МОГАТ ЛИ ДА СЕ ОПРАВЯТ СВИТИ ДРЕХИ ОТ СУШИЛНЯ

  • 8 941
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....

# 1
  • Мнения: 734
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....

Ох, милата...нямам опит със сушилни, но честно казано не мисля, че ще се отпуснат отново....При каквито и да е манипулации много е важно на каква температура се извършват и каква е материята.... Sad

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
На етикетите им какво пише..принципно в сушилнята дрехите се омекотяват, стесняват/скъсяват и захабавят....това е моят 1,5 годишен опит.  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 4 916
купих 7 бодита от мола на стамболийски за 60 лв  фирмени са,изпрах ги и ги изсуших в сушилнята и много се свиха,100 процента памук са,дали ако ги изпера отново на висока температура ще се отпуснат? какво да правя,помогнете. винаги суша в сушилня и никога досега съм нямала проблем....

От високата температура всъщност се свиват.
Виж какво пише на етикета за пране, сушене, гладене...

# 4
  • Мнения: 2 926
Няма да се оправят.
Следващият път внимавай с градусите,памука се свива на по-високи градуси.

# 5
  • Мнения: 4 668
Сигурно си ги пуснала на много високи градуси  Rolling Eyes
Не знам дали има начин да се оправят ...
Пусни ги само с омекотител на някаква лека програма - на 30 градуса , после ги изпъни хубаво преди да ги сложиш на простора ...

# 6
  • Мнения: 47 963
няма да се оправят

# 7
  • Мнения: 2 211
Накисни ги в студена вода с много лед. Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270391.0

Общи условия

Активация на акаунт