Объркана съм, моля за съвет

  • 974
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 565
 Мислех,че този път съм подготвена за кърменето, но нещата изобщо не вървят гладко. Проблемите започнаха още в родилното. Започнах да давам на бебка гърда, когато поиска, но тя освен,че не слизаше от нея денонощно, ревеше непрекъснато. На третия ден ми казаха,че е спаднала много на тегло и вследствие на това е вдигнала температура. Доста се притесних и започнах да се изцеждам след хранене, да се наливам с течности и да и давам по- рядко да суче- на 1,5- 2 часа. Овладях положението и през следващите два дни тя наддаде с 200 грама.
Но като се прибрахме вкъщи, проблемите продължиха. Слагам я да суче, тя яде лакомо от едната гърда и заспива. Опитвам се да я събудя, но не става. След по- малко от 10 мин. започва да реве от глад. Давам и да яде от другата гърда. След като я пусне, няма и 5 мин. и пак рев... Въобще, почти непрекъснато плаче и търси да яде. Иначе си пълни редовно памперса. Мисля, че и кърмата ми е достатъчно, с изключение на някои моменти. Незнам дали е важно, но докато кърмя от едната гърда, от другата изтича доста мляко. Стигало е и до 60мл. Започнах да го събирам в шише и 1-2 пъти на ден давам на бебка от него. Струва ми се, че тогава тя е по- спокойна. Извинявам се за дългия пост, но наистина вече се обърках, незнам дали постъпвам правилно и имам нужда от вашия съвет, мили майчета. Hug

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Да не би да и идва в повече кърмата, имам предвид силна струя- лакомо сукане- болки в стомахчето newsm78 Оригва ли се порядъчно? Опитвала ли си след събуждането да дадеш пак вече даваната гърда и чак тогава да преместиш на другата?

# 2
  • Мнения: 2 614
Първо честито бебче! Да е живо и здраво и много радост да ви носи!
Всичко, което правиш е правилно. Сами оскам да те посъветвам да не даваш събраната кърма с шише с биберон, пробвай с лъжичка, или пипетка. По-продължително е и доста по-трудоемко. Но бебката ти е малка и може да обърка сукането. Начините на сукане от гърда и пиене от шише са различни
Другото, което исках да те посъветвам е, че може да е много силна струята и да я изморява това сукане. Пробвай да изчеждаш малко от предното мляко, и тогава да даваш на бебка да суче. Така ще поема и от задното мляко. Другото, което можеш да правиш е в продължение на слъдващите 3 часа да даваш една и съща гърда....Чак след 3 часа, можеш да предложиш другата.
Пиши как върви кърменето, за да можем да ти дадем и друг съвет, ако това не проработи!
Успех, сигурна съм, че ще се справиш с това изобилие от кърма  Hug Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 565
 Благодаря ви много, много за пожеланията и съветите! Hug
 Ще пробвам да се изцеждам по малко преди кърмене. Дано помогне. Но въобще не съм сигурна в изобилието си от кърма. Когато изцедя от теклата преди това гърда, не пуска много. Иначе въобще нямаше да давам шишето. newsm78

# 4
  • Мнения: 502
   Дали се оригва добре бебчето?Да ти е много здравичко и да те радва!Пробвай,като посуче малко и пусне,да го накараш да оригне и после да си "дояде".Първите месеци е най-трудно,не се отчайвай,имаш си кърма,всичко ще си дойде на местата. Peace  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 565
 Да, имаме проблем с оригването. Държа я доста време и не иска да се оригне. После ръмжи като мече и пъшка. После следва рев Rolling Eyes. А днес просто тотално се обърках. Като изключим сутрешното кърмене, цял ден имам чувството, че кърмата ми не достига. Гърдите ми са меки, докато кърмя от едната, другата пуска много по- малко от обикновено спонтанно, бебка е много нервна и аз не се чувствам физически и психически добре. Не е ли време вече кърмата ми да се регулира? Просто след последните дни, когато имах доста, не ми се струва нормално сега да нямам...

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Против газовете и болки в стомахчето помага тази поза  и топло на коремчето.
Иначе - бебето прави скок в растежа, ако е вярна лентичката; сучат често, нервни са, светът им е крив и само мама може да ги успокои. Минава за няколко дни, лактацията също се регулира според повишените нужди. Дишай дълбоко, гледай да не се стресираш излишно и ще мине  Peace

# 7
Здравей. Искам да ти кажа ,че не трябва да се притесняваш и аз бях така.Отначало кърмата като тръгне да тече е по рядка като вода ,тя не е много засищаща след нея идва по гъстата,мазна и хранителна част от кърмата.Оставяй го да суче само от едната гърда докато не се изпразни напълно.Ако заспива го събуждай като побутваш отдолу брадичката с пръст или като го погъделичкаш по гърдичките.

