под каква форма да включа белтъка и млечните продукти???

  • 3 087
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Не знам дали за тука е въпроса ми, но ще задам въпроса си тук! Майчета имам проблем, детенцето ми е на 1г и 4м, имаме хранителна алергия ( от резултатите излиза че е от всичко, не ме питайте как го храних точно когато започнахме да го захранваме с разнообразна храна за възрастта му, беше голяма мъка), та включила съм почти всичко без плодовете освен банан който си го давам като сме на гости защото иска детенце да хапва нещо от масата пък не може! Sad, сега вече дадохме и козето мляко, та проблема ми е че не мога да измисля по какъв начин да включа яйцата( за да застройвам супички или заливки за макарони и мусаки), както и млечните продукти? Брашното го включих със даването на солетки, бисквитки и накрая кифла, дори направих един страхотен сладкиш от рецептите тук във форума(без яйца), но страшно много се притеснявам за млечните продукти! Та ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, моля да ми даде съвет Praynig Извинявам се за дългата тема!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 331
Преследвам те без да искам... Joy
А ти защо искаш да включваш белтък и мляко при положение, че детето е с алергия?Лекари ли ти го казаха?Питам те, защото имам дъщеря на същата възраст с АД, който май ще се окаже провокиран от млякото.Съветът на хомеопат-педиатър е да изключа млякото и после, ако се наложи и всички млечни.Можеш да внасяш полезните вещества с други храни.Не е нужно да захранваш толкова рано детето с мляко и белтък.
Но, ако държиш, можеш да пробваш кисело млако с банан, десерт от нишесте ванилия с прясно мляко.А белтъка-с кексчета.Но, моят съвет е да не го правиш още. Hug Peace

# 2
  • Мнения: 2 211
Можеш да изчакаш още малко преди да включиш яйцата и млякото.
Но да отговоря на въпросът ти: най добре да дадеш в храни, които са минали по - продължителна топлинна обработка. Кекс например и то по малко. Избягвай готовите сладкиши. За млечните продукти: започва се с извара или сирене, кашкавал, кисело мляко - в този ред и в минимални количества. С прясното мляко не бързай, едва когато си сигурна, че приема всичко друго добре, можеш да пробваш.

# 3
  • Мнения: 469
Преследвам те без да искам... Joy
А ти защо искаш да включваш белтък и мляко при положение, че детето е с алергия?Лекари ли ти го казаха?Питам те, защото имам дъщеря на същата възраст с АД, който май ще се окаже провокиран от млякото.Съветът на хомеопат-педиатър е да изключа млякото и после, ако се наложи и всички млечни.Можеш да внасяш полезните вещества с други храни.Не е нужно да захранваш толкова рано детето с мляко и белтък.
Но, ако държиш, можеш да пробваш кисело млако с банан, десерт от нишесте ванилия с прясно мляко.А белтъка-с кексчета.Но, моят съвет е да не го правиш още. Hug Peace

Много се радвам че ме преследваш  Joyтака в други теми вече ще се поздравяваме wavey- това само ми прилича на поздрав Hug! Та за белтъка! Ние правихме кръвен тест на малкия при д-р Мустаков! В момента лечението с лекарствата които ни бяха изписани приключва, отделно бяхме на диета като постепенно включвам всички продукти и най накрая млечните! стигнахме до тях, а той ми каза че трябва да ги включа до началото на юни! Аз дори не знам каква е точно алергията ни по принцип в диагнозата пише: АД, Хранителна алергия и пред бронхиална астма!, а нали супичките се застройват с яйце и повечето хр. продукти са с яйце и мляко! Ако ти е интересно мога да ти напиша към какво точно имаме алергия! Кога да ги включа долу горе според теб? Благодаря за вниманието Hug

# 4
  • Мнения: 2 331
В момента лечението с лекарствата които ни бяха изписани приключва, отделно бяхме на диета като постепенно включвам всички продукти и най накрая млечните! стигнахме до тях, а той ми каза че трябва да ги включа до началото на юни!
Подозирах аз, че има нещо такова...Тети в горния пост ти е изброила подробно в какъв ред да включваш храните, затова аз няма да я повтарям.И според мен това е правилният начин.
При нас ситуацията е друга.Ние сега ги изключваме тези продукти и ще ги въвеждаме след 3-год. възраст, най-вероятно.Но, щом д-р Мустаков ти е казал до юни, слушай го!
Ще съм ти благодарна да пуснеш списъче на алергизиращите ви храни, защото ние тест не сме правили и караме на напипване.

# 5
  • Мнения: 469
В момента лечението с лекарствата които ни бяха изписани приключва, отделно бяхме на диета като постепенно включвам всички продукти и най накрая млечните! стигнахме до тях, а той ми каза че трябва да ги включа до началото на юни!
Подозирах аз, че има нещо такова...Тети в горния пост ти е изброила подробно в какъв ред да включваш храните, затова аз няма да я повтарям.И според мен това е правилният начин.
При нас ситуацията е друга.Ние сега ги изключваме тези продукти и ще ги въвеждаме след 3-год. възраст, най-вероятно.Но, щом д-р Мустаков ти е казал до юни, слушай го!
Ще съм ти благодарна да пуснеш списъче на алергизиращите ви храни, защото ние тест не сме правили и караме на напипване.

