Пазвата на мама

  • 639
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Попаднах на този разказ на Чудомир и ми стана мило,мило  Heart Eyes
Дано хареса и на вас.


                                                                   Пазвата на мама


     Родителите ми,ме очаквали дълго време.Брат ми,шестнайсет години по-голям от мене следвал в семинарията и се готвел за свещеник,а след него се родили още три момичета,та баща ми искал да има син,който да му помага на дюкяна,на воденицата,да ръководи полската работа и пр.Появяването ми на бял свят прочие се посрещнало с голяма радост и пиршество като в приказките."Един курник варени кокошки само изядохме,думаше дядо Чакър ,пък за виното-прави му ти сметката.Баща ти, кай,стреля с пищова в тавана,стреля,после вика дядо Муто да се качва на покрива и сменя счупените керемиди,че ви протече къщата."
     Кръстили ме на маминия брат вуйчо Митьо,когото едва запомних,защото заради името ми беше подарил една коза с хубаво яренце-черно с бели петна.

     Толкова ме обичали,че съм бозал три години.Като почнали да ми се смеят,че вече съм голям,а още бозая,аз съм вършил тази работа тайно.Ако например мама е седнала на "хората"със съседките на улицата,аз съм я извиквал да дойде в двора и съм си вземал порцията на млякоПонякога,когато е бързала за работа,нацърквала ми е с мляко една филия хляб и заминавала.Тези неща не помня,но помня,когато ме "отбиха,т.е. когато престанах да бозая.По стар обичай,когато настъпи този ден,сварили или опекли едно яйце и както е още горещо,дигнала ми мама ризката,парнала ме отзад по голо,търкулнала след това яйцето из стаята и извикала: "Тичай,мама,тичай да го уловиш и да знаеш,че яйца отсега ще ядеш и няма вече мляко от мама."Запомнил съм го,види се,защото ме е опарило доста.Взел съм го аз,излапал съм го и сме легнали да спим.На сутринта,като съм се ококорил,веднага съм посегнал към пазвата на мама,а тя рекла:
      --Ами казахме снощи,че няма вече,нали те отбихме вече.
      --Аз рекох пък от утре да ме отбиете.
Това като си спомняше мама,винаги се усмихваше.

# 1
  • Мнения: 5 401
Прекрасен разказ! Ще го предам нататък!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 929
То, както е тръгнало, с моя син натам вървят нещата. Станахме за смях.

# 3
  • Мнения: 532
Забележете,че по стара традиция метода за отбиване е за тичащи деца  Grinning
..след яйцето.

# 4
# 5
  • Варна
  • Мнения: 932
Чуден разказ! И на мен ми е едно мило мило ! Моето кърмаче отдавна тича , и яйца обича да си хапва , вика им кокококо , ама като каже АММММ , само цицата го успокоява.ДАли му е дошло времето да го пусна да тича след яйцето  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 735
Ахахаа, Кати, култов разказ. Много миличко ми стана!
Тя моята хубавица тъй като гледам и тя няма намерение да се отбива скоро, но не мисля да я пускам след яйцето.
Ще я оставя сама да ги решава тия неща. Пък след половин година като врътне 3 лазарника, ще опитам да й говоря, че вече е голяма и т.н. Но ще оставя решението на нея.

Мерси за хубавата тема!  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 299
Страхотен разказ! Hug По този повод искам да ви попитам нещо -
аз отбих детенце преди един месец, точно на 1 год. и 2 дни. Винаги е заспивал гушнат,  но сега ми вдига блузата и си допира лицето в корема ми. Наголо - задължително. Все си мисля, че още му липсва допира, миризмата ... Или е просто случайно? Вие как смятате?

# 8
  • Мнения: 394
Много обичам Чудомир, ама на този разказ не бях попадала. Страхотен е.

А на малкия Наско мисля, че му липсва близостта с мама и затова така се гуши.

# 9
  • Мнения: 2 825
Много хубав разказ, много ме разнежи Simple Smile

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотен разказ! Hug По този повод искам да ви попитам нещо -
аз отбих детенце преди един месец, точно на 1 год. и 2 дни. Винаги е заспивал гушнат,  но сега ми вдига блузата и си допира лицето в корема ми. Наголо - задължително. Все си мисля, че още му липсва допира, миризмата ... Или е просто случайно? Вие как смятате?
Не е случайно - той има ясен спомен, че това докосване му създава сигурност и усещане за любов и принадлежност Hug
И аз не бях попадала точно на този разказ - много е готин Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт