Какви са ви усещанията преди, по време и след изпит?

  • 7 152
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Тъй като заминавам на двудневни изпити, много ми се иска да разбера спокойни ли сте, тръпнете ли, купон или припадък ви е изпитното време, сесията, конкретния изпит? Изливате ли нервността върху другите или тичате да чистите и перете - т.е. вършите всякакви други дейности, но не и да учите?
Стискайте ми палци, а аз ще стискам на вас!

# 1
  • Мнения: 6 314
Много обичам да уча  smile3529
Проблемът със сядането да уча  се появява в случай, че не ми е особено интересна материята. Тогава си намирам каква ли не забравена работа за вършене. Но пък като седна да уча и изключвам тотално света наоколо и уча като ненормална, денонощно, ако се налага. Изписвам тонове тетрадки (аз уча пишейки, ако само чета - не запомням толкова добре).

Преди самия изпит минавам през няколко етапа - от суперспокойствие тип "всичко знам", до нервното подскачане и напрежение и прокрадващи се мисли "олеле, в главата ми е каша"... особено когато има натрупване на много изпити в кратко време.

По време на самия изпит в първите две минути гледам като теле, след което мисълта започва да тече сравнително плавно и до края на изпита съм невероятно спокойна... с изключение на случая, когато един откачен преподавател даде 35 минути за 30 кратки въпроса + развиване на тема по още един въпрос  Crazy

Стискам палци за изпитите! Успех!  Big Ups

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Занда, аз лично винаги съм спокойна с неоправданото усещане, че всичко ще се подреди някак в моя полза....  Mr. Green

Успех ти желая, намини да доложиш къде, какво и колко.  Hug

# 3
  • Мнения: 419
Тъй като заминавам на двудневни изпити, много ми се иска да разбера спокойни ли сте, тръпнете ли, купон или припадък ви е изпитното време, сесията, конкретния изпит? Изливате ли нервността върху другите или тичате да чистите и перете - т.е. вършите всякакви други дейности, но не и да учите?
Стискайте ми палци, а аз ще стискам на вас!
Първите ми изпити бяха кошмар  Sick някаква огромна буца засядаше в гърлото и не искаше да мръдне от там, въпреки че чета много. Резултатите бяха плачевни  ooooh!.
С времето се поуспокоих, което се отрази и на самочувствието ми, и на оценките.
Сега съм много по-уверена и не се шашкам толкова.
Никога не съм се явявала на изпит неподготвена.
Успех  thumbsup

# 4
  • Мнения: 1 896
Преди изпит винаги съм изключително нервна и много напрегната. Не изливам емоциите си върху другите, обикновенно мълча..
По време на изпита някак си успявам да се мобилизирам и успокоя, да подредя и систематизирам знанията, които до преди малко са били на каша в главата ми.Понякога изпадам в апатия за изхода от въпросния изпит, а понякога треперя като лист докато пиша или говоря, въпреки че вътрешно уж съм спокойна.
След изпит обикновенно съм ей така:  Mr. Green
Успех ти желая!

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз, като Мамма, уча пишейки. Проблем може да се окаже обема на това, което ще уча, сравнен с времето, за което трябва да се научи. Но не мога да не пиша, защото имам зрителна памет. А схеми не могат просто да се научат, трябва да ги проследиш. Както и да е...
Адреналинът 1 час преди изпит е на такова ниво, че мога планина да обърна. С влизането в залата рязко спада и съм сравнително спокойна. Имало е случаи, когато съм толкова изтощена от писмената част на изпита, че нямам сили да го защитя устно, главата ми е абсолютно празна Crazy

Като прочетох Ивонска...Винаги чета всичко. Само веднъж си позволих да пропусна въпрос от конспекта и ми се падна точно той. Аз съм карък.

Успех, Занда!

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Притесненията са докато чуя темата или докато ми дадат теста. Дотогава само се моля да извадя късмет и да ми се падне нещо, което ми е любимо. След кратък момент на тотално объркване на информацията в главата ми ми "просветва", всичко като от самосебе си се нарежда и започвам. Е, има чудене за някои неща от тестовете, но това е в реда на нещата. Както и да кажат мога да държа изпит - писмено или да говоря. Естествено, след изпит целият свят е мой!

