БХС-ако някой знае какво означава...

  • 1 321
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Моля, ако някой знае какво означава съкращението NT в БХС, моля да каже. В резултата ми стойностите са 0.26 /Conc/ и 0.21/CorrMom/, като са записали да се обърне внимание.

# 1
  • София
  • Мнения: 521
bubkite, не се стряскай.Поискай лекар да ти ги разтълкува и да ти обясни подробно за какво става дума. Там, където ти е правено  изследването трябва да попиташ. Аз също имах малко отклонение при БХС, пък ето на жива и здрава беба.

# 2
  • Мнения: 1 336
УЛТРАЗВУКОВИ МАРКЕРИ:
1. NT или нухална транслусценция( количеството течност в тилната област на плода)
2. NB или носна кост на плода
3. DV или доплерови изследвания на дуктус венозус
4. TR или доплерово изследване на трикуспидалната клапа
(последните две с изключителна стойност при изолирани сърдечни дефекти)

При бебе с болестта на Down нухална транслуценция (NT) = 3,9 mm. Норма до 3 mm. Нухалната транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода. В случай, че то е повече от 3 мм, това са данни за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.

Това намерих в нета, защото скоро ще ми дадат резултатите от БХС и също се интересувам много от въпроса. Но според мен трябва да се говори с лекар, защото в нета пишат всякакви неща и може горната информация да не е вярна. Не съм лекар и не мога да преценя.Ако някой знае нещо по въпроса - нека сподели.

Желая ти леко раждане и съм сигурна че всичко ще бъде ОК  smile3521


# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е не ти ли обясниха ooooh! тия хора да не си мислят, че и ние като тях сме завършили медицина Crossing Arms

# 4
Моля, ако някой знае какво означава съкращението NT в БХС, моля да каже. В резултата ми стойностите са 0.26 /Conc/ и 0.21/CorrMom/, като са записали да се обърне внимание.

БХС -  биохимичен скрининг, изследване кръвно, при което се изследва процентно вероятноста да се роди дете със синдром на Даун, което е задължително за жени над 35 год. възраст, но не пречи и по-младите да си го направят. Прави се в 15-18 гестационна седмица в майчин дом.

# 5
  • Мнения: 1 336
Моля, ако някой знае какво означава съкращението NT в БХС, моля да каже. В резултата ми стойностите са 0.26 /Conc/ и 0.21/CorrMom/, като са записали да се обърне внимание.

БХС -  биохимичен скрининг, изследване кръвно, при което се изследва процентно вероятноста да се роди дете със синдром на Даун, което е задължително за жени над 35 год. възраст, но не пречи и по-младите да си го направят. Прави се в 15-18 гестационна седмица в майчин дом.
Мисля че въпросът е за NT, а не за БХС  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 979
УЛТРАЗВУКОВИ МАРКЕРИ:
1. NT или нухална транслусценция( количеството течност в тилната област на плода)

При бебе с болестта на Down нухална транслуценция (NT) = 3,9 mm. Норма до 3 mm. Нухалната транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода. В случай, че то е повече от 3 мм, това са данни за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.
Peace добре са ти обяснили

# 7
  • Мнения: 1 336
УЛТРАЗВУКОВИ МАРКЕРИ:
1. NT или нухална транслусценция( количеството течност в тилната област на плода)

При бебе с болестта на Down нухална транслуценция (NT) = 3,9 mm. Норма до 3 mm. Нухалната транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода. В случай, че то е повече от 3 мм, това са данни за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.
Peace добре са ти обяснили
Аааами сама си го прочетох в нета и не съм 100% сигурна дали е вярно. Но пък не се намери някой по-вещ да обясни  newsm78 Защото аз си признавам, че не разбирам много.

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Там нищо ли не ти обясниха? Занеси резултата на гинеколога си по- скоро и той да ти го разтълкува.

Това мога да те посъветвам, с друго не мога да помогна, тъй като нямам информация.

# 9
  • София
  • Мнения: 183
Ами, незнам, но защо има две стойности на NT newsm78 На мен ми измериха една стойност. Но е редно гинеколога ти да ти разчете изследванията, защото ти колкото и да гледаш цифрите това надали ти говори много. Аз си правих ранния скрининг, за който дават 90% точност и ми казаха, че покзва не само риска за Даун а и много други синдроми.

# 10
  • Мнения: 225
Би ли ми обяснил някой как ги ви мерят тези стойности като Биохимичния скрининг е кръвно изследване на два хормона. Алфафетопротеини и хормона на бременността (ЧХГ).
Как са ви мерили NT с кръвно изследване. Или в случай не говорим въобще за БХС.
И какво значи /Conc/ и /CorrMom/, моля те поясни, че ми стана много интересно.

# 11
  • Мнения: 38
NT се измерва на прегледа с ултразвук, който се прави задължително максимум 3 дни преди БХС и се включва като показател.М/у другото, става въпрос за БХС в първи триместър и гинеколожката ми каза, че отскоро вземат предвид и NT.А иначе, какво означава Conc и CorrMom, и аз не знам.Единственото , което ми стана ясно, е че рискът е нисък, тъй като на втората страница от резултатите и на 3-те показателябе записано LOW.

# 12
  • Мнения: 80
bubkiteне се притеснявай!Все пак ако имаше проблем с изследването щяха да ти кажат!Говоря от личен опит!А пък ако нещо те притеснява все пак, иди на консултация на 14ет. в "Майчин дом" в нац .генетична лаборатория.Приемното време при проф.Кременски е от 9.30-12ч.

Общи условия

Активация на акаунт