За това как(не) се оправяме вкъщи и молба за съвети..

  • 1 832
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте!!
Зна4и ние от 5 дни сме си вкъщи, но 4ак сега успявам да седна за пове4е от 10 мин. пред компютъра Simple Smile Много тежко го преживяхме това с неспането, ама ве4е свиквам...Вси4ки казват „като спи бебето, спи и ти”, ама нещо не успявам, а той нещо не се адаптира много лесно, страшно много пла4е Sad  Cry Казват, 4е може би прехода от адаптираното мляко, с което са го хранили 14 дни в болницата към кърмата му е труден..Незнам...Спи по много през деня, но нощно време е ад. В болницата  последното хранене му е било в 12ч., но тук като го нахраниме, той спи докъм 2, 2 и 30ч. И после по4ва един рев, до 6 4аса Imp ....А педиатрите казаха  в никакъв слу4ай да не по4ваме да му даваме през нощта, защото стомах4ето му две седмици е свикнало да по4ива и ще стане по лошо..Вода и чай по4ти не иска да пие, ина4е памперсите всеки път са пълни  Simple Smile  
Сега основните ми въпроси, ще ми е ценно всяко мнение и съвет- (бебе Иво е на 19дни)
1.   Още в педиатрията ни казах, 4е е страшно лаком (което ни стана ясно) и повръща по4ти всеки път, заради което там са го хранили с NAN AR, сега вкъщи е същото- изсуква вси4ко за около 7-8 мин..Преди да си го вземем аз изцеждах около 90-100 мл, сега след яденето му едвам до 5 мл. го докарвам и не се цедя, защото той ме разранява достатъ4но..Оба4е после доста 4есто връща и то на няколко пъти. Някой път връща на струя и то около един 4ас след като се е наял, обикновено по време на сън, което много ме притеснява..Установихме с тати, 4е като го уригнем междинно докато яде (на 3-4 мин) и накрая пак малко се оправят нещата, но проблемът все пак остава..Педиатърката каза, 4е „просто е много лаком”  Sign Exclamation . Креват4ето му е повдигнато...
2.   Колики или????? Като се нахрани, около 30 мин след това в креват4ето, докато се унася , по4ва да реве и да се напъва, прави болезнени физиономии и идеята за спане отива на кино...10 мин спи, после 5 мин пла4е, като понякога от силното напъване повръща  Neutral Face Това понякога продължава по 45 мин до 4ас....През нощта като по4не да пла4е по този на4ин над два-три 4аса нищо не може да го успокои..Нали си представяте какъв кошмар е..
3.   Какво мислите за спазването на режима? Като си го взехме ни казаха, 4е много добре е свикнал на схемата 6, 9, 12, 3, 6, 9 и последно в 12ч, но вкъщи аз малко го изместих напред, защото той много спи и като го будиме е много кисел, заспива на гърдата и после повръща...А и проблема с нощите  Confused  Confused  Confused Педиатърката ни каза, 4е докрая на първия месец и това последното ядене в 12 трябва да отпадне..Как ще стане просто незнам...Сега ще го оставям да спи на предпоследното ядене (преди банята) докато не се събуди сам, после на последното също. Ама това ще от днес. Ина4е се будехме като му дойде 4аса, но според мен на детето не му е добре така..сънен е, после веднага се унася, но като го сложим след ядене в креват4ето надува една гайда...
Много дълъг и объркан постинг стана, Sorry, но в главата ми е полупразно  Rolling Eyes  Едва днес успях малко да се мобилизирам, в4ера ми беше крити4ния ден, акумулатор4ето съвсем ми беше паднало от нервите и неспането, само се блъсках в предметите, изпусках вси4ко и така  Confused
Благодаря предварително на вси4ки за съветите и подкрепата. А на бъдещите май4ета- стискам палци! Трудно е само в на4алото, но пък как си заслужава!!!!  Wink

# 1
  • Мнения: 3 478
не знам за часовете , мила Laughing Може би има причина да ти казват да спазваш точно храненията. Ние за три дни в родилното се спукахме да ревем докато ядяхме под час, като се прибрахме вкъщи си казах, я да си храня бебето като огладнее. Бебка стана весела и спокойна, ядеше когато иска, ами то е ясно, тъй като всеки път сучат различно количество, но все пак минималната ни пауза беше два часа. Не сме имали почти никакви колики. то си е и до дете , де, но не съм й развалила стомахчето!!! колкото за нощната пауза, не мисля, че може "да свикне да не се храни" през нощта за толкова кратко време. Аз също съм яла през нощта почти до 1 година и мога да се похваля със железен стомах! Grinning
За лакомията и ние бяхме много лакоми, буквално за пет минути изпиваше всичко и съответно после повръщаше. Но наддаваше нормално и повръщаше весела,  колкото и тъпо да звучи. Нищо не помогна, като я захранихме, чак тогава спря постепенно да повръща. А педиатърът ми е казвал едно време, да се правят почивки докато се храни.ама я му вземи на средата шишето на едно гладно бебе Grinning   Колкото за нощния рев, вашето коте все още не прави разлика между ден и нощ, и ние бяхме така почти целия първи месец. После я оставях да спи по-малко през деня, на светло, и така постепенно привикна. Вярно, че си е до дете, но и аз положих немалко усилия

# 2
  • Мнения: 637
Мога да ти кажа моето мнение за режима, но не го приемай като чиста монета, защото аз съм много крайна в това отношение. Според мен това с храненето под час е пълна глупост. Аз си хранех децата само приблизително в някакви определени часове, изобщо не се притеснявах, ако детето пропуска хранене, нито ако се храни нощем, а денем спи. Самата аз се храня само когато ми се яде, независимо от часовото време, ям каквото ми се яде, спя само когато ми се спи и колкото ми се спи, а това е денем и смятам, че детето също трябва да има право да избира кога да спи и кога да яде.