Естествено, колкото и да ми е приятно ученето преди изпит всичко друго (включително и домакинската работа) ми се вижда по-привлекателна. Обаче малките разбойници веднага ми ударят един контрол и ме вкарат в пътя.  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 826
преди изпит - ''ох , защо не си научих , ех , ако имах още един ден , всичко , ама всичко щях да знам ..''

по време на изпит - ''ако го взема - за другия изпит всичко , ама всичко ще си науча  , обещавам , този път наистина ''

след изпита - '' ох , взех го ''

# 8
  • Мнения: 653
и аз съм като ana_karenina
обикновено последната вечер научавам най-много и все си викам още една такава нощ и ще съм факир
но никога времето не ми стига
определено сега ми е много по-трудно да уча за изпит, но пък вече знам как да уча, за да го изкарам

преди изпита съм кълбо от нерви, по време на него съм спокойна , а след него имам толкова натрупана енергия, че мога да свърша толкова много неща...

ох, след месец и половина ме чака същото, но преди това да си направя курсовите задачи и проекти

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз малко съм позабравила вече, защото
последните ми изпити бяха 98-ма година,
но много си зависеше от изпита и от предмета.
На някои бях спокойна и уверена, на други
кълбо от нерви.
И аз като Мамма учех пишейки. След лекции се
прибирах и ги преписвах всичките  Crazy
Няма обаче да забравя, преди няколко години
се явявах на конкурсен изпит за съдебен секретар.
Не можах да повярвам как една жена на видима
възраст между 35-40 години изпадна направо в
нервна криза преди и по време на изпита.
Такъв цирк направи, че направо събра очите на всички.
За малко да се наложи да викат линейка. Какво беше
това чудо така и не разбрах  ooooh!

# 10
и мен ме чака изпит за докторантура след 5 дена. по темата - поплаквам си  Laughing може и да си похапвам, но гледам да не го  правя

# 11
  • Мнения: 4 585
Много сладко спя, когато трябва да чета -  от 24 до 12.
Чета си след обяд и вечер, пия много безалкохолни след обяд, а вечерта пикая.
Винаги дърпам 7 въпрос от дясно наляво. След това тръпката изчезва и ставам хладен разум.
На изпита казвам и незначителни неща, които съм сигурен, че са вярни. Използвам начесто
любимата термини на изпитващия. Винаги съм очаквал точно този изпит ако го взема,
да се чувствам щастлив. Никога не се е случвало - винаги се чувствам като парцал.
Много мразя да знам, а изпитващия да ме преекъсне и да каже давай по следващия въпрос.
Като прекъснат полов акт е.
След изпит най добре в евтина кръчма, без да бързам, на дълга позиция.

# 12
преди изпит - ''ох , защо не си научих , ех , ако имах още един ден , всичко , ама всичко щях да знам ..''

по време на изпит - ''ако го взема - за другия изпит всичко , ама всичко ще си науча  , обещавам , този път наистина ''

след изпита - '' ох , взех го ''

Хаха, моята аксиома е, че колкото и дена да седнеш д Учиш винаги един не достига. и винаги в последната нощ научаваш 50% от нещата .

# 13
  • Мнения: 1 008
Супер притеснена, коремът ми винаги беше свит, въпреки, че нямам невзет изпит.

# 14
  • Мнения: 5 877
Абе каквото съм учила целенасочено, съм го забравила Simple Smile
Иначе уча с писане най-добре, ако не мога, поне с подчертаване, съставяне на план, такива неща. Обикновено се старая да схвана логическата конструкция и по нея да навържа останалото асоциативно.
На самия изпит съм много спокойна, защото нарочно си влизам в това състояние - закусвам бавно, нося си шоколад за писмените изпити, не чета предишната вечер и т.н. За мен тези неща са като да отидеш с изгладена пола на интервю - учил-не учил, това е задълже.

Общи условия

Активация на акаунт