само да нахраня и приспа малкия, че сега е много нервен и не ме оставя! към 14-14.30ч  bouquet

# 6
  • Мнения: 469
АЛЕРГЕН:         LUs.    Кл         Много високо-4,Високо-3,Умерено-2,Ниско-1,Много ниско-1/0,Неуст-0

ДПМК ( D. pt.)     -2     -78
ДПМК (D.far.)-      2     -155
Aspergillus-          1     -37 
Cladosporium       1     -48
Кон                      1      -55
Куче                    1      -43
Котка                  1      -46
Тимотейка          1      -12
Пелин                 1/0   -35
Бреза                  1      -36
Яйце( белтък)    1      -36
Мляко(краве)     1      -54-
Риба                   1      -38
Брашно              1      -52
Ориз                   1      -39
Соя                     2      -88
Фъстъци             1     -43
Картофи             1     -27
Ябълка                1     -57
Морков               2     -115

Заключение:Високостепенна сенсибилизация съм домашнопрахови микрокърлежи, соя, моркови. Умерена към кон, краве мляко, пшеница, фъстъци, ябълки.
 
Препоръки и назначения:[/b

1. Саниране на битовата среда от прахозадържащи материи, плесени, влага.
2. Диета на базата на хидролзат( Фризопеп) или хипоалергенно мляко( Фризо ХА) с изключване на изброените храни, както и целина, цвекло, билкови продукти от цвят, пчелен мед, оцветени храни и напитки, полуфабрикати за 3 месеца!

и надолу са лекарствата, които смятам че не те интересуват! Извинявай за дългото............. Това е! Praynig

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 17:56 от magig

# 7
  • Мнения: 2 211
Дай стойностите.

# 8
# 9
  • Мнения: 2 211
При моят син двойките бяха много повече, а на ябълка и морков имаше 3. Като направихме теста, синът ми беше на 1 год. Шест месеца яде само безглутенови каши /царевица и гречка/, хипоалергенно мляко, био пуешко месо, лук, чушка, броколи, карфиол, маслини, вишни, боровинки. Нищо друго! Не ме питай как съм го хранила.

На вас не ви е тежко положението. Диетата е по - лесна за изпълнение. Обаче направи захранването с млечни като свърши поленовият сезон. Давай много броколи - богато е на калций. Да хапва и месце, заради желязото.

Чийз кейк за алергично дете

БЛАТ:
1п. обикновени бисквити или "Ревю"-растителни продукти
4с.л. обезбелтъчено масло
1с.л. пудра захар
1 щипка канела

КРЕМ:
200гр. обезсолено козе сирене
1 буркан компот /какъвто понася/
5с.л. захар
1п. желатин
1ванилия
Глазура: сладко или конфитюр/каквото понася/

ПРИГОТОВЛЕНИЕ:
Бисквитите се натрошават, прибавят се маслото и захарта и се разбъркват добре. Тази смес се разстила във форма и се утъпква с лъжица. Отгоре се поръсва канелата.
Желатинът се накисва за 30 минути в 1ч. компотен сок. Пасират се сиренето, плодовете от компота, захарта, ванилията и 1ч. компотен сок. Желатиът се разстопява на слаб огън с непрекъснато разбъркване и се прибавя към пасираната смес. Изсипва се във формата върху блата и се оставя да стегне 2-3 часа в хладилник.
Гарнира се със сладко по избор.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 00:22 от tety

# 10
  • Мнения: 2 331
Благодаря ви!  bouquet

# 11
  • Мнения: 469
При моят син двойките бяха много повече, а на ябълка и морков имаше 3. Като направихме теста, синът ми беше на 1 год. Шест месеца яде само безглутенови каши /царевица и гречка/, хипоалергенно мляко, био пуешко месо, лук, чушка, броколи, карфиол, маслини, вишни, боровинки. Нищо друго! Не ме питай как съм го хранила.

На вас не ви е тежко положението. Диетата е по - лесна за изпълнение. Обаче направи захранването с млечни като свърши поленовият сезон. Давай много броколи - богато е на калций. Да хапва и месце, заради жНие давахме: Царевична каша -Фризокрем ,броколи,, зелен боб, грах, кесел от царевично нишесте,Фризопеп-млякои царевични макарони, и царевични пръчици отново диетични нямат нищо не са пържени!  bouquet

ние давахме: мляко фризопеп(още сме на него), царевична каша- Фризокрем,, царевични макарони, царевичви пръчки-специални,зелен боб, грах, заешко, броколи-много, лук Cryсамо това, вие поне сте имали разнообразие в кащите, но все пак е мъчение за всяко дете както и за родителите

 

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 22:00 от magig

# 12
  • Мнения: 2 211
Грахът и зеленият боб са силно алергенни храни. Учудвам се, че ги понася.

# 13
  • Мнения: 469
ние давахме: мляко фризопеп(още сме на него), царевична каша- Фризокрем,, царевични макарони, царевичви пръчки-специални,зелен боб, грах, заешко, броколи-много, лук Cryсамо това, вие поне сте имали разнообразие в кащите, но все пак е мъчение за всяко дете както и за родителите

# 14
  • Мнения: 469
Грахът и зеленият боб са силно алергенни храни. Учудвам се, че ги понася.

ами в предписаната диета не беше написано само това и аз за това му ги давах, а между другото когато трябваше да започнем да включваме вече новите продукти д-р Мустаков ми написа да започна първо с месата и после с варивата, и аз се притесних, защото аз наблягах точно на тях, част от тях през самата диета, той каза да продължа с останалите варива 

Общи условия

Активация на акаунт