Съседите ме побъркват

  • 5 339
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
От три месеца сме в нова квартира. Хората над нас явно са баба и дято, при които внучето стои през уикенда.Детенцето изглежда е доста буйно и цял ден циркулира из апартамента, а у нас всичко кънти и дрънчи, ама цял ден, без почивка. Не знам какви са им настилките, но се чува все едно 100-килограмов човек тича с дървени чехли. Тоя постоянен, монотонен шум шум направо ме подлудява. Много пъти съм излизала, въпреки че имам нужда да си почина точно вкъщи, само и само да не го чувам известно време. Тази сутрин започна от 7:30 и съответно дори не можах и да се наспя. До сега се опитвах да не се ядосвам и да им вляза в положение, защото времето навън е хладно и явно няма как да го изведат да си изразходва енергията, но тая сутрин ми дойде малко в повече и бях твърдо решена да отида и да направя забележка. Не съм конфликтна личност и не обичам да се разправям, съответно едва се реших да се кача. Когато звъннах на вратата, жената открехна, погледна ме и затвори, без думичка да каже. Супер невъзпитано и грубо ми се стори, но не позвъних пак, а си тръгнах. Знам, че е детенце и няма как да му обясниш, че пречи на някой и да го спреш, щом му се тича, но и аз полудявам вече. Едва си намерихме тая квартира, а вече ми се иска да се преместим. Дайте идеи какво да правя, може и да ме освиркате, ако мислите че преигравам.

# 1
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 289

 Свиква се,скъпа! От един момент нататък няма да го чуваш,а после дори ще ти липсва.Така е с панелките! Не разбрах ти дали имаш дете.Ако имаш и то писне - другите пък ще слушат него.
 В нашия блок бяхме все млади семейства и не си придиряхме.Но ако не можеш да търпиш намерете си квартира в къща.

# 2
  • Мнения: 765
Един приятел го прочете това и те съветва да намажеш някаква играчка с отрова и да действаш. Така си гарантираш едно 9 месеца спокойствие докато не генерират новото. Не мисля, че е смешно, но реших да го споделя с вас.

# 3
  • Мнения: 347
Не, baba qnka , нямам дете все още, но си спомням, че когато аз бях малка не ми даваха да тичам вкъщи, за да не тропам на съседите. Това явно е въпрос на възпитание на родителите. И все пак си мисля, че заслужавам поне едно извинение или поне разговор.Направо се чудя това дете кога яде и спи.
барабалекс , благодари от мое име на приятеля си   bouquet , но не е в стила ми.

# 4
  • Мнения: 2 401
Влязох веднага да споделя моя начин за справяне с прости/нагли съседи, ама в твоя случай...
А защо ти е затворила жената като те е видяла?

# 5
  • Мнения: 347
минзухар , не знам защо ми затвори. Аз съседите си не ги познавам, защото сме тук от скоро, но едва ли имат някакви проблеми с нас.

# 6
  • Мнения: 3 376
Хм,ами то само по поведението на бабката можеш да си извадиш извод що за хора са Rolling Eyes

И аз си спомням,че като бях малка ми правеха забележка да не тропам на съседите.Даже баща ми и сега като дойде в нас се опитва да укроти малкия да не тропа,макар че той е мъничък още Crazy

Незнам какъв съвет да ти дам....
Моя мъж казва да си надуете музика,когато спи детето Tired Но понеже и аз имам дете и знам какво е едва ли бих прибягнала до този метод,струва ми се твърде брутален.Но виж можете да го направите когато го няма детето там.Тогава тя сама ще дойде при теб Mr. Green

# 7
  • Мнения: 347
EASpirit , вкъщи имаме озвучаване, с което можем да ги вдигнем във въздуха, но до нас живеят хора, които също имат малко детенце.Не става.

# 8
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 289
 Бъди доволна,че е само през уикендите!Толкоз два дена може да се изтърпи! Joy Joy Joy
И съм съгласна,че е и от възпитанието!Моите дъщери бяха научени в 21ч. да си лягат и не сме ги допускали при нас дори като имаме гости.Над нас също бяха с две дъщери,по-малки от моите.Често посрещаха гости и те стояха,докато гостите не си отидеха.Обикновено към 23ч.И се започваха едни ревове,едно викане от майката....Те децата толкова превъзбудени,че се чудят как да заспят,а тя с един креслив глас им се караше да лягат...Мале мила!И това почти през ден.Поотраснаха и чакаха да стане 14ч и като надуят касетофона...А тя вечер след вечеря редовно пускаше прахосмукачка.Прахосмукачката от най-старите,с четки от москвич.
И забележки съм й правила,и метла й подарих...все тая!

