Срещу пушенето в заведенията

  • 1 404
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
От както забременях (преди около година) започнах да търся заведения, в които да има салони за непушачи. По закон би трябвало всичките да имат. Да ама не. Оказа се че такива заведения могат да се преброят на пръсти. Изключвам и тези в които масите за пушачи и непушачи са в една стая.
Сега имам малко дете и не знам в кой ресторант можем да отидем и да не се пуши в него.
Дайте съвети, какво може да се направи срещу това. Нека се преборим срещу това безхаберие. Всеки си прави каквото си иска.

# 1
  • Мнения: 9 814
Виж темата за пушачи дразнители и другата за непушачи дразнители!

# 2
  • Мнения: 1 616
Първо, не бих искала да оставаш с впечатлението, че пушачите са заформили вселенски заговор срещу непушачите и се стараят всячески да ги отровят. Щом в заведенията е позволено да се пуши, пушачите имат пълното право да запалят. Ако е забранено - няма да се пуши, разбира се...
За да защитите правата си на непушачи, би трябвало да се обърнете към собствениците на заведенията - длъжни са да ви осигуря пространство без цигарен дим, но не виждам пушачите в случая какво са виновни.

# 3
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че в България ще стане скоро това при такъв процент на пушачите. Sad
Колкото и да пишем тук по този въпрос едва ли ще има някакво значение. На запад си е регламентирано със закон и се спазва, тук ако приемат такъв ще има бунтове. Лично съм присъсвала на една бензиностанция до нас направиха така - отделен салон за пушачите, но по-малък от останалата част за непушачи. На 20-тина метра от нея има друга с разрешено пушенето, И въпросния ден им се развалила машината за кафе и всичката клиентела се изсипа на тази, в която мястото за пушачите е малко.Един от посетителите по нахален като получи отказ на претенцията си за пепелник /в залата за непушачи/ започна демонстративно да тръска на земята. Персонала само това и чакаше, нали и без друго им е криво, че не им дават да пушат на работа, почнаха пушат и те и всички останали посетители. Е , след този случай вече няма отделни зали във въпросното кафе на бензиностанцията. А това беше регламентирано от няколко години там. За съжаление това е положението. Ти си се замислила от една година, аз не пуша цял живот, но съм го приела, няма начин.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Много ми е интерсно, след като има тоооооолкова
много непушачи, сигурно има и ресторантьори сред
тях, нали ? Е как един непушач, собственик на ресторант
или заведение, сам не забрани пушенето - ей така без закон,
просто защото е непушач ??? Явно не им е изгодно  Wink

# 5
  • Мнения: 2 448
Много ми е интерсно, след като има тоооооолкова
много непушачи, сигурно има и ресторантьори сред
тях, нали ? Е как един непушач, собственик на ресторант
или заведение, сам не забрани пушенето - ей така без закон,
просто защото е непушач ??? Явно не им е изгодно  Wink
Ето за това говоря на пусналата темата да се примири.Болшинството винаги печели за добро или зло това е. Да се премести в друга държава най-добре. Аз като не мога да си го позволя си трая, но вкъщи съм забранила, гостите пушачи и те на терасата.Поне едно място където аз да определям правилата. Simple Smile

# 6
Тук можем всичко да си кажем срещу пушенето в заведенията, но едва ли някой ще ни чуе.  Всеки си прави каквото си иска, защо ли има закони в тази държава, след като не се спазват. Аз съм против това да се пуше в заведенията, особено където има деца.  smile3516

# 7
  • Мнения: 2 386
Болшинство били. А ако един ден циганите станат болшинство - ще ли зашльокаме на техния език, м?
Култура си трябва. И закони. Ама в Булгаристан няма, защото е по-лесно.

# 8
  • Мнения: 2 448
Болшинство били. А ако един ден циганите станат болшинство - ще ли зашльокаме на техния език, м?
Култура си трябва. И закони. Ама в Булгаристан няма, защото е по-лесно.
Викай дано не станат, че току виж сме зашльокали на техния език. Laughing

# 9
  • Мнения: 13 512
Максимум до 2 години и тук ще се забрани, както е в Италия, Франция и Англия.
Във Франция през януари, на дъжд и студ, пушачите сядат на мас отвън. А в Италия в ресторантите- излизат, пушат една цигара и пак сяда на масата. Е, дост унизително ми се струва. Казват, че тези мерки са довели до намаляване броя на пушачите в тези страни.

# 10
  • Мнения: 24 467
 Peace /т.е. гласувам "за"/
Да, да, нека се забрани, искам да дишам!
Не че сега няма задължения за обособяване на съответни зони- само дето никой не осъществява нужния контрол.  Sad

# 11
  • Мнения: 14 654
Щом в заведенията е позволено да се пуши, пушачите имат пълното право да запалят. Ако е забранено - няма да се пуши, разбира се...
Права е Нимфетка, на същото мнение съм, макар и непушач. Но и авторката не обвинява пушачите, темата и е за пушенето в заведенията.
Има заведения, в които вентилацията е добра и наистина в салона за непушачи не смърди. Но такива има предимно из центъра на града. Друг въпрос е, че по кварталните сладкарнички се пуши като в долнопробни кръчми и там изобщо не можеш да натикаш дете, дори има и пушачи, които няма да се забият вътре.

# 12
  • Мнения: 1 152
И аз търся само такива заведения /с отделна зона за непушачи/, но става все по-трудно. Ако поискам от собственика на заведението такава зона, а той не е обособил, сигурно ще ми отговори да не посещавам заведението му.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Трябва да има заведения за непушачи, разбира се. Както и за пушачи. Всеки да си има право на избор къде да ходи, според потребностите си. Аз съм била и от двете страни и трябва да ви кажа, че единственото по-гадно нещо от това да духат кълбата дим в лицето на бременна жена, е това вече небременна жена да обърне две уиските и да умира за един фас, ама за целта да трябва да излезне навън на минус десет, че да го дръпне Joy
Няма пълно щастие Sunglasses

# 14
  • Мнения: 81
Аз въпреки че съм пушачка също много се дразня, че няма места по заведенията където непушачите да се чувстват добре, защото сега като майка не пуша пред детето си и съответно не мога да отида на никакво заведение с него, а вечно по паркове и градинки не се издържа. Но освен да си се оплакваме една на друга, не знам какво друго можем да направим.

Общи условия

Активация на акаунт