 627
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 108
Не съм се ровила в детайли по форума, но доколкото съм изчела повечето страница тази рецепта не съм я мернала, затова я пускам на всички дами, любители на сладкото Simple Smile. Сладкишът става наистина невероятен и има по-скоро вид и вкус на торта, отколкото на сладкиш. Ето го и него:
1. Две пакетчета масло от 125 гр., или съответно едно голямо
2. Една чаена чаша пудра захар
3. Три супени лъжици вода
4. Три супени лъжици какао (трябва да е задължително натурално, без примеси на захар и да е тъмно, сиреч най-простото)

Всичките продукти се слагат в тенджерка на котлона и се разтапят при постоянно бъркане. След това се отделя една чаена чаша от сместта и се оставя на страни.
Останалата смес се разбива с три жълтъка,
една чаена чаша брашно (хубаво е да пресеете брашното преди това - става по-финно)
1 бакпулвер
1 ванилия
Така забърканото тесто се изсипва в намазнена и леко набрашнена по-малка и плитка тавичка (кръгла, а ако е тефлонова още по-добре) и се изпича на предварително загрята фурна на около 180 градуса. Става за около 10-15 минути. След като извадите сладкиша от фурната, оставяте го да изпръхне малко и го обръщате в една по-широка чиния, или табличка. Нарязвате го на кубчета и го заливате с какаовата смес, която сте отделили. Оставяте го да поизстине и го намазвате отгоре с 200-250 гр. заквасена сметана, разбита с шест суп. лъжици пудра захар. По желание отгоре го наръсвате с настърган шоколад или друго по ваш вкус и го слагате в хладилника за няколко часа, а още по-добре и за цяла нощ, за да се стегне. Повярвайте ми ще си оближете пръстите! Досега не е имало някой който да съм черпила с това изкушение и да не е поискал рецептата!!

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Това ми прилича малко на фъча от съседната тема, но ще го пробвам, мерси за рецептата Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 108
Ами като четох рецептата на фъча и на мен ми заприлича, но нямат нищо общо като вкус.

# 3
  • Мнения: 3 306
 Crazy  и това 6те се пробва  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 122
Представям си го много вкусен. Ще пробвам. smile3521

# 5
  • София
  • Мнения: 108
 Simple Smile Наиистина е доста вкусен. Ще чакам отзиви!

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Копнах си рецептата и при първа възможност ще го забъркам.
Ellito , а снимков материал ако имаш... Hug Praynig

# 7
  • Мнения: 192
И аз ще го пробвам,защото обожавам шоколадови сладкиши и въобще всичко,което съдържа шоколад.А сметаната отгоре съм сигурна,че допълва вкуса.Ще се отчета като го направя.

# 8
  • Мнения: 7 414
Ами като четох рецептата на фъча и на мен ми заприлича, но нямат нищо общо като вкус.
  Сигурно,заради заквасената сметана.

# 9
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Елито  -  имам почти същата рецепта , различава се само по някой малки подробности .
Искам да те подкрепя и да кажа на момичетата , че това е един чудно вкусен сладкиш , който не можеш да спреш да ядеш  Embarassed Laughing
При мен хапките се потапят в шок. сос и се овалват в орехи или кокос , няма сметана , но това е вариация по вкус .
Пробвайте момичета - сладичкото си струва. 

# 10
  • Мнения: 7 414
  Задължително ли се ползва пудра захар?

# 11
  • София
  • Мнения: 108
Ами аз само по рецептата съм го правила, затова незнам какво ще стане без пудра захар. Защо каква ти е идеята като заместител?

# 12
  • София
  • Мнения: 108
А иначе сега съботно-неделно съм замислила да го правя и тогава ще го наснимам.

# 13
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Звучи много вкусно! Копнах го и ще го направя Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 6 964
И аз ще го пробвам - сметана и шоколад  е любимата ми комбинация.

Общи условия

Активация на акаунт