Диети в детската градина

  • 3 667
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Е те това не бях очаквала.
От известно време дъщерята нещо се муси на различни храни, извърта главица, прави муцуни на доскоро любими неща. Не яде, аз съответно не я насилвам, защото такава ми е практиката - да я изчакам да влезе в ящна фаза.
Но от няколко дена разбирам, че темата за слабостта като висша ценност е широко обсъждана в групата й. Че още четиригодишни девойчета много треперят да не надебелеят. Че на едно от момичетата майка му казала, че е дебело и че ще го подложи на диета. Че друго искало да е като Барби. Че някакво момченце казало на Ането, че е дебела (тя е доста кльощава за възрастта си, чудя се на кого се е метнала).
Пришка на езика ми излезе да повтарям, че малко дете диети не трябва да пази, защото може да не порасне здраво, че слабостта не е толкоз важна и че има далеч по-интересни неща, с които може да се занимава. И всеки ден чувам нов бисер.

Баси, дайте някакви идеи как да се оправя - аз приказвам, обаче средата си е важна и каквото излезе там като критерий, то си важи - независимо, че пред мен се прави на две и половина. Не искам отсега да влиза в цикъла на женските мании.

Ей на - прясна снимка на дебелото ми божем дете -
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/March2008/photo?aut … 81198038138058610

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 18:11 от Анда

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Запиши я на някакъв спорт. Треньорите на Габа непрекъснато й повтарят, че трябва да яде много месо и зеленчуци, за да е здрава и силна. Не могат да повярват, че се храни добре - при нейните 15 килограма  Wink

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 08:52 от Янита

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами тя е слабичка най вероятно това е хит да се коментира, защото и в групата на дъщеря ми е на дневен ред. И Марти плаче в нас, че я обиждали, че е дебела. Не иска и тя да яде. Ама тя си е малко пълничка, но в никакъв случай не е дебела.

# 3
  • Мнения: 3 034
напълно те разбирам, Анде, и Марена имаше подобен порив.
не да пази диета, но да коментира колко е хубаво да си слаб и колко лошо - да си дебел. когато я попитах защо мисли така, се оказа, че го обсъждали в детската.
аз лично и наговорих доста страшни неща за неяденето. за анорексията /без да употребявам думата/ - как организмът в единмомент се отказва сам от храната, как заболяват органите, как отслабва имунната система и се разболяваш. казах й как хората, болни от тази болест, си се предствят дебели, а всъщност са слаби.
защото мойта хубостница има горе-долу размерите на твоята - краката й са като солети. и въпреки всичко понякога ми обяснява как имала дебел окоремче....

Анда, ако това ще помогне при Ането, можеш дори и да я наплашиш - покажи и снимки на болни хора от анорексия. според мен това е игра по тънък лед, но не искам детето ми да робува на представата за красотата като кльощавина и бих изпозлвала и по-силни неща, за да я впечатля. Peace

# 4
  • Мнения: 5 877
Янита - единственият спорт, който се предлага в детската, е художествена гимнастика. Това явно допълнително стимулира темата. Не искам обаче да я отписвам, защото видимо й харесва.
Пък и на друго нямам кога да я пращам - ходи на хор два пъти седмично, май й стига като извънкласно занимание.
Иска да тръгне на балет.
Ивбен, и аз разбирам, че е хит, но ми е много жалко. Много. Все едно да видя гримирано дете - с тази разлика, че гримът не е опасен за здравето, че не създава проблеми със самочувствието и идентификацията, че не може да доведе до трайни хранителни разстройства.

Ивиче - аз говорих за анорексията още преди година. И думата употребих. И снимки съм показвала - това като се беше обарбила, в смисъл като се сдоби с барби и я размъкваше навсякъде. Тогава й дръпнах една реч с илюстрации... ама явно не я е впечатлило чак толкоз.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 372
О, моят голям син също беше дебел, беше пуснал корем и какво ли още не  Rolling Eyes
Толкова се радвах, че детето ми ядеше всичко, дори си говорихме, че като яде, витамините отиват чрез кръвта в мускулите....
И изведнъж - месо не ядял, моркови не обичал, хляб нямало да яде...
Питам го защо? Ами дебел бил, корем имал!
Брех, зверих се като идиот, ама корем няма. Сина ми е едър и с тежка кост, но не е пълен, а висок и в мускули...
За сега съм го оставила да яде колкото иска, но сладкото което преди позволявах за десерт, вече е забранено. Щом е дебел и шоколад не бива да яде, нали така?

# 6
  • Мнения: 9 814
Много е дебела, няма що! Ама децата се връзват. Ето, и моето 14 килограмово дете една негова 22 килограмова приятелка го беше излъгала, че е ужасно дебело и не трябва нищо да яде. Спорта едва ли ще помогне, моята щерка ходи на балет и там им повтарят, че трябва да са слаби и грациозни. При нас помогна един филм за децата в Африка- слаби, с подути от недохранване коремчета. Кати се впечатли от тях, изгледа филма с интерес и разбра колко е страшно, ако не се храниш.

