парички за бебо

  • 4 143
  • 97
  •   1
Отговори
изобщо не съм наясно колко е месечната издръжка на едно бебче.
ето защо ви моля да споделите колко парички средно са нужни на месец за едно бебче,за храна,памперси,дрешки и всичко каквото е нужно.
бих ви била благодарна,ако ми дадете поне някакво насока.

# 1
  • Мнения: 1 054
Когато си търсех куче... посещавах един кучешки форум и най-честия въпрос беше това... Колко е месечната издръжка за него... Сега обаче за бебе... ми се струва малко глупаво да се питаш.. От месечната издръжка на едно бебе ли ще решиш да си имаш?! Откакто съм се осъзнала като човек и откакто си мисля за бебе, и искам да съм майка живея и с мисълта, че ако е нужно аз ще живея като куче, за да може детето ми да не е лишено от нищо... Никога не съм помислила колко пари точно на месец ще харча за него... Не се ли страхуваш да си направиш сметката предварително? Все пак често Господ ни се смее точно докато си правим планове... ние предполагаме той разполага... не знам стреснах се като видях въпроса ти... newsm78 #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Може би о/о 2000 би бил удачен семеен доход за семейство с бебе.

# 3
  • Мнения: 9 814
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
Средно статистическо бебе се гледа с около 200-250 лв. на месец
Разхода се качва, ако храниш с АМ, въвели сте пюретата, кашите, започнали сте да купувате обувки, по-големи играчки, ако детето се разболее и пр.

# 4
  • София
  • Мнения: 521
Много е относително.....Ако сте на кърма дълго време си е пестене, защото адаптираните млека са си скъпички. Реално в началото основния разход са памперсите, сложи ги средно 8-9 на ден и грубо можеш да си сметнеш колко ще ти трябват за месец и виж по магазините колко струват. После бебешката козметика можеш да провериш как е като цифра, дрешки, ами и те не са евтинки......Всичко зависи от това дали ще ползваш скъпи неща за бебето или ще купуваш "по-приемливки". После идват и пюретата.....
С две думи малко бебе-малки разходи, голямо бебе-големи разходи......

# 5
  • Мнения: 1 763
Точна сметка не съм правила, но е по-лесно, отколкото си мислех преди да родя. Наистина разходите за бебето си ги има, но пък разходите за заведения при нас се сведоха до нула, не се храня навън през обедните почивки, защото естествено не ходя на работа, дрехи не си купувам, защото ходя предимно на разходки из квартала и може да съм неглиже. Т.е.засега не виждам разлика с предишното ни финансово състояние, не се налагало да ограничаваме детето или пък себе си.

# 6
  • Мнения: 1 212
Да гледаш бебе с 200 лв си е направо достойно за уважение   Grinning
За мен лично това обаче е  непонятно как е възможно  Thinking
За ориентир .... памперси на месец / в ранния период/ ....  около 60 лв.
АМ / ако се ползва / .... 1 кутия за 5 дни , Фризолак да кажем / че е по-евтино/ ... ето още 60 лв .
Нормално е момичето да пита .... аз лично направих същото с най-добрите със приятелки докато бременеех  .... питах, питах ... та даже си водих записки .
Не виждам нищо лошо . Колко от тези които нямат деца знаят какво е необходимо за едно бебе , затова и питат, четат форуми, списания, обикалят магазини .....
Колко неща се предлагат на пазара без които не можеш и колко от тях би могла да си ги спестиш ?!
Нормално е да ти е пълна каша в главата / поне на мен ми беше/ докато отсея необходимото от маловажното , докато се ориентирам в цените ....
Пък наистина - мобилизираш се и това е  Peace

# 7
  • Мнения: 165
Ако кърмиш, средно около 150 лв., но ако ползваш АМ, много повече, поне при мен е така

# 8
  • Мнения: 257
Така,значи около 10 кутий АМ(ако е на кърма ги спестяваш)по около 10 лв.=100лв
Памперси около пакет и половина,два по 29лв.(най-малките)=58
дрехи освен първоначалното зареждане което е за около 100-150 лв всеки месец едно 60 лв ти трябват за дрешки
До тук сумата е 218 лв,но колко по -расте толкова и разходете са по големи
Това е приблизителна сума,но както се казва дупе знае и 2 и 200.колко и да имаш все няма да стигат Naughty

# 9
  • Мнения: 583
Лично аз не съм си правила сметка нито преди да родя ,нито сега.Просто като трябва нещо го купувам.Иначе мога да ти отговоря така всеки се простира според чергата си.Ето ти пример:Мокри кърпички има и от 2 лв. и от 5 лв.,кремчето Бочко е около 2 лева ,но има и такива от 8 лв./като Мустела /.Шишета има от 2 лв./Камера/ и около 11 лв./Авент/ и т.н и т.н, Компромис с АМ не може да се прави ,все пак това е храна.Разбира се има неща,които не са евтини,но след като става въпрос за бебчо пари се намират.В началото пари за дрешки не се харчат ,защото всеки ,които дойде да види бебето носи такъв подарък/поне при мен е така/ и даже има излишък.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може и 200, може и 2000 зависи ти с колко разполагаш.
много точно казано Peace
Да си призная не съм теглила чертата да вида колко ми излиза Thinking
Както са ти казали, зависи дали ще кърмиш или не.

# 11
  • Мнения: 1 367
Яница е напълно права в изчисленията си.Не винаги най-скъпото е най-доброто.Аз ползвам за моя син например шишета на Камера и кремче на Бочко и не виждам с какво са по-лоши от Мустела,Авент и останалите прехвалени и съответно прескъпи марки бебешки аксесоари.И памперсите не са от най-скъпите-да речем Памперс,Хъджис или Либеро.Ако имаш приятелки или близки с бебета можеш да се уговориш с тях да ти дават умалелите дрешки.Така ще спестиш ужасно много пари.В моя кръг от познати майки това е много честа практика,тъй като бебетата растат доста бързичко и някои дрешки остават почти необличани.Абе...има начин да се оцелее и с не много пари,повярвай ми.Обиколи магазините,виж цените,консултирай се с продавачките и ще добиеш някаква поне груба представа.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 438
Зависи как гледаш бебето Simple SmileАко кърмиш изключително усвоиш ЕБХ,захраниш педагогически и имаш много роднини и приятели да ви подарят дрешки ще ти излезе напълно без пари Simple Smile
Ето това много ми хареса и си е самата истина! Peace

Иначе за бебо аз харча около 200 лв,но това е в най-лошият случай.
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.

# 14
  • Мнения: 1 008
.
Бебе и дете се гледа и с малко и с много пари,но задължително с много любов.[/b]
[/quote]  Peace

Общи условия

Активация на акаунт