Единственият критерий в кърмаческа възраст е дали детето расте правилно. Нищо друго. Нито колко бързо се храни, какво количество приема, колко връща, колко спи ... Това са индивидуални неща и всяко дете е различно. С други думи, ако расте и се развива правилно - физически и психически, останалото не бива да те притеснява.

Все пак за повръщането питай педиатъра, за да се изключи заболяване.

# 3
  • Мнения: 3 478
знам, че ако повръща на струя , често де, е кофти и значи става нещо, иначе си е физиологичния рефлукс, който със захранването изчезва. ама имах трийсет лигавника и ги свършвах за два дни Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
Zdravei!Purvo chestito bebe, da ti i jivo izdravo!
Neznam dali shte te uspokoi , no moqt sin(sega na 2g) povrushtashe kato ...., neznam kakvo .po edno vreme napravo, kato doideshe vreme za qdene mi idvashe da izbqgam  Simple Smile Pitahme lekarkata , ne edin put , i tq kaza, che nai-veroqtno e ot tova che suchat kato prahosmukachki. Posuvetva me da go hranq ot shishe s mnogo , malka dupka i da e v polulegnalo sustoqnie, v smisul , kato go gushnesh glavichkata mu da e maksimalno povdignata.posle zaduljitelno go urigvash i chak togava go slagash da legne .Za nai sigurno na edna strana!
Tova e i moqt suvet! Probvai , moje da pomogne!
Uspeh!i celuvki na bebo!

# 5
  • Мнения: 1 289
Еми, сигурна ли си че в болницата последното му хранене е било в 12ч., защото в Лозенец им правеха и нощно хранене към 2.30ч. а после ги носеха на майките към 7ч. Знам го, защото познавам една от акушерките и тя ми го каза, а на нея мога да вярвам. Така че може и в родилния дом да е имал късно хранене. Все пак е много малък още. Ради 1-я месе ядеше 7 пъти като едното беще нощното хранене. Сега се храни 6 пъти като последното ни е в 12-12.30ч. и еджам издържа до 6ч. сутринта. Може да имате и колики и за това да е неспокоен. За наш късмет коликите ни се проявяват през деня. А за лакомията няма да ти пиша, нешо страшно е. Човек може да си помисли че това бебе никога не е яло.
Между другото, аз  съм пуснала една тема за повръщането, защото и ние имаме този проблем. От 2 седмици се храним с NAN AR и вече има някакъв ефект, но все още си повръщаме по малко.
Колкото до режима, бебо сам си го определя. В това отношение подкрепям Мели. Поздрави.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 210
Цитат на: Milena B.
Еми, сигурна ли си че в болницата последното му хранене е било в 12ч., защото в Лозенец им правеха и нощно хранене към 2.30ч. а после ги носеха на майките към 7ч..


Милен4е, ти явно не си про4ела моят леко тъжни4ък разказ Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2550
Беб4о беше 14 дни в института по педиатрия Sad Сега оба4е сме ве4е съвсем добре и как пла4еме само Simple Smile))
Малко изместихме тази нощ храненията, яде в 11.00, после се събуди в 2.00 и двата пъти давахме СабСимплекс с лъжи4ка преди кърменето, имаше ефект, защото спа сравнително спокойно докъм 5.3..Яде в 6, но не успя с междинното уригване и после....Драйф и хълцане и будуване до 9.30....Ох, надявам се да се регулират от смо себе си нещата, защото това неспане ще срине нас..Sad((

# 7
  • Мнения: 1 289
Надявай се, защото мила надеждата крепи човека Sign Exclamation Днес сутринта се събудихме в 7.00ч. и озверялата ми от глад щерка изгълта млякото почти на екс. В момента ни мъчат жестоки колики независимо от капките и скимтенето го редува с рев. Но тека сме вече 2 месеца. Днес ставаме на толкова. А за безсънието не ми се говори. Добре че нашия татко поема нощната вахта през почивните дни.
Ради също повръща много и от 20 дни пием НАН АР/ скапа ми се латиницата/ - имам в предвид мляко с формула срещу повръщане, което помага, но не напълно.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Сега, ако може да подейства като успокоение, не знам, но искам да ти кажа, мила Еми, че моята дъщеря сега е на 20 месеца и спи до 9ч. сутринта, а си ляга в 21ч. вечер, спи непробудно. Така, че нещата си идват с времето.

1-вият месец и ние не спяхме, когато стана на 2м и половина вече нищо не беше същото, спеше си по цяла нощ бебка, после като и никнеха зъбки пак беше неспокойна през нощта.
Сега вече има 18 зъба и всичко е ОК.

всичко, мила е на етапи, различни периоди, но оттук нататък няма лесно, най-хубаво и най-лесно докато направи годинка, после естествено започват други проблеми, и изобщо който е казал "малки деца-малки грижи, големи деца - големи грижи" е бил много прав, ама аз сега чак започвам да го разбирам.

Горе главата и много, много търпение се изиква, ама много.

Общи условия

Активация на акаунт