Фурна на газ-за или против?

  • 15 671
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Милички какво ви е мнението за това фурната дали да бъде на газ или на ток?Имаме центр.газификация и ще си вземаме котлони на газ -може  да е готв.печка или на плот но за фурната се чудя каква да бъде?Чувала съм и добри и лоши коментари за фурните на газ.Има ли някой от вас такава и по различно ли е готвенето?

# 1
  • Мнения: 257
От 7 години ползвам печка на газ, включително и фурната.Неудобсто е, че докато се разгори, малко намирисва. Ако печеш отдолу,става по- бавно.Другото неудобство при мен е ако свърши бутилката, а нямам друга, но щом като си на цент.газопровод- нямаш никакви грижи.А котлоните на газ са незаменими. Като цяло аз съм много доволна от тази печка.

# 2
  • Мнения: 734
Една позната се премести в друга държава да живее, където фурната й беше на газ и отзивите й не бяха добри. Каза, че яденето вместо да има вкуса на печено, приличало на пушено (даде пример с някаква риба). Обаче на толкова много места се ползват такива фурни, едва ли са лоши. Може да има някаква разлика, не знам, нямам опит....

# 3
  • Мнения: 54
И аз имам една позната която ми е казвала че доста загаряли съдовете и не може да пече равномерно.Дали проблема е в модела на фурната или при всички е така?При мен все пак ще ми е по икономично.

# 4
  • Мнения: 282
Ако не те притеснява миризмата на газ,  с печенето няма проблем.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
От 6 години съм с печка на газ - котлони и фурна много съм доволна ,преди това бях на ток .Сметката за тока ми намаля с 10лв

# 6
  • Мнения: 54
Може ли да ми препоръчате някоя марка готв. печка или фурна за вграждане която е на газ?

# 7
  • Мнения: 281
Твърдо съм против.
Мъжът ми иска да купуваме такава комбинирана печка,и фурната да е на газ,но съм чувала,че не е практично Thinking.
Освен това си ме е страх от тая газ Crazy,въпреки ,че от години готвя на газов котлон Crossing Arms,но си ме е страх Crazy Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 606
  Такава тема имаше преди време и повечето отзиви бяха отрицателни. И аз съм чувал категорично отрицателни отзиви. Нещо свързано с лошо регулиране на температурата.

# 9
  • Мнения: 970
Аз съмпротив,ама си ме и страх. afНавремето у нас/бях дете/ гръмна винтила на бутилката и изпочупи всички прозорци -беше голям стрес и ужас за всички ни,но слава богу сме живи и здрави newsm03.От тогава не искам и да чуя smile3506,даже скоро където строим новото жилище минаха и питаха за газефицирване и ми обесниха че не било толкова опасно защото пламъка бил като от запалка....Мъжо беше на две но аз казах че той ще си готви и ще живее сам  cookтам защото и децата не бих пуснала  в тази бомба и се отказа и той.
Страх,страх от преживяното. no
А  колкото до котлоните етърва ми хвърля постоянно тенджери все и са загорели/черни/отдолу,а за фурната съм ... smile3528

# 10
  • Мнения: 54
Благодаря ви че отделихте време и казахте мнението си.В полза ще ми бъде.

# 11
  • Мнения: 274
За фурните и аз не съм чула добра дума, но котлоните на газ са незаменими. Калиникол, явно етърва ти не умее да си поддържа тенджерите, не обвинявай газта. Аз готвя на газ вече 15 години и нямам нито една почерняла съдинка.  Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
При положение, че сте с централна газификация, ми се струва неразумно да си вземеш фурна на ток. Аз веднъж съм ползвала газова фурна /супер стар модел от миналия век, с бутилка/ - добре си стана яденето, не миришеше на нищо по-различно от печено на фурна с ток.

# 13
  • Мнения: 54
Съвсем съм объркана вече Rolling Eyes Аз се чудя и дали да купя готв.печка или вградени уреди?Знам че има огромна разлика в цената но все пак вградените уреди са по симпатични май май....

# 14
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

 Имам печка изцяло на газ от около 5 години и съм много доволна.
Във фурната се пече всичко, така както и ако е на ток.
 В началото трябва да и свикнеш/ както при всяка нова фурна или печка/.
 Пека баници, кексове, пиле на сол и всички друго каквото можеш да се сетиш. Моята е чешка на фирма Mora, мисля че така се пише, и не беше и много скъпа. Сега имат по-нови модели, а има и други марки.
 Относно горните мнения, аз не бих се доверила на изказвания от типа " чувала съм че.....", " някой ми беше казал..." и т.н.

 Успех при избора!

Общи условия

Активация на акаунт