Какъв е размерът на "стандартна врата "?

  • 19 107
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Интересува ме колко е стандартният размер на врата на стая (всекидневна, спалня). Притеснява ме фактът, че нашият строител твърди, че отворите оставени за врати са стандартни, а на нас ни се струват тесни и искаме да ги разшири. Сами ще си поръчаме вратите, понеже не ни харесват тези, които поставя строителят, но отворите са само 80 см., при което като се поставят касите, ми се струва, че светлият отвор вече ще е не повече от 75-6 см. Какви мебели ще си вкараме вътре в такъв случай... newsm78
Има ли някоя от вас подобни проблеми с новото строителство, колко са ви широки вратите?

# 1
  • Мнения: 1 152
Такива са  нашите по скица:
*входна - 100
*трапезария/хол/ - 90
*спални - 80
*санитарни/бани - 70
*тераси - 75

# 2
  • София
  • Мнения: 2 801
Че това е съвсем друга работа, 90 см... #Crazy Поздравления   bouquet

# 3
  • Мнения: 712
Светлия отвор , който са ви оставили е като за балконска врата , малък е за всекидневна като имаш в предвид , че ширината на самото крило трябва да е 80 или 90 см.Не знам обаче дали типа строителство което имате ще позволи да си разширите светлите отвори.Посъветвай се със специалист.  bouquetУспех

# 4
  • Мнения: 1 107
А, това беше и нашия проблем, но така си и остана...врата на банята е по-малко от 70 см, 70 см е на спалнята, а на хола е 80- пълен абсурд, но за съжаление, когато го видяхме вратите вече бяха поставени. Ако трябва да съм честна вече не ми се занимаваше с разправии, че то не бяха една или две глупости, а и за нови трябваше да се чака още 2 месеца newsm78 newsm78 newsm78 Така, че след като сами ще си слагате вратите не виждам какъв е проблема да си разширите отвора.

# 5
  • Мнения: 2 005
През през широка врата можеш да вкараш малка мебел - през тясна не можеш да вкараш голяма мебел! - Народна мъдрост  Joy  bowuu

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
Така, че след като сами ще си слагате вратите не виждам какъв е проблема да си разширите отвора.
Проблемът е, че искахме строителя да ни го разшири, но той минава с номера, че това били стандартните размери. А и разбрахме, че е доста трудоемко, но вероятно сами ще се оправяме...
През през широка врата можеш да вкараш малка мебел - през тясна не можеш да вкараш голяма мебел! - Народна мъдрост  Joy  bowuu
Много точно казано!

# 7
  • Мнения: 606
  В къщи се оказаха най-различни. Външните ПВЦ, са с просвет 60, а вътре има 65, 70, 80.... Шарения. Явно е строено с окомер.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Така, че след като сами ще си слагате вратите не виждам какъв е проблема да си разширите отвора.
Проблемът е, че искахме строителя да ни го разшири, но той минава с номера, че това били стандартните размери. А и разбрахме, че е доста трудоемко, но вероятно сами ще се оправяме...
Вижде си архитектурния проект, там пише колко трябва да са ви широки отворите за вратите, ако не съвпадат с проекта си търси правата, стандарта за врати е 80см на спалня, 90см на хол и 70см на санитарни помещения(WC, килер, мокро и т.н.).  Ако обаче в проекта са както ви е казал строителя нищо не може да се направи и ще трява сами да си ги къртите    Tired

# 9
  • Мнения: 8 999
У нас платното на вратата /без касата/ е широко 84 см. за стаите, 80 см. за сервизните. Високи са по 2.05 м.
Много зависи и какви са касите - някои са по-масивни и отнемат повече място от светлия отвор.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Направете си колкото може по-широки врати. На мен балконските са ми 75, а вътрешните 85 (самата врата-платното)
Едни познати едвам си вкараха гарнитурата в хола Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Прегледай дали на височина са еднакви отворите  Wink Иначе като имаш две или три врати една до друга няма да бъдет подравнени или ще трябва да подкъсите високите с гипсокартон.
Някои фирми дават по-ниски цени за стандартни при тях размери - напр. крило 60, 70 и 80 см. В общия случай преди преработка евент на отворите е добре да се насочиш към производител на врати. Някои фирми пък оскъпяват много, ако касата е по-дебела от стандартните размери.

# 12
  • Мнения: 958
според мен стандартната е 90см, но знам че, новото строителство са по-малки (80 горе долу)
Нашите всичките са 90, само входната е 100 (само че аз меря врата без касата  newsm78 )

# 13
според мен стандартната е 90см, но знам че, новото строителство са по-малки (80 горе долу)
Нашите всичките са 90, само входната е 100 (само че аз меря врата без касата  newsm78 )

светъл отвор н а входната е 1 метър така трябва ако искаш мебели в къщи Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 2 801
Момичета, да се похваля! Вчера успяхме да се разберем със строителя да ни разшири отворите на 90см (спалня и хол), май няма възможност за повече, но мен ме устройва. Благодаря на всички за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт