Моля са съвет, отказаха ми болничен, защото отказвам да вляза в болница?

  • 1 238
  • 14
  •   1
Отговори
здравейте незнам какво да правя, затова се обръщам към вас, моя личен доктор ми отказва категорично болничен, защото не влязох с детето в болница, а потърсих и второ мнение, сега той е "сърдит" и категорично ми отказва болничен има ли право на това? моля ако някой знае, да ми отговори newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Незнам дали той трябва така да постъпи,но защо не отидеш в районната здравна каса и подай оплакване по случая.Там трябва най-точно да разбереш  отговора на въпроса си.Успех ти желая и пиши да видим как са се развили нещата.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
докторът може да ти откаже болничен ако прецени,че заболяването ти не изисква домашно лечение

# 3
  • Мнения: 2 821
Разбирам, че болничния ти е нужен за гледане на детето, нали? Личният лекар няма право да ти откаже такъв болничен.

# 4
болен е сина ми, той дори не го прегледа като хората, не му назначи изследвания, просто го прати на ушен, а той в болница, там(защото имаме и обрив) ни пратиха за консултация в инфекциозна, оказа се,макар и още да не са излезли резултатите, че е инф.мононуклеоза, а неговата диагноза беше възпалено ухо,и ангина? и сега е сърдит, защото пойсках от него направление за втори педиатър инфекционни болести, и ми заяви че и да имам право нямало да ми даде болничен newsm78, недоумявам как може така?

# 5
да и ставаше въпрос за 2-3 дни, докато ходим по изследвания, после все някак ще се редуваме с таткото, той работи на смени
докторът може да ти откаже болничен ако прецени,че заболяването ти не изисква домашно лечение
изисква, той дори както казах по- рано изкаше да ни прати в болница #Crazy а как тогава не може да ми даде болничен?

# 6
  • Мнения: 14 133
И според мен няма право да откаже болничен за домашно лечение на детето.  Naughty
А специалиста-консултант в инфекционна дали не може да издаде, като личния се инати? newsm78

# 7
А какво мога да направя? седя и се чудя, трябва да се обадя в службата, а даже незнам как да обясня, че доктора ми е КУКУ, извинявам се, но това е най - мекото определение за него в момента, и не ми дава болничен ooooh!

# 8
А специалиста-консултант в инфекционна дали не може да издаде, като личния се инати?
 само ако влезем в болница, това е направо кошмар, но за момента както се развиват нещата, няма смисъл да травмирам детето с болници, само защото ми трябва болничен, незнам никога до сега не ми се случвало такова нещо, направо се изумих, май трябва да подам оплакване все пак

# 9
Ако си платиш частен преглед при педиатър, мисля че може да ти даде болничен. Въпросът е защо трябва да плащаш, след като все пак детето си има личен лекар, ама... това е положението.

# 10
  • Мнения: 1 965
Доктора ти или е убеден, че е прав и наистина може да ти откаже болничен, или пък разчита на факта, че няма да се занимаваш и да провериш - с жалба. И в двата случая е жалък. На твое място бих проверила! Успех!

А, и си смени доктора като оздравеете  #2gunfire

# 11
доктора ми ни прати в първа градска с диагноза за УНГ  възпалено ухо, и ангина, даже и дума не е ставало за мононуклеоза, каквото се оказва сега, и дори при тези обриви не си направи труда да ни пусне изследване за кръв, или нещо друго, как де е прав  newsm78, ЩЕ ГО СМЕНЯ ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ, това е единственния изход,

# 12
  • Мнения: 1 965
Нямах предвид да е прав в диагнозата, че там не е прав, стана ясно веднага. Имах предвид да е прав според "правилата" за обслужване на пациенти към здравната каса и да има право да ти откаже болничен...  #Crazy Така че дори и да провериш, като подадеш оплакване, той пак да си е в правата и нищо да не е нарушил.

# 13
здравейте пак, получихме резултата от изледването на кръвната картина, бил добър, нищо обезпокойтелно, за сега сме си в къщи, и аз няма да си пускам болничен : шефа ми е просто ЧОВЕК,  Peaceобясних, и стигнахме до решение, надявам се само, бързо да се оправим, благодаря пак на всички който ми писаха,
а сигурно ще отида и ще подам оплакване от доктора, иначе това няма да е първия и последен случей Mr. Green

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Потърси телефона на здравната каса и се оплачи. Мисля че беше 080014800, но пак провери. И на мен са ми отказвали лекари помощ и съм се оплаквала в касата. Дадох телефона на лекаря и името и не знам какво му казаха но като отидох ми даде каквото исках и беше по-нъсик от тревата. Естествено после го смених защото не исках всеки път през касата да се разправям с него.

Общи условия

Активация на акаунт