Отговори
  • Мнения: 2 401
Как ви понася? А има ли такива, които не го правят?  А защо по дяволите го правят? Имам толкова много въпроси..
 Laughing
 

# 1
  • Мнения: 3 458
Безразлично ми е ... аз и плащам да работи, не да ми мрънка и да се дърви  Peace

# 2
  • Мнения: X
Последната козметичка при която ходих доста успя да ме изнерви с бръщолевене, дори днес със натежало сърце ще отида пак за обичайната процедура....
Силно се надявам вече да й е хванала чалъма на колата и да е изключила проклетата електрическа възглавница на стола за мъчения,защото нямам намерение за втори път да ставам опитно зайче, само защото ме мързи да отида при другата козметичка на другия край на града Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 5 622
Ами за козметичката предпочитам да ми дудня .Така се разсейвам от болката и не мисля за нея.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 649
ужасно е! Сега ходя при една козметичка, която гък не казва само и само да ти е комфортно. Ти отиваш, да релаксираш а те ти говорят за техните проблеми, направо ужасна работа.

# 5
  • Мнения: 1 334
Много обичам някой да ми дърдори Laughing Успокоява ме,тече някаква комуникация все пак.Може би защото аз самата много говоря и затова Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 81
И аз предпочитам когато има някаква комуникация.

# 7
  • Мнения: 1 315
Мен фризьорката ми ме изнервя ужасно много, защото като се разприказва и спира да работи. Веднъж ми прави сешоар 1 час, защото не млъкна. Аз последния път не се стърпях, направих физиономия, тя май се усети и тя се нацупи... и сега честно да си кажа, не ми е приятно да ходя при нея.
Иначе козметичката ми е много точна.

# 8
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 267
Не мога да ги понасям тези дърдорещите #Cussing out Случвало ми се е да започне да си говори с някой друга/защото аз я изрязвам с едносрични отговори/ и тя като започне да разказва нещо имам чувството,че ако не и напомня да спре да ме подстригва ще ме остави без коса.И се ядосва за нещо и ме скубе...Аз понеже като работя нещо мълча.Немога едновременно двете неща да правя.Абе с една дума като говори ми се струва че неси върши работата като хората.Трябва да се засредоточи човек само в едното.Кви са тез полукълба,квой туй нещо.... ooooh!

# 9
  • Мнения: 4 916
Зависи.
С козметичката много обичам да си говоря, защото сме приблизително на една възраст, почти всичките ми познати ходят при нея - т.е. имаме някакви общи теми, става забавно.
Но не с всяка е така - имах една маникюристка, която направо ми тровеше душата всеки път, когато отидех - внуците били болни, вилата се поддържала трудно, майка й, съседката й... това е и причината вече да не ходя при нея, много беше отегчителна без да се интересува дали мен ме интересува нейното битие.
Сетих се и за един фризьор в нашия квартал, който ме отказа от себе си по този начин - седнала съм аз и съм се размазала от кеф, чак заспивам, толкова обичам някой да се занимава с косата ми  Hug а той "Вижте, нито сменям ножиците, нито работя с бръснач." На това място аз изпадам в ужас, защото не мога да се включа с друга реплика освен "Ауу, да бе, верно! Много яко! Супер!" Той продължава: "Това е то майсторството - да можеш да работиш само с една ножица. Така ни учеха в Италия... (30 мин. по-късно) ... Другия месец има конкурс за коафьори в НДК, там ще са всички колеги, по Канал 3 ще го излъчват пряко..." и т.н. Накрая аз ставам от стола изтощена, понеже съм се мъчила като студент на изпит да улуча някакъв подходящ отговор, да намеря верния тон, за да не прекъсвам комуникацията. Тъй де. Вече не ходя при него. Жалко, защото наистина беше много добър.

# 10
  • Мнения: 3 695
побърква ме фризьора ми, няма такава "клюкарка" - то не е разпитване,  то не е разказване за другите  - не мога да издържам, но е много добър и затова ходя при него  Laughing 

# 11
  • Мнения: 7 186
Нямам нищо против да има комуникация, даже ми е приятно, но в рамките на разумното. Започне ли да клони към махленско ниво, работата не бива.
С една фризьорка например си имахме много готино лафче, бях редовен клиент дълго време, но в един момент усетих, че май ме почувства прекалено близка, чак започна да фамилиарничи и да ми се рови в личния живот. Може би е моя грешка, че съм се държала по- свободно и непринудено. Спрях да ходя при нея.
Една масажистка пък си позволяваше да обсъжда други клиентки пред мен, един вид ми се оплаква, явно очаквайки съпричастност от моя страна Shocked И нея я отсвирих.
Една друга фризьорка пък постоянно ме убеждаваше колко е добра и колко клиентела имала, как и завиждали колежките и и правели мръсни номера. Ами как да продължа да ходя при нея?
Много лошо впечатление ми правят такива неща и е изключително непрофесионално. Лаф- моабет, ама да има някакви граници все пак.

# 12
  • Мнения: 148
И фризьорката и козметичката ми са много приятни и разбрани момичета. Някак си усещат кога да си бърборим и кога да си мълчим. Никога не са прекалявали с приказките, за бръщолевене да не говорим.
 Но преди време ходих при друга фризьорка . Подстригването траеше  от два до пет часа. Обикновено за това време изпивах 1-2 кафета с няколко цигари  докато   "оправи" светските клюки, политиката и косата ми.  Сега нямам толкова свободно време и се наложи да я сменя.

# 13
  • Мнения: 189
Много ме натоварва усилието да поддържам разговори с непознати. Голям темерут съм. Предпочитам да не ходя някъде, ако знам, че ще трябва да съм учтива и да водя разговори за времето и други подобни.
Голяма грешка е от моя страна, искрено се възхищавам на хора, които успяват да го правят и за мен е признак на добро възпитание.
Но, бърборене и занимаване на хората със собствени проблеми, не го приемам. Когато съм отишла за някакви процедури, последното, което искам е да си бърборя с някого.
Има хора, приказливи по природа, не можеш да вземеш думата, от теб се иска само да се усмихваш и кимаш на подходящите места. Направо ми кънти главата от тях.

# 14
  • Мнения: 1 315
Аз не можах да се сдържа като предната ми фризьорка ме разпитваше за приятеля ми - ама как сме се запознали, къде живеем, каква кола кара, ама я какви неща ми подарил... На няколко пъти просто млъквах с надеждата да се усети, но то няма такова клюкарско животно...
Същата персона една клиентка я овика, защото май й прегори косата, нашата после си го изкара на мен - така ме скуба...
Това ме отказа окончателно от нейните услуги.

Общи условия

Активация на акаунт