Има един изход при теб: Запознай се с бабата,когато детето го няма,покани я на кафе и между другото й подметни за проблема.

# 9
  • Мнения: 2 401
На мен ми го бяха пробвали тоя метод с музиката -  цяла нощ чалга, ама не за отмъщение, а от простотия.  Към 5 ч. си легнаха и щом бебето се събуди лепнах 4 тонколони в редица и им пуснах малко Дет метъл.  Mr. Green 

# 10
  • Мнения: 581
 Можеш да почнеш да дрънчиш по тръбите на парното и почти е сигурно, че ще те потърсят да питат защо го правиш.Тогава най-учтиво може да обясниш с какво ти пречат и да се разберете.
 Когато дъщеря ми беше малка вдигаше страхотен шум, просто обожаваше да тропа, да тупка с топка, да хвърля на пода твърди предмети.Обаче не позволявах това да се случва м/у 14 и 16ч. и вечер след 21ч.През останалото време честно казано не съм я ограничавала.Съседа под нас обаче е отвратителен и затова не съм се съобразявала повече от това.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 736
Имам внучка, която проходи преди три месеца и като стъпва на крачетата си набива и въпреки,че е 13 кг. когато ходи в спалнята долу в хола се чува сякаш тича конче.Да не говориме пък като тропа с играчките.Не смятам,че е невъспитано дете.Просто на тази възраст придобива умения и  се впечатлява от всеки звук.но по времето,когато трябва да се пази тишина самата тя спи.Друг е въпроса, когато примерно и никне зъб,че всичко е по различно.Аз смятам,че си изплашила жената,затова ти е затворила.Дали отиде добронамерено или искаше да се карате?

# 12
  • Мнения: 953
Аз също имам проблеми със съседите.
Няма ден в който детето ми да не се стресне и да се събуди с рев, защото съседката над нас си мести мебелите или кове нещо.
На моменти едва се сдържам да не се кача при нея и аз да й ковна един.
Преди това в продължение на два месеца търпях бутане на стени и други ремонти от хората до нас, но те поне се съобразяваха и не работеха между 14:00-16:00.

# 13
  • Мнения: 347
baba iaga , нито видът ми нито гласът ми могат да уплашат някой, за което често съжалявам. Благодаря на всички за разбирането, защото вече си мислех, че съм луда да се ядосвам на детенцето.  bouquet Нямам желание да отмъщавам на никого, просто бях афектирана от държанието на тази жена. Ако поне беше говорила с мен и се беше извинила изобщо нямаше да пиша.

# 14
  • Мнения: 46 478
Над нас внучето им идва също за събота и неделя, така че знам какво е  Mr. Green но понеже аз самата имам дете, много добре знам за какво става дума.

Не, baba qnka , нямам дете все още, но си спомням, че когато аз бях малка не ми даваха да тичам вкъщи, за да не тропам на съседите. Това явно е въпрос на възпитание на родителите ...

Така мислех, когато нямах деца, особено от моя гледна точка, бях много кротко дете, което като седне на едно място не мърда.
Сега виждам, че не практика е невъзможно да накараш 1-2-3 годишно дете да не тича и да не обикаля от стая в стая. Дъщеря ми е много подвижна и реално не се спира, опитвам се да я задържам минимално време вкъщи, за да не тропа, в часовете за почивка - от 14 до 16 ч. и вечер след 22 ч. също, но не знам до колко успявам.

Е, ако детето тряска нещо в пода или по парното, можем да говорим за възпитание на родителите, но за обикновен шум не съм съгласна, сама е го разбереш когато станеш майка ...

От друга страна, когато беше много кротко бебе и гласчето й не се чуваше, а тогава съседът от долу правеше нон стоп купони със зверски басове, сега се позакроти, но си му го връщаме за тогава  Laughing


... Така е с панелките! ...

Всъщност не е така. Всичко зависи от сградата, най-шумните ми квартири са били в ЕПК и масивна, сталинкса тухла, въпрос на късмет ...

Общи условия

Активация на акаунт