# 8
  • София
  • Мнения: 565
 Благодаря, успокоихте ме донякъде. Може би наистина трябва да се отпусна и да се успокоя, въпреки, че е трудно с малкото ревящо от глад бебе и в добавка един ревнив батко Wink.
 Преди малко реших да си направя пробно кърмене и успях да изцедя едва 50мл.  Sad

# 9
Другото.което е че трябва да го изчакаш да се оригне това става в рамките на 5,10 може даже и 15 мин.Гърдите ти са меки ,защото го кърмиш постоянно и гв гърдите ти не се създава напрежение.
Аз правех по същия начин ,но това не е правилно,защото детето може да плаче от коликите и ти като го кърмиш постояно навлизаш в един кръговрат ,от който не можеш да излезеш.Бебетата като са по-ма;лки не могат да разберат ,че са се наситили ,сукането ги успокоява.След известно време ще свикнеш и ще започнеш да разбираш кога какво му има ,но за сметка на безсънни нощи.

# 10
Ние вече сме на 5 месеца и с изцеждане не мога да изкарам много кърма,най -много 50 -60,не се притеснявай и за това. Дето когато суче идва кърма.Между другото не се престаравай с часовете за къмене ,тия 3 часа важат за изкуствено хранените бебета.Аз я кърмя на поискване,защото някой път като я кърмя я заболява коремчето и се изхожда по голяма нужда и нервничи .Налага се да яизчакам и след това пак иска да суче.Още нещо в процеса на кърмене ,ако има газове може да нервничи пак повдигам я да се оригне ,след това сеуспокоява и продължаваме.

# 11
  • Мнения: 961
Честито бебче!   bouquet

Това колко изцеждаш, няма абсолютно никакво значение! Кърми си бебка на спокойствие! Важно е и ти да си спокойна, защото дребсъновците са много чувствителни и може да се изнервят от нашето безпокойство! Моята дивачка много рядко се оригва, още от новородена!  Peace

# 12
  • Мнения: 753
Подкрепям написаното. Искам да добавя, че тези "пробни кърмения" не са достоверни, изнервят и губят време - най-важно!
Всичко е наред с кърмата, има период на напасване между теб и бебето - всички сме били така, да те успокоя:) Не се бой.
Знам, че работи теглене на 2 седмици поне, защото може едната седмица да яде по-малко, а другата повече;)!!!
УСПЕХ! Гледай да релаксираш, когато можеш!

# 13
  • Мнения: 2 467
1. Това колко ти изцеждаш, не е показателно колко бебето изсуква. Природата си знае работата. Когато бебето суче, млякото върви без проблем, когато помпа някой друг - гърдата трудно пуска Simple Smile
Когато цедиш, пробвай преди това да подушиш бебето или негова дрешка - млякото тръгва по-лесно.
Та, да не те притеснява колко пуска на теб, не е показателно за количеството произвеждана кърма.
2. Дори когато кърмиш произвеждаш кърма.
3. Скоро ще ти се регулира кърмата според нуждите на бебето. Ще спреш да течеш като лейка, няма да мокриш блузите, гърдите ще омекнат и няма да има вече това постоянно напрежение. Просто ще произвеждаш толкова мляко, колкото е нужно на бебчето.
Когато му трябва повече мляко, бебето ще започне да суче по-често. За няколко дни ще ти се вдигне кърмата според новите уголемени нужди.

# 14
  • Мнения: 502
1. Това колко ти изцеждаш, не е показателно колко бебето изсуква. Природата си знае работата. Когато бебето суче, млякото върви без проблем, когато помпа някой друг - гърдата трудно пуска Simple Smile
Когато цедиш, пробвай преди това да подушиш бебето или негова дрешка - млякото тръгва по-лесно.
Та, да не те притеснява колко пуска на теб, не е показателно за количеството произвеждана кърма.
2. Дори когато кърмиш произвеждаш кърма.
3. Скоро ще ти се регулира кърмата според нуждите на бебето. Ще спреш да течеш като лейка, няма да мокриш блузите, гърдите ще омекнат и няма да има вече това постоянно напрежение. Просто ще произвеждаш толкова мляко, колкото е нужно на бебчето.
Когато му трябва повече мляко, бебето ще започне да суче по-често. За няколко дни ще ти се вдигне кърмата според новите уголемени нужди.
   Joy hahaha:Много ми хареса,това за подушването и за лейката!Така трябва,мамче,погледни и от веселата страна,забавно е да се кърми!

Общи условия

Активация на акаунт