Отчаяна съм - теста не отчита овулация

  • 5 278
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте,
Много съм притеснена и нещастна. От два месеца използвам тестове за овулация. Първия месец не успях да засека овулация, но реших, че или не съм улучила момента или съм улучила месец без овулация. Това ми е втория месец, днес ми е 15 ден, но така и не видях 2 чертички (дори втора по-бледа не отчетох). Искам да отида на лекар, но се чудя, не е ли по-добре да изчакам да мине следващия ми цикъл. Моля ви момичета, посъветвайте ме, кога да отида на лекар? Благодаря ви! Лек и успешен ден!

# 1
  • Мнения: 945
Може и сега да отидеш, за да види доктора дали имаш доминантен фоликул, колко е голям, пука ли се. Абе, изобщо това трябва да се проследи на ултра звук. Може евентуално да ти пусне хормонални изследвания в случая, че нещо не е наред.
Може и за другия цикъл да оставиш фоликулометрията, като следенето започне по-рано да се видят зараждащите се фоликули.
Успех и спокойно напред към целта!

# 2
  • Мнения: 1 054
Не се шашкай миличка... то и аз съм така не отчитат тестовете и това си е. Бледата черта се появи и изчезна и пак не сме спрели с опитите. Много момичета чух, които пък не вярват, че тестовете са тооолкова точни, колкото ги описват листовките вътре. Изобщо какво да ти кажа не се чуди.. иди си на лекар или днес или утре, когато можеш. Само си запази спокойствие, медицината е толкова напреднала, че решение се убедих за всичко има  Hug Скорошно забременяване ти желая  Hug

ох забравих да питам.. ти не каза колко дни ти е цикъла.. От кога бебеправите? Може пък да си с късна овулация? като мен примерно...

# 3
Цикълът ми е 28 дни. Миналият месец правих тестове до 23 ден - и не отчете 2 чертички (само един път имах бледа втора чертичка, но на следващия ден имах само една). Сега продължавам с тестовете. Ще се тествам до двадесетия ден. Може би ще изчакам с лекаря до следващия цикъл. Много много благодаря за подкрепата! Аз не искам да се бавя и да разчитам на случайността, защото вече съм на 35. Иначе бебеправим от януари. Успех и хубав ден на всички!

# 4
  • Мнения: 6
Всеки ден ли се тестваш или през ден

# 5
  • Мнения: 421
Лаленце, аз много нямам вяра на тези тестове.
Можеш да отидеш сега на преглед, за да видите имало ли е овулация или има задържан фоликул.
Защо непробваш с мерене не температурата от следващия месец, мисля че е доста по-надеждно от тестовете.

# 6
  • Мнения: 375
мила,най-добре е да отидеш на док. и да направите фоликулометрия.Ако искаш да започнеш от другия месец отиди около 9-10 ден от МЦ.Пожелавам ти успех!Тестовете не са ммного сигурни Hug

# 7
  • Мнения: 1 248
аз съм за фоликулометрия Peace

# 8
  • Мнения: 4 665
 Аз също претърпях неуспех с тестовете и се отказах от тях. На мен все ми показваха втора бледа черта и един ден просто ми писна да сравнявам отенъци, наситеност и проиче.
 Тръгни на фоликуметрия  Peace

# 9
  • Мнения: 1 334
аз съм за фоликулометрия Peace
И аз съм категорична по този въпрос Peace Това е възможно най-сигурният метод.

# 10
  • Мнения: 553
Лаленце, аз заченах на 5-тия ден от цикъла, буквално вчера ми беше свършило, отивам аз на профилактичен преглед че решихме че му е време и докторката ми се смее да отиваме да го правиме а аз викам ама как така и тя ми показа фоликула /не че нещо вденах/ а като й казах кой ден от цикъла ми е тя ме пита дали нещо не бъркам, а аз бях сигурна...

Една позната от 3г го правят това бебе и не е истина какво се оказа: овулацията й е като на мене 5-6 ти ден, ама като има кръвотечение по 7-8 дни и тогава "не практикуват"  #Cussing out #Cussing out #Cussing out е как да стане.
като й писнало и сменила докторката, и тя решила да почне на чисто и така се разбрало...

Едно голямо гуш от мен   bouquet

за тестовете, ако изчетеш най-внимателно ще видиш че за да си абсолютно сигурна че не си я пропуснала овулацията трябва да ги правиш на 12 часа... а предвид горните два уникума, за които ти разказах- не от 7мия до 23тия ден, изобщо не трябва да спираш да ги правиш.
затова наистина фоликулометрията е по- добър вариянт.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 18:19 от oceanid

# 11
  • Мнения: 718
Както са те посъветвали по-горе фоликулометрията е много по-точен метод и само с такава може напълно да се потвърди дали има или няма ову, така че не бързай да се шашкаш само заради тестовете. Иначе каква марка ползваш? Аз бих ти препоръчала Oview, с тях забременях, успех!   bouquet

# 12
Момичета здравейте! И аз имам същия проблем с тестовете за овулация. Показват ми втора чертичка, но тя никога не е толкова наситена, колкото първата. Горе долу усещам, че съм в овулация по по-наситеното течение. Иначе според тестовете овулация не настъпва.  newsm78

# 13
Благодаря ви! Чудесни сте! Записах си час за гинеколог, за съжаление чак другия петък, по-ранен час нямаше, но поне ще се уговоря с докторката да правим фоликометрия. Чудя се до кой ден да продължа да правя тестовете (надеждата умира последна  Sad) Иначе от 10-тия ден съм правила тест всеки ден. И аз ползвам Овю.
Ще пиша какво е ми е казала докторката и как се развиват нещата. Прегръщам ви! Много съм ви благодарна за подкрепата и съдействието!

# 14
  • Мнения: 1 054
Май няма смисъл от тия тстове... много негативни мнения чух... и при мен все бледи или липсващи черти и днес отивам да на фоликулометрия и какво мислиш.. той си се пукнал фоликула... добре, че си правим секс горе долу през ден дано не сме пропуснали момента.. Така че смело на лекар, нито боли нито нищо има далеч по-неприятни неща..
От мен голямо  Hug и горе главата !

Общи условия

Активация на акаунт