# 7
  • София
  • Мнения: 324
Аз не съвсем по темата, но да споделя и аз- от няколко дни и моето момиченце ме пита по няколко пъти на ден дали е много слаба, казва ми,че еди кое си дете не я харесвало, защото била слаба...в началото не й обърнах много внимание, но от една седмица тези въпроси ги чувам по няколко пъти на ден, показва ми ръчичката си и ми обяснява,че е много много слаба. Аз самата съм й казвала,че е клечю, за да се храни по-добре. От вчера я убеждавам,че не е слаба, а нормална... не съм очаквала,че толкова малки дечица могат така силно да се впечталят от тези неща

# 8
  • в гората
  • Мнения: 1 486
 Shocked Стига бе. Не мога да повярвам просто, какво става с този свят?!
Не знам какво да ти кажа, освен да се надяваш да е период, който да отмине. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 367
За жалост не се очудвам изобщо. 2/3 от пациентите ми с различни хран.разстройства говорят за начало на проблема преди предучилищна, т.е спомнят си коментари,диети,рев под възглавницата че са дебели и пр.
*
Аз бих отбягвала анорексията,струва ми се много тежка тема за 4год дете, също и концентрирането върху "диети" и "хич не си дебела". По-скоро бих ползвала всеки момент да демонстрирам как ядем ние ,колко и как това ни прави здрави,как е важно да се спортува и пр-все неща които са ? на личен пример (майка която се мери по 3/ден и коментира диети не може да очаква различно от детето си). Ако иска-да пробва да не яде,да види че не се чувства добре. Без да правя драми и без това да е централна тема на деня,защото поне Ния добре усеща кога нещо е важно и ме гризе и си манипулира както само тя си може. Дано надвиете поредната бабро-мания бързо.
*
Тук много популярна за 2-5 год. е една мома Дора,грозновата,дебела,ма умна Laughing ; благодарение на нея имаме само 1 Барби,и тя е на Стефан:)
http://a7.vox.com/6a00d41446fb473c7f00d41446bb1f6a47-500pi

# 10
  • Мнения: 2 211
И това доживяхме!
Анда, може би учителката и треньорката сьщо трябва да поговорят на децата за здравословното и пьлноценно хранене.

# 11
  • Мнения: 14 654
Едно дете никога няма да се остави да умре от глад. А някои деца, не твоето Анда, са дебели и трябва да са на диета. В групата на сина ми имаше 3 дебели момиченца и ако майките им не се погрижат за хранителния им режи, те ще станат дебели тийнейджърки и ще се чувстват зле от това, тогава вече могат и сами да се подложат на вредни диети и да си докарат куп беди от ниско самочувствие. Така че разбирам майката, която е поставила детето си на диета. А Ането ще се усети, че не е дебело, подозирам, че временно се е впечатлила, ще и мине. Художествената гимнастика е прекрасен спорт, аз съм тренирала точно това в ученическите години и въпреки диетите, на които ни подлагаше треньорката, не съм станала анорексичка.

# 12
  • Мнения: 5 877
Абе, Анет, как ще е грозновата и дебела Дора? Изглежда си като малко дете, с нормални детски пропорции. Много й е любима на Ането, обаче в детската не е популярна, там се "изискват" от дружките Барбита.

# 13
  • usa
  • Мнения: 2 113
ти ме удиви! какви диети, какви дебелини, какви килограми в детската градина??? ането била дебела?
много ми се искаше да ти напиша някой съвет, но нищо не можах да измисля. освен просветителските лекции за здравословното хранене единственото, което ми хрумна е дали няма да се повлияе ако по време на вечеря вие пускате коментари от рода на "не искаш да ядеш мусаката/сладоледа/супата-топчета? тогава подай ми я, моля, аз да си я хапна. мммм, колко е вкусна! хубаво направи, че се отказа от нея, та да си хапна аз повече от нея!", но не ми звучи много убедително  Embarassed...

# 14
  • Мнения: 3 367
Абе, Анет, как ще е грозновата и дебела Дора? Изглежда си като малко дете, с нормални детски пропорции. Много й е любима на Ането, обаче в детската не е популярна, там се "изискват" от дружките Барбита.
Права си ,разбира се,това е и идеята на Дора,да е в противовес на Барби-манията. Замислена е точно да бори модела кльощаво-бял-наконтен-кухоглав на Барби и подобните и. Шкембето и е все на показ,като на нашата щерка Grinning Иначе е грозновата (за моя вкус),куклите Дора спецално които продават тук са доста страховити. На Ния е любима,от нея за запали за испански,само добро сме видяли от Дорината фамилия.

Общи условия

Активация на акаунт