уплаших се..има ли повод?

  • 1 982
  • 17
  •   1
Отговори
в близко бъдеще смятаме с мъжа ми а бебеправим и искам да бъда в перфектно здраве.направих цитонамазка и отчете 2ра група по папаниколау.гинекологът каза,че всичко е наред,но някъде в нета прочетох,че това означава възпаление.
моля ви милички дайте някакво инфо!

# 1
  • Мнения: 1 054
Аз не съм много запозната ама моита е 2Б... казаха ми, че е втора, защото имам раничка на шийката на матката.. Утре съм на лекар и ще ми каже дали може спокойно да продължим с бебеправенето... А в лабораторията, където ме изследваха ми казаха само за задължителна контролна цитонамазка след 6 месеца.. Друго не знам мила, посъветвай се със специалист, както аз утре ще направя. Мисля, че не е толкова фатално  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Дрън-дрън че пляс Mr. Green
Нито имам възпаление..нито раничка..2 група съм и аз.
Споко.

# 3
  • Мнения: 1 054
Е аз съм втора "Б" и точното обяснение беше, че втора група е отрицателна за наличие на туморни и предтуморни обрзувания, а при мен "Б" заради раничката Simple Smile

# 4
  • Мнения: 93
Аз сьщо сьм 2 група,доктора каза че е нормално и щом водя полов живот от доста време не можело да сьм пьрва група,така че споко.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз съм 2 група, но все още не съм минала консултацията с лекарката си. На резултата не пише дали е А или Б  Rolling Eyes

Аз също мисля, че няма проблем с това при опити за забременяване.

# 6
  • Мнения: 1 950
Аз сьщо сьм 2 група,доктора каза че е нормално и щом водя полов живот от доста време не можело да сьм пьрва група,така че споко.

Може, може, кажи на доктора си, че едното няма общо с другото Peace. На 35 години съм, от поне 17, 18 години водя полов живот и моята група е І-ва Mr. Green

# 7
  • Мнения: 674
Аз сьщо сьм 2 група,доктора каза че е нормално и щом водя полов живот от доста време не можело да сьм пьрва група,така че споко.

Може, може, кажи на доктора си, че едното няма общо с другото Peace. На 35 години съм, от поне 17, 18 години водя полов живот и моята група е І-ва Mr. Green

 Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Януари правих цитонамазка-2А....док каза,че всичко е ок Peace

# 9
  • Мнения: 1 054
Бях днес на лекар и каза, че щом е 2Б имало опасност от инфекция... прегледа ме с микроскоп и каза, че още няма такава и да си правим бебето.. не се стряскайте девойки живота е хубав  smile3521 newsm51 Hug

# 10
  • Мнения: 2 270
Дрън-дрън че пляс Mr. Green
Нито имам възпаление..нито раничка..2 група съм и аз.
Споко.

 Peace
И аз така . . .

# 11
  • Мнения: 551
Дрън-дрън че пляс Mr. Green
Нито имам възпаление..нито раничка..2 група съм и аз.
Споко.
И аз съм така.Няма страшно  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
На моята цитонамазка пише 1-ва-2-ра група,възпаление нямам,но имам раничка.

# 13
  • Мнения: 4 358
На моята цитонамазка пише 1-ва-2-ра група,възпаление нямам,но имам раничка.

И аз така. Негадай - питай лекаря си. Ако има възпаление ще предпише лекарства. Ако няма възпаление - втора група е нешо нормално.
Успех в бебеправенето и да се похвалиш скоро с 2 чертички Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз преди две години бях ІІ-отрицателна. Миналата година бях І, онзи ден си правих пак, другата седмица ще видим сега коя съм?... Thinking. Принципно ІІ група наистина би могло да говори за някакво възпаление...но такова може и да липсва. Аз например, когато бях ІІ имах кандида (вид гъбички), но това не е задължително. Ако липсват нетипични клетки, значи всичко е наред, разбира се цитонамазката е добре винаги да върви ръка за ръка с микробиологията и хламидията (за последното, ако се прави секс с различни партньори при доказана липса на такава с един партньор), за да се отхвърлят евентуални проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт