Как понасяте да ви дават акъл как да си гледате детето разни разбирачи?

  • 4 910
  • 113
  •   1
Отговори
Аз много мразя някой да ми дава акъл какво да правя с живота си, семейството си и детето си, и то от хора, които най-често говорят от опит придобит чрез кой какво чул, без да се замисля дали е правилно или не. А, пък аз чета , информирам се , проверявам достоверността, съветвам се със специалисти и чак тогава мога да приема съвет, особено за гледане на дете, не си позволявам да експериментирам със здравето, само защото някой чул и казал еди какво си. А такива разбирачи, с лопата да ги ринеш, и са толкова самоуверени и със самочувствие, че направо ме изкарват от равновесие и едва се сдържам, да не ги режа с остро, с мило ми е толкова трудно като ме дразни самоувереността без покритие. Вие дразните ли се и как реагирате обикновенно ? А , пък за съветването относно домакинстването, как да простирам, да готвя, чистя и то в собствения си дом,обикновенно от свекърва , иснаха ми иде да ги гръмна. #2gunfire

# 1
  • Мнения: 9 973
първата година се ядосвах,вече  Whistling шапка на тояга и казвам`аз така искам`

# 2
  • Мнения: 266
в началото се палех много защото свекървами все всичко знае.сега недавам никои да си изразява мнението.

# 3
  • Мнения: 2 090
Не понасям Naughty.Достатъчно ясно съм го показала явно,никой не ми дава акъл.От близките де,а разни непознати(на улицата примерно) директно игнорирам.Ушите ми не чуват подобни ''акъли'' Peace

# 4
  • Мнения: 363
АМИ  аз отна4ало мн брутално ги режа-не 44 са спели дадават акъл но знаят 4е никого не слу6ам и това е .и аз побеснявам.но изхода е да не ти е жал.ина4е 6те ти отмъкнат детето #2gunfire

# 5
  • Мнения: 742
Аз изслушвам внимателно всички и после си правя каквото на мен ми харесва и както ми харесва Hug така всички са доволни...а понякога чувам и доста добри съвети-така, че не бива с лека ръка да се отхвърля всичко което ти се казва...което не значи да си смениш навиците и стила Hug

# 6
  • Мнения: 636
Трудно го понасям Twisted Evil. Когато нещо не ми е ясно, чета или питам когото трябва. Всичко останало оставям да ми мине край ушите Whistling.

# 7
  • Мнения: 2 131
Честно казано, гледам да не се впечатлявам особено. Ми то иначе трябва постоянно изнервена и крива да ходя. Айде, бе...  Mr. Green Единствено се дразня понякога, когато някой започне да ми повишава тон и прекалено напористо да ми налага мнението си, без въобще да направи и опит да чуе моето.

# 8
  • Мнения: 953
Зависи има три варианта :

1/ Казваш "Да, добре" и пак правиш това което на теб ти харесва, всички съвети пускаш покрай ушите си.

2/ Ясно и категорично заявяваш да не те поучават, че ще си правиш нещата както искаш ти и т.н.

3/ Слушаш и изпълняваш


Какво ще избереш зависи от конкретната ситуация, хората и т.н.

При вариант 2 има голям шанс за световен конфликт свекърва - снаха.

# 9
  • Мнения: 2 131
krisstinn, може ли да уточним нещо. Всъщност твоят проблем със свекърва ти ли е? Или питаш по принцип.  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 14 654
Дразнех се първоначално, сега вече не Simple Smile Продължа да ми е неприятно като майки да дебели деца ми казват: "Клощаво е, ама ще се оправи, ще видиш." Все едно гледам прасе, а не дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 551
Не ги понасям. Хеле, ако пък е чужд човек респективно свекърва. Моята почина и няма кой да ми се бърка, а майка ми ме познава много добре и знае, че става моята независимо кой какво е казал. Така че въобще и не се опитва да ме съветва.

Янечек аз пък съм от обратната страна на барикадата. Синът ми е 90 см и 15 кг на 1 година и 8 месеца. Грам не е дебел, но аман от загрижени тетки по площадките.  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 2 614
В началото се хващах за всяка дума и развивах теории разни, защитавах позицията си, сега ги режа с кратки, но категорични реплики, или просто пропускам покрай ушите си....което по принцип не е характерно за мен, но ми писна да се боря с вятърни мелници, с тесногръди хора и т.н.

# 13
  • Мнения: 4 784
В началото много ме беше яд. Имало е моменти, когато са ме изкарвали извън нерви. Започвах да развивам теории в защита на това, което правя, но общо взето усетих, че няма смисъл. Повечето от тези хора искат просто да "дрънкат". Показвай им безразличието си или им тегли по една.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ако ти е първо дете, всеки около теб ще си помисли: "Тя е неопитна, има нужда от съвети, от "подкрепа", от постоянно внимание и АКЪЛ". За съжаление повечето хора около нас не се замислят, че живеем в 21 век, ерата на информацията и дори и нещо да не ни е ясно - отговорите са на една ръка растояние. И всезнайковците без да ги питаме и искаме - ни "помагат". Много е трудно, когато нещо откровено те дразни, да потиснеш емоцията и да се държиш учтиво. В крайна смека това е начинът обаче. Като ме изписаха от болницата с бебка, всички сметнаха за нужно да ми дават акъли - никой дори не ме попита как се чувствам. Аз обаче бързо се окопитих (благодарение на форума  Heart Eyes ) и взех нещата в свои ръце. Не обръщам внимание на непотребни съвети. Изслушвам, защото не се знае - може да ми кажат и нещо полезно, усмихвам се и правя това, което АЗ искам! В повечето случаи "помагачите" са добронамерени и не осъзнават, че дразнят с поведението си. Със спокоен и приятелски разговор ще решиш повече неща отколкото с конфликти и размяна на грубости. Но ако ти се качат на главата - дай воля на емоциите си - така и ти ще се чувстваш по-добре, и другите повече ще уважават мнението ти.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт